Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva monitory - rozdielne podanie farieb

michal84 (140)|9.7.2015 07:34
Ahojte,

Mám dva monitory DELL, konkrétne:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zapojené sp cez DVI kabel na grafickú kartu :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Keď sa ale na ne dívam tak majú rozdielne farby. Monitory mám cca pol roka a neviem či to tak bolo už od začiatku (asi nie pretože by som si to všimol).
Na fotke to možno nie je jednoznačne vidieť ale jeden je skor do biela a druhý do žlta ... nastavenie monitorov je samozrejme rovnaké.
Lavý monitor na obrázku používam 100% času, pravý monitor cca 5% času. Može mať výrazný nepomer v používaní nejaký efekt na toto?

Nestretli ste sa s tým niekto?

[ATTACH=CONFIG]30821[/ATTACH]
IMG_0297.JPG
Ventero (1280)|9.7.2015 11:09
Ten pravý je spíš do růžova - do červena :)

Píšeš, že nastavení stejné, ale přesto - 100% ?

A zkoušel jsi se podívat na nastavení podání barev v menu monitoru (teplá-neutrální-studená) Teplá chodí do žluta (levý monitor) a studená do modra, ale růžová může být zkreslením při snímání.

Také tam může být nastavení umožňující měnit poměr barevných složek R, G, B vůči sobě.

Také může být zakakaný kontakt na přenosném kabelu - může se tam pak zvýšit přechodový odpor a možná by to mohlo mít vliv na přenos podání barev. I když tohle by spíš platilo u analogu.

Ale je možné, že je to záležitost tovární kalibrace a pak nezbyde, než si to upravit růčo, aby byl projev co nejvíce podobný :)
michal84 (140)|9.7.2015 16:34
Nee nastavenie je určite presne také isté a kabely budú tiež OK sú nové kupované spolu (a ako píšeš, myslím že digitálny kabel by to nesposobil, keď tak analog).

No príde mi to teraz celkom výrazné ... ak je to ale v rámci nejakej povedzme tolerancie tak si to nastavím ... skor som uvažoval či tam nie je nejaká vada (ak by sa to zhoršovalo)

jo a súhlasím, je to skor do ružova :)
Gouranga (699)|9.7.2015 18:08
Mam v praci taky tyto dva monitory a v nastaveni monitoru jsem musel upravovat RGB, aby odpovidalo, tzn. 0 0 0 na prvnim neni 0 0 0 na druhem. Muzes to vzit extremne a pouzit sondu nebo to nejak sladit dle oka..
romana51 (65)|9.7.2015 18:21
Nevím, ale monitor za 6000,- Kč mi zase tolik profesionální nepřipadá. Ale že je s kalibrací problém, to vím moc dobře. Používám pro střih videa 2 monitory a také se mi ještě nepodařilo jejích úplné barevné sladění. Nakonec to řeším tak, že po sestřihu použiji pro barevné doladění výstup na televizi (na které filmy přehrávám) a barevnou korekci provedu podle TV. A i TV má trochu jiný odstín proti monitorům.
Profi monitory, které se dají dobře kalibrovat jsou cenově úplně, ale úplně někde jinde !! :)
VencaX (3686)|9.7.2015 18:29
Jop, jsou nejspíš oba jinak nakalibrované.
michal84 (140)|9.7.2015 19:06
OK, tak som ich od oka zladil nastavením a už na to hádžem bobek :)
Díky za príspevky ;-)