Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlost Wi-fi pouze 72Mbps

DomingsterCZE (4)|2.6.2015 12:11
Zdravím mám dotaz, koupil jsem router Netgear 3400, který by měl zvládat dvoupásmové vysílání a obojí v 300Mbps. I v 2,4GHz i v 5GHz. Problém je ten, že připojím-li se, rychlost nepřekročí 72Mbps, viz příloha. Docela mě to omezuje, vzhledem k tomu, že od poskytovatele přijímám čistě 120Mbps. Neví někdo co s tím? Adaptér v noťasu je Mediatek MT7630E 802.11bgn Wi-Fi Adapter. Budu rád, když někdo poradí.

http://ctrlv.cz/9T3K
Salamander (6177)|2.6.2015 20:34
Ta wifina od Mediateku (Ralink) ma jenom 1+1 kanal, takze maximalne 150Mbps, a to je pri pouziti 40MHz kanalu, takze tech 76 naprosto odpovida (normalni kanal ma 20/22MHz)
moznosti:
[LIST=1]
  • poridit slusnej adapter do notebooku, otazka, zda ma dost anten ?
  • zapnout 40MHz kanaly na routeru, coz je v zastavbe (sidliste apod.) dost prasarna, a stejne se dostanej jenom na tech 150Mbps (maximalni teoreticka rychlost)
  • Ventero (1280)|3.6.2015 09:20
    Koukal jsi se na tu rychlost i během práce na netu ? U novějších zařízení (pár let zpět) je běžné, že si u wifi přenosu řídí propustnost dle charakteru datového přenosu a přenosových podmínek (šíření a kvalita signálu). A tak je normální, že v internetovém klidu (jen zapnutý browser) ukazuje stroj s propustností 150 jen 54 a tato hodnota se v případě práce dle charakteru a vnějších podmínek zvedá. Mě osobně až tak na 120 - 130.
    Salamander (6177)|3.6.2015 10:11
    [QUOTE=Ventero;572010]Koukal jsi se na tu rychlost i během práce na netu ? U novějších zařízení (pár let zpět) je běžné, že si u wifi přenosu řídí propustnost dle charakteru datového přenosu a přenosových podmínek (šíření a kvalita signálu). A tak je normální, že v internetovém klidu (jen zapnutý browser) ukazuje stroj s propustností 150 jen 54 a tato hodnota se v případě práce dle charakteru a vnějších podmínek zvedá. Mě osobně až tak na 120 - 130.[/QUOTE]

    Promin, ale to me prijde fakt jako pitomost. Maximalne se zobrazena rychlost ridi podle urovne signalu (prepinani b/g/n) , ale opravdu ne podle vyuziti.

    A cetl sis vubec co jsem psal nad tebou? :notsure Ta bezdratova karta v notebooku vic neprotlaci, to je proste fakt.
    Ventero (1280)|4.6.2015 08:31
    To, co jsem psal není pitomost - když jsem začal tento jev pozorovat, tak jsem to hledal na internetu a také se spojil z technikem poskytovatele. Získal jsem tyto informace a pak i během provozu klinicky ověřil. Je to opatření na dosažení maximální kvality přenosu ve smyslu minimalizace ztrátových paketů. Nejel jsem to až do hloubky, ale mám nějaké povědomí o tom, že čím rychlejší přenos, tím užší frekvenční pásmo a tím větší chybovost. A tak je u novějších a dražších modelů optimalizační obvod, který při nízké hustotě a objemu dat prostě průtok sníží.

    Můj modem s routerem jede v IDLE na 75, jakmile se však vlivem přenosových podmínek sníží kvalita signálu, tak se propustnost snižuje třeba až na 23. Zvýším-li však při slušném signálu objem přenášených dat, např. stahováním většího balíku dat a mám rozjetých více aktivních stránek, tak se dostávám na hodnotu 130 a když jsou vynikající přenosové podmínky, tak až na 145.

    Ten obvod může klidně pracovat tak, že i přepíná jednotlivé normy. Spíš si však myslím, že jde skutečně o dynamickou modulaci nebo kombinaci obojího.

    Též snad i nějakou energetickou úsporu to má přinášet, ale tam ta čísla budou skutečně mizivá. To se má dořešit tím, že EK chce nařídit, aby se do modemů a routerů prodávaných v evropě montovaly sleep obvody.

    Ano četl - nevylučuje se to. Každopádně v tomto konkrétním případě tvé vysvětlení bude nejspíš to platné - za ověření však mnoho nedá.
    DomingsterCZE (4)|6.6.2015 11:58
    Oukej, a jak mám na routeru zapnout 40MHz kanály? No nebydlím na sídlišti, jinak proč by to měla být prasárna? :)
    Tomak_CZ (392)|6.6.2015 12:22
    http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/WNDR3400V1/WNDR3400_UM_31AUG2010.pdf

    koukni strana 2-11 channel ( na obrázku je nastaveno auto) a ještě máš pod tím nastavení mode
    Salamander (6177)|6.6.2015 22:17
    Prasarna je to protoze jednou siti pak zaberes velmi velke % celeho vyuzitelneho spektra wifi.
    Takze prave treba na sidlisti si to takhle nastavi 3 lide a pak uz je problem vybrat kanal na kterem by sit slusne fungovala