Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypínání PC

jaroboss (6)|2.6.2015 21:58
Zdravím Vás,

-dnes mi přisla nová grafika GTX 960, moje skříň na ni byla trochu malá, musel jsem část držáku upilovat, nakonec se vešla, na napájení potřebuje 8 slotovej pin, já mám jenom šesti, ale běží to... tak to asi nevadí? (1. otázka)

-odinstaloval jsem staré ovladače na minulou grafiku (HD 6770) a ihned tam napráskal nové. Zapl jsem Zaklínače, abych věděl co z toho vytáhnu, vše šlo skvěle až do doby, kdy se mi počítač bez varování vypl.(cca 5 min)

Sáhl jsem na chladič pod větrákem procesoru a samozřejmě rozpálenej do červena. Vysál jsem veškerej prach, skřín otevřel hodil jí víc do prostoru a zapl pc znova.

Poté spustim Chrome a PC spadne znovu, sáhnu na chladič a ten studenej. Zkusil jsem udělat test na procesor, když výkon rapidně vzroste, PC se vypne - v tom spočívá můj problém, nevypadá to na přehřívání, v minulosti s ním problémy nebyly. Jedná se o AMD FX-6100 procesor. Trošku jsem hnul s termální pastou, byla tam už pár let, možná mě napadá že chyba by mohla být i v ní, ale zase je mi divný, že by chladič byl studenej... Ted to píšu přes Explorer, ten jak se zdá zatím drží, spustit Chrome se už docela bojím.

-Děkuji za všechny možné rady, můj odhad je procesor, někdo nějaký nápad?
Salamander (6177)|2.6.2015 22:09
chladic muze byt studenej, ale procesor se muze prehrivat, zkousel jsi teplotu merit nejakym programem, nebo v BIOSu?

co mas za zdroj?
jaroboss (6)|2.6.2015 22:21
zdroj Trust 520W, zatím se mi nedaří stáhnout program, co mi to ukáže, nevíš o nějakém? Sleduju výkon cpu a jedu kolem 30% a dobrý, zkusím za chvíli přidat než se dostanu do fáze kdy to spadne.
Salamander (6177)|2.6.2015 22:36
http://www.alcpu.com/CoreTemp/

A nechci te nejak strasit, ale ten zdroj by mohl byt rozhodne taky pricina vypinani
jaroboss (6)|2.6.2015 22:42
Zkusím ty teploty, zítra pastu a uvidím co to udělá. Zdroj je slabej, tak jsi to myslel?
Salamander (6177)|2.6.2015 22:52
Tak wattazi ani ne, ale je to smejd, takze na 99% ty udaje neodpovidaji
jaroboss (6)|2.6.2015 22:55
Ahá, no pc se vypl při teplotě 84 stupňů. Chladič pod větráčkem je ale studenej, takže předpokládám, že chyba je někde tady?
john (877)|2.6.2015 23:06
nejdrive novou pastu, asi chladic poradne nedoleha....
jaroboss (6)|2.6.2015 23:16
Děkuji za rychlé odpovědi, zítra večer to zkusím lehce máznout a snad to pomůže. Napíšu jak to dopadlo.
VencaX (3686)|3.6.2015 01:12
Hlavně kompletně a pořádně očistit a nanést novou (a hlavně ne žádnou silikonovou nebo něco za 30 korun od asijců, jinak to bude to samý...
Ventero (1280)|3.6.2015 09:30
Je dobré i odmastit - lihem nebo isopropylovým tampónem (před injekční desinfekce) - já si pro ně chodím do drogovýho káčka :)
john (877)|9.6.2015 00:09
[QUOTE=Ventero;572011]Je dobré i odmastit - lihem nebo isopropylovým tampónem (před injekční desinfekce) - já si pro ně chodím do drogovýho káčka :)[/QUOTE]
ja mam takovy zvlastni postup, ktery se mi osvedcil, zamozrejme nejdrive odmastit, ale ja pak striknu obe plochy silikonovym olejem, nahodim perlicku pasty a pak za staleho "vrtenim" chladicem doupinam / nekolikrat mirne povolim a znovu pritahnu.../, zatim vzdy v pohode bez zatvrdle pasty / neustale vlacna / a nerek bych, ze by se to negativne projevilo na ucinnosti chlazeni...
jaroboss (6)|12.6.2015 19:44
Nakonec jsem se k tomu dostal až ted, stačilo namáznout a už jede jak má, zbytečný téma, každopádně ještě jednou díky za odpovědi.