reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
AARONN (13)|14.9.2015 15:03
Ahoj,

mám takový problém. Na notebooku pod Windows 7 jsem zjistil, že mi něco ukrajuje 100% využitelnosti disku. Nemusím ani nic dělat a disk lítá jako kolotoč. Po testech, zda je disk v pořádku a vypínání různých funkcí (jako aktualizace, procesy na pozadí atd..), jsem došel k závěru, že to bude vir. Tak jsem to komplet přeinstaloval a dal tam osmičky. Chvíli se to tvářilo, že ok, ale za chvíli (teď nevím jestli po nebo před instalací Chromu) to zase vyskočilo a nedalo se nic dělat. Vyskočila dostupná aktualizace na W10.. Neměl jsem co ztratit, tak jsem do toho šel, ale problém přetrvává.

HDD v noťasu sice není žádný Bolt, má jen 5400 otáček za minutu, ale i tak je divný, že to lítá jako na horské dráze. Zjistil jsem u známých, že nejsem jediný s tímto problémem, ale nepodařilo se mi to vyřešit. Zkoušel jsem snad už vše, co mi strejda Google poradil. Buď mě nemá rád, nebo mi něco tají.

Díky za pomoc!
Ventero (1280)|15.9.2015 09:09
Co na to říct ...

Podívej se ještě, jestli nemáš nastavenou automatickou defragmentaci (podle poloviny odborné veřejnosti je stejně u NTFS k ho..u) a také do nastavení antiviru.

Jinak Windows je prostě v něčem špatně koncipován (zvláště při aktualizacích je to znatelné) a nedivil bych se kdyby se někdo domníval, že byl stvořen k tomu aby uspíšil amortizaci HDD či SSD. Sám bych se nedivil, kdyby za to bral peníze od výrobců.

Bodejď by ne když zcela jistě bere peníze od vládních i nevládních organizací za špionáž a shromažďování informací o všech uživatelích. A to je další důvod proč tak nesmírně vytěžuje HDD, neboť systemově projíždí HDD za účelem kolekce dat. Říkají tomu telemetrie. U Windows 7 a 8 to můžeš omezit odinstalováním jistých aktualizací a u Windows 10 neuděláš nic - To už je plnohodnotný nástroj k nastolení globálního fašismu.

Více na dvou webech s rozdílnou orientací, kde na první pohled třetina údajů souhlasí s tím, čeho se dá všimnout i bez analytických nástrojů:

http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/08/even-when-told-not-to-windows-10-just-cant-stop-talking-to-microsoft/

http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

... a jistě by se našli i další weby, kde je toto rozebráno a podloženo ...

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/379894-nepopularni-funkce-z-desitek-dostanou-i-starsi-windows.html