Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace grafiky na nově poskládáném PC bez integrované grafiky

suseto (6)|15.6.2015 00:01
Zdravim potřeboval bych poradit...
Poskládal jsem si PC na alze, objednal, převzal ale zjistil jsem že když chci připojit monitor tak nemůžu přes graf kartu rovnou ale nejdřív musím nainstalovat ale bohužel základní desku nemam jak připojit když sem zkoušel instalovat ovladač graf karty na HDD na jiné základovce tak to nešlo nějaké řešení rada nebo cokoliv...? :D
Děkuji... :3
Fox_25 (613)|15.6.2015 02:04
Co? To jakože má PC jak int. grafiku tak grafiku ve slotu? Nebo to PC nemá integrovanou grafiku a z grafiky ve slotu nejde žádný signál?

Nicméně, normální grafická karta funguje i bez ovladačů, normálně se nainstaluje OS a pak ovladače GK.

Vzhledem k tomu co píšeš, normálně monitor zapoj do GK, pokud po zapnutí PC ukáže obraz tak nainstaluj os, atd. Pokud se obraz neukáže tak je něco špatně a PC odešli zpět do alzy.

Jen tak na okraj, jak jsi instaloval ovladač GK na jiné desce?
suseto (6)|15.6.2015 09:24
Zádkladní deska nemá Integrovanou Graf....
na starém PC sem se snažil nainstalovat grafický ovladač z CD na HDD s WIN ale nešlo to když nebyla zapojená takže vlastně by nemělo nic udělat, když zapojim HDMI do GK a do TV tak žádný signál... OS je nainstalovany na jednom HDD mám tam ještě 2 prázdný... Tady mám seznam komponent je možné že by něco s něčím nekamarádilo.? :D popřípadě nějakou přeinstalaci nebo tak.? PC mám v Praze což mám blbí přístup k němu ale mam tam ještě jeden PC starší + NTB musí to nějak jít vyřešit snad né.? :/

Pevný disk WD Red 1000GB 64MB cache (FW233a1)
Procesor AMD FX-6100 (BD495g)
Základní deska ASROCK 980DE3/U3S3
Grafická karta MSI N730-4GD3
Počítačový zdroj Fortron Hexa 400+
Počítačová skříň Eurocase ML X605 (UB141w2)
Operační paměť Kingston 8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black Series
johny__g (6387)|15.6.2015 12:57
Sestava příšerná, k čemu to má sloužit?

Zkus nějak srozumitelně popsat co to dělá/nedělá, protože to co jsi napsal nějak postrádá smysl.

Určitě se nepokoušej nic instalovat "na starém PC". Takhle to fungovat nikdy nebude.


1) Počítač složený máš - ano/ne?
2) Monitor máš? Zapojený kam?
3) Když se PC spustí, co se děje? Naskočí nějaký obraz na monitoru? Rozběhnou se disky, větráčky, pípne to apod?
4) Čistá instalace OS byla - ano/ne?
suseto (6)|15.6.2015 23:37
Složený mám, OS čistý, HDMI TV monitor... :D není žádnej obraz... :D všechno ale jede...
johny__g (6387)|16.6.2015 12:27
Takže to zkus s jinou grafikou, nebo tu tvoji zkus jinde.
suseto (6)|17.6.2015 10:15
:D :D To sem teda čekal chtřejší rady teda... :D :D zbytečný se sem registrovat... -_-
johny__g (6387)|17.6.2015 10:33
Vzhledem ke zjevné úrovni (ne)znalosti PC a neschopnosti alespoň smysluplně popsat problém, jsem se odvážil navrhnout pouze to nejjednodušší a nejrychlejší řešení.

Další možnost už zmínil Fox. Pokud shledáváš zabalení a odnesení počítače zpět k prodejci příliš složité, tak pak je každá rada zbytečná.
zsdx (2098)|17.6.2015 11:00
Pravda, alespon by nas pobavil ten vtipalek v Poradne :)
Jiny vystup na grafice jsi zkousel?
suseto (6)|17.6.2015 23:07
ne nemam kam pripojit... :D ale kabel zkusim si vzit priste az pojedu a zkusim... ale určitě tam nemůže byt třeba vada nejaky komponenty.? ani nepipne prave že... jede vetracky jedou jak kdyby se to chtelo nacist nevypne ani po hodine proste jak kdyby normalne nabehl ale bez obrazu žj,... :D
trodas (1753)|17.6.2015 23:52
[QUOTE]nemůžu přes graf kartu rovnou ale nejdřív musím nainstalovat ale bohužel základní desku nemam[/QUOTE]

Pokud jsem to dešifroval dobře, tak máš za to, že z grafické karty nepoleze signál, dokud nebude ve Win nainstalovaný její ovladač. Tak tomu ale není. Každá grafická karta ti zobrazuje post screen, bios a s každou se dá v VGA módu jet pod Windows. Aby to jelo rychle, tak teprve doinstaluješ drivery, ale jinak je to funkční i bez nich.

Pokud ti nejde obraz, tak zkusi jiné PC na ten monitor připojit, je-li nový a nevyzkoušený. Pokud neukáže ani bios, tak je vadný.
robky (3195)|18.6.2015 08:32
Pripojil by som to na normálny monitor, nikde nie je zaručené, že TV vie korektne zobraziť cez hdmi signál s nízkym rozlíšením ....

Za ďalšie (ako už spomínal aj johny_g), ako môžeš mať nainštalovaný OS, keď nemáš/nemal si grafickú kartu, resp. funkčný grafický výstup z PC :notsure
suseto (6)|18.6.2015 11:16
na HDD už mám předinstalovany OS
zkusim přes VGA... ;)
Tomak_CZ (392)|18.6.2015 17:51
Pokud máš HDD předinstalovaný na jiném pc, tak to asi nerozjedeš ;)... Chtělo by to lepší popis :D
Fox_25 (613)|18.6.2015 19:38
To je těžko, pokud někdo nepochopí že PC kde se neukáže ani post screen biosu bude nejspíše špatné, to má blbé. A jestli na alze složí PC a ani nevyzkouší funkčnost, to je moc pěkná služba.

Jenže taky nevíme do jakého "TV-monitoru" to zapojuje, už jsem se setkal s telkou která nebrala nic jiného než 1080p/60hz, když tam šlo jiné rozlišení tak psala že nemá signál, ale to byla nějaká čína z kauflandu.