Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy s obrazem - Vykreslení a artefakty GTX 560 Gigabyte ....

Lilly [FR] (56)|21.6.2015 22:10
Zdravim vas, budu vam psat bez diakritiky, takze se vam vsem předem omlouvam za chyby v gramatice ...

Co mam za problem a hodne se s tim dost dlouho trapim a nedokazu si s tim sama poradit, protoze nejsem expert na pc sestavu.Prosim pomozte mi co mam udelat ?

Co se stalo ...
Hrala jsem pc hru a v prubehu hry se mi z nepochopitelnych duvodu vykreslily graficke artefakty a divne zobrazeni.Pocitac se okamzite restartoval.
Nevidela jsem ani blue scren modre smrti.Kdyz znovu nastartoval, objevili se mi na obrazovce dynamicke pruhy a nasledne se zmenilo rozliseni obrazu na 640x480.Z 32 bit to preskocilo na 16 bit.Posilam dolu 3 obrazky ...

Ve spravci zarizeni my vypisuje kod 43 zarizeni zpusobuje potize a bylo zastaveno GTX 560, coz znamena, ze mi odesla asi graficke karta gigabyte

To je ona http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3932#ov

Pouzivala jsem jenom nastaveni strednich detailu ve hrach, nikdy nepouzivam vysoke detaily nevidim tam zadny rozdil.Teplota pri zatezi max do 50 - 55 stupnu, v klidu je 38 stupnu, coz je karta dobre chlazena.Zdroj corsair TX-650 W splnuje pozadavky, narocnost a kvalitu.

Pokousela jsem se o reinstalaci grafickych ovladacu,reinstalace operacniho systemu windows ze zalohy a nepomohlo mi to.
Vycistila jsem cely pocitac, je jak novy, takze vylucuji prach.Kompletni sken spyware a viru nebyl nalezen Eset, Malwarebytes

Spatne zobrazeni, mam aj pri nabehu windowsu, nebo aj z instalacniho dvd windows 7.Zacatek startu biosu je v poradku.

Co se stalo a co mi dopurucite ? Je nejaka sance na zachranu? Pc sestava je odstavena a bohuzel hodne se me to dotklo, obavam se, ze pc sestava mi umira ....

Predem diky za vase rady ....
DSC00334.JPG DSC00330.JPG DSC00331.JPG
Fox_25 (613)|21.6.2015 22:52
Tohle není SW závada, prostě se grafika odporoučela do křemíkového nebe. Ale určitě bych pro jistotu zkusil i jiný monitor.
johny__g (6387)|22.6.2015 09:28
Nemá počítač integrovanou grafiku?
Lilly [FR] (56)|24.6.2015 21:29
Ne nema .... Je to jenom externi graficka karta http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3932#ov

Mam informace, ze tato graficka karta je, velice zastarala a gigabyte produkty jsou proste problem a v budoucnu je, uz nemam kupovat.Nehodi se do pc her.Nasel se zkuseny clovek co mi poradil, odmontovala jsem tuhle graficku kartu od vetraku a dala vsechno pryc co je z plastu a hodila jsem ji do horkovzdusne trouby na 200 stupnu na 8 minut.Musela jsem ji hlidat, hrozilo nebezpeci poskozeni kondenzatoru a nafouknuti dalsich soucastek graficke karty, coz se nastesti nestalo a vydrzela.Pak jsem nahodila novu vodikovu pastu na graficky procesor, vsechno jsem vratila nazpatky do graficke karty vcetne vetraku a nahodila ji do pc sestavy.

Graficka karta zase normalne funguje bez car a grafickych artefaktu, ale nejsem si jista jak dlouho vydrzi.Urcite, uz nikdy pri hrani her nenahodim v nastaveni gafice detaily na stredni nebo vyssi uroven, radsi vsechno necham na nizsi urovni.650 W zdroj corsair asi nestiha nebo ja nevim.

Jedine co vim, tuhle graficku kartu zitra odmontuji z pc a levne ji prodam za priznivu cenu ja nevim 50 kč a koupim si novsi a silnejsi but ati nebo asus, ale ne, uz gigabyte smejd.Tohle je docasne reseni, nemohla jsem uverit, ze horkovzdusni trouba ozivila graficku kartu.
Fox_25 (613)|24.6.2015 21:44
Gigabyte nedělá jen šmejdy, měl jsem nachlup stejnou grafiku a kamarádovi jede do teď, je to už 4 majitel. Tohle je prostě bezolovnaté pájení v praxi, spoje doslova vysychají a vznikají studeňáky. Tahle karta má slušné chlazení a ani u crysis se nepřehřívala.

Např. teď mám problém s GTX 660 twinfrozr od MSI, jeden z větráků se nechce točit ani v zátěži i když teplota vyleze na 75 stupňů a přitom při startu PC se na čas zatočí. Reklamovat se mi ji nechce, při GTA V si drží pořád těch 75 stupňů a jde akorát trochu slyšet.
wolf007 (653)|29.6.2015 11:44
jaky je model tvoji desky? preferujes amd nebo nvidia vga,[hry/ multimedia etc..] na co se bude pouzivat ...
Lilly [FR] (56)|30.6.2015 17:12
[QUOTE=wolf007;572817]jaky je model tvoji desky? preferujes amd nebo nvidia vga,[hry/ multimedia etc..] na co se bude pouzivat ...[/QUOTE]

Nejsem si jista jestli ta otazka patri mne.

Je to deska gigabyte MA770-UD 3, pracuje na ni procesor AMD PHENOM 925 (X4) ma ctyri jadra.Grafika gtx 560 gibabyte s grafickym cipen nvidia. http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=3932#ov
Pouziva se jako multimedialni pocitac pro kancelar, media /poslech hudby a sledovani videa v HD rozliseni/, hrani pc her na stredni detaily.Po oprave studenaku v horkovzdusni troube, uz mam vsechno nastaveni na nizke detaily.Zatim jede v pohode, ale nekdy se objevi malinke barevne graficke artefakty na postavach ve hre, coz se mozna prehriva. Jak my nabiha teplota 75 - 80, uz mi piska alarm od biosu.Tak jsem to nastavila a okamzite vypinam hru.

[QUOTE=Fox_25;572681]Gigabyte nedělá jen šmejdy, měl jsem nachlup stejnou grafiku a kamarádovi jede do teď, je to už 4 majitel. Tohle je prostě bezolovnaté pájení v praxi, spoje doslova vysychají a vznikají studeňáky. Tahle karta má slušné chlazení a ani u crysis se nepřehřívala.

Např. teď mám problém s GTX 660 twinfrozr od MSI, jeden z větráků se nechce točit ani v zátěži i když teplota vyleze na 75 stupňů a přitom při startu PC se na čas zatočí. Reklamovat se mi ji nechce, při GTA V si drží pořád těch 75 stupňů a jde akorát trochu slyšet. [/QUOTE]

Do 75 stupnu je to v pohode, do 80 stupnu je to jeste v norme, ale, tam bych si, uz hlidala teploty.Steamova hra ALIENS VS PREDATOR 2010 dava hodne zabrat grafice 75 - 80.Mam skrin big tower cooler master - HAF a je tam 5 vetraku z toho 2 jsou 240 mm.Jeden nasava a druhy odvadi pryc horky vzduch.

Nevim jak dlouho ta grafika vydrzi, ale prej to je jenom docasne reseni, ikdyz jsem na grafice jadro nahodila novu teplovodikovu pastu.Vydrzi nevydrzi ?
wolf007 (653)|30.6.2015 18:03
lily:ta deska ma na sobe pci-e slot standartu 2.0 podle toho chipsetu to vypada ze deska ma na sobe integrovanou ati hd 3000[na zadni strane desky by mel byt vystup vga pro monitor ]

http://www.hwinfo.com/download.php zjistis si to pres tenhle program ...
johny__g (6387)|1.7.2015 09:32
Jestli je to tahle deska, tak nemá integrovanou grafiku. Ta zapečená grafika je opravdu jen nouzovka, takže bych se poohlédl po nové.
wolf007 (653)|1.7.2015 10:43
ok moje chyba, v tom pripade bych se podival po necem z nv rady 6*** z druhe ruky[650ti nebo neco z rady 660]
robky (3195)|1.7.2015 12:07
[QUOTE=Lilly [FR];572856] .... Jak my nabiha teplota 75 - 80, uz mi piska alarm od biosu.Tak jsem to nastavila a okamzite vypinam hru. ....[/QUOTE]

Toto ale nebude teplota grafiky, takže okrem artefaktov (zjavne je príčinou grafika) dochádza aj k prehrievaniu - zrejme procesora :notsure
johny__g (6387)|1.7.2015 13:14
Nebo čipsetu? Těžko říct. I když v bigtoweru, s pěti větráky? Buď to čidlo měří nesmysly nebo je někde zásadní chyba v airflow. Každopádně dokud nebude nová grafika, tak toho moc nevymyslíme.
john (877)|1.7.2015 17:15
je PC vycisten od prachu / hlavne mezi zebry chladicu, CPU i GPU / ?