reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace win10 na netbook( nebootuje)

lukaskrejci96 (2)|11.6.2015 11:58
Dobrý den všem.
Včera jsme se s kámošem rozhodli , že vyzkoušíme Windows 10 , samozřejmě jemu vše proběhlo OK , ale jak jsem to vyzkoušel já tak se to jaksi nezdařilo ..
V biosu jsem nastavil bootováníí z USBFlash , potom jsem spustil Windows a přes něj jsem spustil instalaci , poslední krok instalace byl restart .. Jakmile se restartoval nabídlo mi to Flash .. Naběhl mi znak Windows a pod tím to kolečko načítaní ze , kterýho mi už deptá .. Nechal jsem to přes noc a ráno co jsem vstal .. Žádná změna. Furt to stejný , pořád načítal .. Řekl jsem si OK kašlu na to , vyndal Flash, restart PC a ten mě zradil .. Načetla mi nabídka oprava systému a cokoliv z těch dvou nabídek dám ( oprava , normal spuštění ) Tak naběhne jen black screen a konec ..
- Mám netbook aspire one
Použil jsem program rufus na bootování , Windows10 byl ze stránek Microsoftu.
kevin00 (10238)|11.6.2015 15:47
Nevím jaká je poslední verze Win10 na stránkách MS, ale určitě si stáhni poslední dostupný build (10135.0.150531-1700.WINMAIN_PRS_CLIENTPRO-CORE_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO), udělej pomocí Rufusu bootovací instalaci a proveď čistou instalaci Windows, nikoliv update.
romana51 (65)|11.6.2015 17:20
lukas - asi jsi si špatně přečetl, nebo nepřečetl varování Microsoftu, že se zkušební verze nemá instalovat na stávající systém, protože Win10 není odladěný a může zavinit
nepředvídatelné trable. Já jsem provedl instalaci na čistý SSD a od první dostupné zkušební verze (byla ještě bez češtiny) nemám problémy. Nyní mám už druhou českou
verzi, ale vždy raději instaluji na čistý disk. Stalo se mi, že instalace 2. cz verze přes tu 1. cz mi blbla a po instalaci na čistý disk jede bez problémů. Ale stahoval jsem si Windows přes ISO. Také to může být v ovladačích, používal jsem poslední verze pro Win 8.1. Všechno šlape, jen nejde nainstalovat CorelDraw X3, ten už Win10 nepodporují.
kevin00 (10238)|11.6.2015 19:15
Pro první instalaci je určitě velmi dobré dělat čistou instalaci systému. Poté je již možno aktualizovat buď přes "fast ring" nebo si stahnout *.esd /*.iso soubor a provést klasickou aktualizaci ze systému.
lukaskrejci96 (2)|11.6.2015 22:20
Byla to nejnovější verze. Myslím , že nebude problém ve špatný instalaci win na USB , když kámošovi normálně běžela ( Má starší PC nevím model , ale hardware částečně ano - 2gb ram, 1.7ghz 2x ) .. Všechno mu šlo úplně bezproblému . Jinak s Rufusem jsem si pak i hrál zkoušel jsem nastavovat jiný formát Flash na FAT z NTFS , opravy pro starší BIos a takové kravinky .. Bios mám nastavený pro FLASH .. Při startu mi vyzkočí nabídka zda chci spustit instalaci windows , dám ano a pak ta deptající obrazovka s načítáním instalace windows 10 .. A ta se může načítat klidně týden a instalace se stejně nespustí , jinak teď momentálně jsem do PC dostal Linux Debian (Ubunta mi nešla ) .
kevin00 (10238)|11.6.2015 22:33
Přesně o jaký model netbooku se jedná? Je všechen hardware kompatibilní? Pokud byl problém i s instalací operačního systému Ubuntu, překontroloval bych nastavení BIOSu, případně jej vrátil do defaultního nastavení.
BTW V BIOSu není potřeba měnit pořadí bootovacích zařízení. U notebooků existuje klávesová zkratka (v drtivé většině je to některá z Fn kláves), kterou se vyvolá boot menu v němž lze jednorázově změnit zařízení z kterého je bootováno. Což Ti plně dostačuje.