Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tichsie chladenie na 7300GT DDR3

proof (2)|9.8.2007 14:47
Ahoj
Kupil som si nove PC a chcel som ho mat tiche. Mam tam Seasonic OEM zdroj ktory je fakt tichy a na CPU dvojjadro Athlon 65W 3800+ mam Arctic Freezer 64 Pro. Myslel som ze to zaruci ticho.
Grafiku mam ASUS nvidia 7300GT TOP 128MB DDR3, ktora ma maly fan a dost huci.
Ked ho za behu prstom zastavim pocujem len disk ako sa toci, co je takmer mrtve ticho.

Chcel by som to mat tiche, ked som do toho uz investoval a neviem sa rozhodnut, ci kartu predat a kupit Leadtek s tichsim fanom, alebo na tu 7300GT dokupit pasiv alebo aktivny tichy chladic.

V skrini nemam ziaden pridavny chladic a tak tam vzduch zrejme velmi neprudi, preto neviem ci je pasiv dobra volba. Okrem toho je grafika na doske mimo prudenia, chip otoceny nadol.
Nepodarilo sa mi najst ziaden tichy aktivny chladic na 7300gt. Neviem ci by som tam mohol dat ARCTIC VGA SILENCER rev.3:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
To by bola lacna a ticha volba.

Alebo kupit pasiv (ARCTIC Accelero S2 alebo CoolerMaster CoolViva Z1) a do skrine do zadu dat 80mm fan. To by bolo drahsie a neviem ako je to s hlucnostou v porovnani s tym ARCTIC-om.
A hlavne ci sa mi uz potom neoplati si radsej kupit inu kartu.

Dik za rady.
PC: midi tower mensia lacna skrina, doska ASUS nforce5 SLI, dvojjadro 65W Athlon 3800 + Arctic Freezer 64 Pro, ASUS 7300GT TOP 128MB DDR3, zdroj Seasonic OEM, 250GB SATA Seagate
proof (2)|10.8.2007 01:28
bezna teplota na karte je asi 55-57 celzia.
mario74 (12)|30.8.2007 10:17
Urcite by som bral radsej nove Accelero (pasiv) a na neho 12cm fan na cca 800ot.
Bude to tiche a ucinne. A mozes ho pouzit aj na vykonnejsiu kartu ako 7300gt.
Klingacikx (1545)|30.8.2007 11:04
Ja som tiež za to accelero s2+ventilátor(aj keď by to malo uchladiť pasívne) do zadu by sa ti zišiel ventilátor samotný zdroj toho tepla zo skrine moc nevycucá. Alebo rovno kúpiť dajakú lepšiu kartu s pasívnym chladičom.