Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Grafická karta ve slotu se nezobrazuje..

Neregistrovaný (0)|25.8.2015 01:56
Tazatel: Zakki

Znění dotazu: Koupil sem novou grafickou kartu Nvidia GeForce 9500GT místo staré Nvidie (nemám jak zjistit celý název). Při odpojení staré grafické karty sem zapojil novou a při spuštění počítače se grafická karta nespustila, ani nezobrazila ve správci zařízení. Tak sem zkusil zapojit zpět tu starou.. a ona nefungovala taktéž. Počítač mi jede z integrovaného grafického modulu na desce, která se mi podle biosu spouší jen tehdy, pokud chybí grafická karta ve svém slotu.
Nevím, co s tím dělat, zkoušel sem v Biosu prohodit prioritu grafického adaptéru a stále nic.
Poraďte prosím.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows 7 x64
4 GB Ram
johny__g (6387)|25.8.2015 09:27
Monitor jsi měl zapojený do čeho? Víc informací o PC by bylo? Základní deska?
Neregistrovaný (0)|25.8.2015 14:17
[QUOTE=johny__g;574281]Monitor jsi měl zapojený do čeho? Víc informací o PC by bylo? Základní deska?[/QUOTE]


Monitor mám zapojený do VGA na základní desce.
Základovka je nejspíš ACPI x64, nejsem si jistý, kde přesně název desky najít, ve správci zařízení mám jen "počítač", jsem laik.
Zakki503 (1)|25.8.2015 14:22
[QUOTE=Neregistrovaný;574296]Monitor mám zapojený do VGA na základní desce. Před tím sem měl monitor zapojený do DVI na grafice, ta ovšem nezobrazovala na monitoru nic.
Základovka je nejspíš ACPI x64, nejsem si jistý, kde přesně název desky najít, ve správci zařízení mám jen "počítač", jsem laik.[/QUOTE]

Nenapadá mě opravdu nic, co s tím, v biosech se moc hrabat nechci, zdá se, že je tam všechno v pořádku, spíš mám pocit, jako bych měl něco se slotem na grafiku.
johny__g (6387)|25.8.2015 15:50
A proč ho máš zapojený do základní desky, když chceš používat dedikovanou grafiku?

Typ základní desky najdeš - překvapivě - napsaný na základní desce. :idea

Nebo si stáhni třeba CPU-Z, tam ti ho zobrazí taky.