Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TZ: Základní desky GIGABYTE 100 budou mít jako první na světě nový špičkový USB 3.1 I/O od Intelu

GIGABYTE (153)|4.6.2015 16:36
Základní desky GIGABYTE 100 budou mít jako první na světě nový špičkový USB 3.1 I/O řadič od společnosti Intel®

Přináší možnost připojení a kompatibilitu s USB typem C™, portem DisplayPort 1.2, extrémním USB 3.1 a později i s portem Thunderbolt™ 3
03.6.2015
[ATTACH=CONFIG]30746[/ATTACH]

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 3. června 2015 – Společnost GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd., přední výrobce základních desek a grafických karet, s potěšením oznamuje, že její základní desky řady 100 jsou prvními na světě, které se mohou pochlubit zabudovaným novým špičkovým Intel® USB 3.1 řadičem, jakožto nejlepším řešením pro připojení přes USB typ C. Základní desky od GIGABYTE s podporou nových procesorů Intel® Core™ šesté generace jsou osazeny špičkovým I/O řadičem Intel® USB 3.1, aby nabídly větší kompatibilitu než ostatní s jakýmikoli jinými I/O řadiči. Tento řadič podporuje USB 3.1 a v budoucnu bude podporovat DisplayPort 1.2 a Thunderbolt™ 3. To všechno dokáže přes nový populární oboustranný konektor typ C™, čímž je zaručena široká kompatibilita.

Řadič Intel® USB 3.1 pro podporu rychlých přenosů
Díky tomu, že jsou použity 4 linky PCI Express 3.0 z čipsetu a připojení monitoru z procesoru, dokáže USB 3.1 řadič od Intelu poskytnut celkovou šířku pásma 40 Gb/s. Je možné připojení dvou USB 3.1 zařízení přes USB konektory typu A či C, což znamená, že USB 3.1 řadič dokáže přenášet souvisle datový tok 10 Gb/s u obou portů současně. Díky tomu mají základní desky GIGABYTE to nejlepší USB 3.1 řešení.

Oboustranný konektory typ C™, výkonný a univerzální
Novým konektorem typu C™ se již nyní může pochlubit další zařízení a brzy z něj bude velmi populární řešení pro připojení externího úložiště, monitoru nebo dokonce nabíjení a připojení mobilního telefonu. Najdete jej na chystané nové generaci základních desek GIGABYTE řady 100. Může být nakonfigurován na podporu USB 3.1 s přenosovou rychlostí 10 Gb/s a se zpětnou kompatibilitou se zařízeními s USB 2.0 a 3.0. Dále nabízí budoucí podporu Thunderbolt™ 3 s utrarychlými 40Gb/s přenosovými rychlostmi přes jediný kabel pro řetězení až 12 Thunderbolt zařízení, stejně jako podporu dvou portů DisplayPort 1.2 schopných poskytnout 4K/60p obraz na obou současně. S konektorem USB typ C™ je život jednodušší i díky jeho oboustrannosti, která poskytuje nespornou výhodu při zapojování zařízení do zadní části vašeho počítače, kde není snadný přístup ani dobrá viditelnost. Navíc řadič podporuje technologii USB Power Delivery 2.0, takže lze USB typ C využít pro napájení/nabíjení nových chystaných zařízení, jako jsou notebooky či tablety.

Pro více informací o základních deskách GIGABYTE prosím navštivte webové stránky základních desek GIGABYTE.
http://www.gigabyte.com/products/main.aspx?s=42
NEWS_0603.jpg