Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TZ: GIGABYTE představuje Z170X-UD5 TH, první základní desku na světě s rozhraním Intel® Thunderbolt™

GIGABYTE (153)|7.9.2015 06:53
Nejrychlejší připojení k počítači je nyní ještě rychlejší
04.9.2015

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 4. září 2015 – Společnost GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd., přední výrobce základních desek a grafických karet, je hrdá na to, že jako první přichází u stolního počítače s rozhraním Thunderbolt™ 3, a to u své nové základní desky GIGABYTE Z170X-UD5 TH s podporou procesorů Intel® Core™ šesté generace.

Nové rozhraní Thunderbolt™ 3, které zajišťuje řadič od společnosti Intel, je k dispozici prostřednictvím dvou konektorů USB typu C™ na zadním panelu základní desky GIGABYTE Z170X-UD5 TH. Přináší nebývalou šířku pásma přes jediný kabel – až 40 Gb/s, což je dvakrát více, než u předchozí generace rozhraní Thunderbolt! Toto neuvěřitelné zvýšení šířky pásma je také doprovázeno podporou různých protokolů, jako je DisplayPort 1.2 a USB 3.1, které je zpětně kompatibilní s rozhraními USB 3.0 a USB 2.0. Otvírá tak svět nových možností.

[ATTACH=CONFIG]30913[/ATTACH]

Podpora protokolu DisplayPort 1.2 činí z rozhraní Thunderbolt™ 3 něco, co musí mít všichni nadšenci. Základní deska Z170X-UD5 TH dokáže obsluhovat dva monitory s rozlišením 4K při 60 FPS nebo jeden s rozlišením 5K. Kromě toho se může Thunderbolt™ 3 přes konektor USB typ C™ pochlubit revolučními prvenstvími, jako je funkce Power Delivery 2.0 nebo schopnost řetězení až 12 zařízení díky tomu, že je deska Z170X-UD5 TH osazena dvěma porty USB typ C™.

[ATTACH=CONFIG]30914[/ATTACH]

Základní deska GIGABYTE Z170X-UD5 TH je vybavena celou řadou funkcí které udělají z vaší budoucí sestavy skutečně nekompromisní stroj. Patří mezi ně například softwarový akcelerátor internetu cFosSpeed přes gigabitovou LAN Intel GbE, který zajišťuje lepší odezvu sítě a zvýšení jejího výkonu. Pro optimální chod grafiky nabízí Z170X-UD5 TH podporu více grafických karet zapojených v režimu SLI™ nebo Crossfire™ a může se pochlubit prvním krytím PCIe slotů GIGABYTE Ultra Durable™ PCIe jedním kusem kovu, díky kterému máte jistotu, že sloty unesou i velmi těžké grafické karty. Kromě toho podporuje základní deska GIGABYTE Z170X-UD5 TH nejnovější protokol NVMe prostřednictvím konektoru M.2, který tak umožňuje připojení vysokorychlostních úložišť, jako je U-2 SSD Intel 750, s použitím adaptéru M.2 na U.2 od GIGABYTE. Tím u vašeho systému dosáhnete těch nejlepších výkonů.

Společnost GIGABYTE se jako nepochybný lídr v kvalitě a dlouhé životnosti komponent, rozhodla ukázat, jak houževnaté jsou její základní desky řady Ultra Durable™. Základní deska GIGABYTE Z170X-UD5 TH je osazena odolnými černými kondenzátory Durable Black™ s dlouhou jmenovitou životností 10 000 hodin a exkluzivní technologií GIGABYTE DualBIOS™ pro zajištění ochrany těch nejdůležitějších komponent počítače. Základní desky GIGABYTE Ultra Durable™ jsou určeny do sestav, kde porucha prostě nepřichází v úvahu.

Více informací o Intel® Thunderbolt™ naleznete zde:
http://www.thunderbolttechnology.net

Více informací o základní desce GIGABYTE Z170X-UD5 TH

Více informací o společnosti GIGABYTE
NEWS_0904_3.jpg NEWS_0904_4.jpg