reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvalitní router do bytu (do 5000 Kč)

Egeris (2)|16.6.2015 08:25
Zdravím, chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem routeru do bytu. Už jsem pár routerů vystřídal a vždy jsem byl s něčím nespokojen (stabilita, zasekávání se...). Teď bych si rád pořídil něco opravdu kvalitního, řekněme do těch 5000 Kč (za což doufám už lze pořídit něco dobrého).

Byt je 2+kk, nic extra velkého, cihlové zdi, terasa. Připojené budou počítače (2-3), telefony, NAS, televize. Bylo by dobré, kdyby rychlostí zvládl 4K video. Jinak asi klasika, internet, online hry. Co se internetu týká, mám kabelovku, takže rychlost 100 Mb/s a víc. Vím, že s wifi toho jde dosáhnout jen těžko, ale čím rychleji by jela, tím lépe :-)

Děkuji všem za rady a přeji hezký den ;)
DrZelenka (2491)|16.6.2015 16:20
Co se týče stability a možností konfigurace, tak je na tom výborně mikrotik. Otázkou je jak jsi na tom s nastavováním - je dost složitější na nastavení.

Co se týče 4K přes wifi - záleží čím to chceš přijímat a vybírat router podle standardů, které podporuje to zařízení.
Egeris (2)|17.6.2015 09:10
Díky za odpověď. Co se týká televize, měla by zvládat DLNA, takže asi by to neměl být problém? Mikrotik klidně, sice se sítím nevěnuji, ale nedělalo by mi problém to nastudovat a pohrát si s tím...
dzandra (1368)|17.6.2015 10:04
musím se přiznat že po dlinkach , a tplinkach, jsem si domů pořídil Asus-Rtn66u a jsem s ním max spokojen, trochu mě mrzel počet gb portu (jen 4) ale to jsem vyřešil jedním gb switchem a bylo po problému. Konfigurace jednoduchá, šlape jak o život a bez problému. Pichunto je na něm běžně(v jednu dobu) 2 TV, 3 mobilů, 3 tablety (android i apple) , blueray , ps4, xtreamer a nějaké to herní pc a notebooky. Musím se přiznat, že mi snad za 4 měsíce provozu proběhl restart jen jednou a to jsem updatoval firmware.
A nastavení je jednoduché oproti třeba mikrotikům.

Do kanclu jsem si hodil Mikrotik Rb2011 ,ale tam je konfigurace krapet složitější i když přes winbox to je celkem v klidku