reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní PC sestava

Martin93 (88)|24.11.2015 19:23
Mimochodem, jakou dvd vypalovačku? Abych měl vůbec do čeho strkat dvd se hrami. :D Já totiž hry nestahuji, ale kupuji fyzické kopie. ;)
Martin93 (88)|24.11.2015 21:12
I když se to dnes už moc nenosí.
Martin93 (88)|24.11.2015 21:44
Jo a co síťová karta? Mám tedy modem od O2, kabelový normálně. Kámoš říká, že jí zřejmě nepotřebuji, ale zase bych nerad, aby mi pak nešel net, v jakém případě potřebuji síťovou kartu?
Salamander (6177)|24.11.2015 21:50
sitova karta je integrovana na zakladni desce
Martin93 (88)|24.11.2015 21:55
Ok, teď mi to teprve kámoš vysvětlil. :D Fakt sorry, já jsem spíš romantik, na techniku mě neužije. Já si to prostě už chci koupit sestavené a funkční, abych to jen zapojil do elektriky, zapnul a hrál. :D Asi je v CZC ještě poprosím, aby mi rovnou nainstalovali Windowsy i s ovladači na zvuk a grafiku a rovnou mi jen poslali CD. :D Protože já tohle nedávám. Vždycky mi s tím někdo pomáhal.

Jo a Saly, mohl bys mi tam k té sestavě ještě přihodit tu dvd vypalovačku a ten konektor? Ať to mám pohromadě. :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Díky, Pánbůh ti to oplať! :D
62kokos (156)|24.11.2015 22:30
Až si to slavný herní Pc [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] složíš, tak zaplačeš nad výdělkem. Ten přímotop neuchladíš ani v bedně která má pět ventilátorů. Je to jedno jestli tam bude
GV-R939G1 nebo GV-R939WF2 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Martin93 (88)|24.11.2015 22:39
Paráda... :D Tak jak to tak vypadá, PC si tento rok asi nekoupím. :D Takže co mi navrhuješ? Pořídit si tu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a nějakou skříň s pořádným odvětráváním?
Salamander (6177)|25.11.2015 06:44
No, pokud nechces "zhave" AMD, muzeme do sestavy vratit GTX970, ktera tam ostatne byla predtim. Aspon by se dal pouzit 500W zdroj misto 600W a stacila by pasivni redukce na VGA, protoze nVidia ma DVI-I


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

stejne si nemyslim, ze by to bylo s tim prehrivanim tak vazne :/ ale montoval jsem par R9 290 a ty pravda topily hodne.
Martin93 (88)|25.11.2015 08:22
A jak to pak bude s výkonem, co se týče her? Jinak ten kámoš mi říkal, že prý by to neměl být takový problém, že bych to klidně mohl nechat tak, jak to je, že prý jediný problém by mohl být s tím, aby to utáhl zdroj, ale prý se na to ještě podívá. Já osobně bych to už rád nechal tak, jak to je...

Akorát by to myslím, chtělo nějakou skříň s lepším odvětráváním.
Martin93 (88)|25.11.2015 08:35
No tak pokud to nebude tak vážné, tak já bych tam přece jen nechal tu GV-R939, přijde mi výkonnější, i když jsem laik, ale má alespoň 8GB. Nevím, bude nějaký rozdíl ve výkonu a životnosti mezi těmito dvěma kartami?
Mi.Lek (121)|25.11.2015 08:46
Grafické karty zastarávají rychleji na výkonu než že by primárně odcházeli do "křemíkového nebe", ale pokud karta více topí, tak to znamená, že více žere (elektřiny), potřebuje lepší (většinou tedy hlučnější) chlazení. Výkonější Radeony ani GeForce by neměly mít problémy s dnešními hrami (zde hraje důležitou roli rozlišení monitoru). A za dva roky budou ty s cenou kolem cca. 10k spíše "jen průměrné".
Martin93 (88)|25.11.2015 08:52
Takže můžu jít v klidu do té ASUS TURBO-GTX970-OC-4GD5, aniž bych se musel bát poklesu výkonu ve hrách? Jinak monitor mám předpotopní, jak jsem už psal, proto ta redukce, rozlišení mám max. nějakých 1440x900 32bit. Jde mi hlavně o plynulý chod hry. Pokud ta ASUS TURBO-GTX970-OC-4GD5 dostačuje, tak klidně vyměním za tu GIGABYTE GV-R939WF2-8GD. Ale pokud by tam měl být znát nějaký výkonnostní rozdíl, šel bych raději do té R939.
Chester1722 (74)|25.11.2015 09:00
Martin93 - len dve veci - spominas tu nejakeho kamarata co uz zlozil 50PC a viac...nebolo by jednoduchsie poprosit jeho? sadli by ste si k tomu za jeden PC a myslim do hodky by ste to mali cele vyriesene, to len tak okrajovo :)
Druha vec - ja osobne mam MSI GTX970 a battlefront mi isiel na Ultra nastavenia nad 60FPS non-stop. Takisto teraz FALLOUT 4, ultra nastavenia non-stop nad 60FPS (nemam fraps tak neviem presne cisla). Vsetko vo FULL HD, nakolko mi pride zbytocne v dnesnej dobe investovat peniaze do niecoho "lepsieho". takze s GTX970 si urcite vystacis, momentalne na 100% a na par rokov tiez.
Martin93 (88)|25.11.2015 09:04
Kamarád nežije v Česku. Jen náhodou jsem zjistil, že se vyzná v PC, když jsme se spolu naposledy bavili, tak ho vždy poprosím o radu. Takže jsem na tom s ním asi stejně, jako s Vámi všemi tady. ;) Ok, tak konečně někdo, kdo to má osobně otestované a to mě uklidnilo, takže mohu v pohodě jít do té ASUS TURBO-GTX970-OC-4GD5 a mít klid, že mi to pojede. :) Pak tedy akorát ještě dokoupit FullHD monitor, ale to stačí až příští rok...

Akorát nemůže být třeba pak problém právě s tím mým monitorem Acer V193w, že by třeba nestíhal, nebo měl problém s rozlišením her.
Salamander (6177)|25.11.2015 09:06
ten vykonnostni rozdil muze byt tak maximalne 5-10% ... a je to take rozdilne podle hry, nektera bezi lip na AMD, nektera na nVidii.
a ono uprimne na ten tvuj monitor je 8GB VRAM zbytecne moc, ono je vlastne hodne i ty 4GB na te nVidii. Ale kdyz casem koupis jiny, bude tam zase rozdil.

Nejaka dobre vetrana skrin by taky sla, ale nemam ted uplne prehled ktera by stala za to v tehle cenove kategorii.
Chester1722 (74)|25.11.2015 09:11
Tak ono 4Gb je pre FullHD ozaj trosku moc, ale zase GTA V to celkom potrebuje aj na Full HD rozliseni, aspon podla mojich skusenosti. A ak uz pojdes to GTX 970, odporucam tu co mam aj ja - MSI GTX970 GAMING 4G.
Martin93 (88)|25.11.2015 09:15
Ok, díky moc za rady, jsem tedy rozhodnutý pro tuto sestavu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mohl bys mi tam Saly, prosím, dohodit ještě tu DVD mechaniku? Skříň by také neuškodila, ale pokud myslíš, že bude stačit ta, co tam je, tak pohoda.

---------- Doplněno v 09:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:14 ----------

Chester: Proč bys mi jí doporučil? To bude ve finále stejné, ne?
Chester1722 (74)|25.11.2015 09:19
Tak za prve mam s nou velmi dobre osobne skusenosti. Ma vyborne chladenie a vetranie. Tu kartu proste nepocujes kym z nej netlacis uplne maximum. Vetraciky su nastavene ze kym karta nedosiahne urcitu teplotu (tusim 60 stupnov) tak sa ani neroztocia -> 0vy hluk. plus sa da velmi dobre pretaktovat. Realny rozdiel vo vykone medzi tymi kartami ci uz od MSI alebo GIGABYTE alebo ASUS nie je nic co by stalo za rec... a vtedy nastupuju ine vyhody :)
Martin93 (88)|25.11.2015 09:23
No já nevím, co ty na to, Saly? :D Pokud se shodnete, kluci, tak by samozřejmě byla lepší ta, co dělá menší hluk a lépe chladí... Ale je na Salym, jestli mi to tam hodí do té sestavy. :D Mažu do práce.
Salamander (6177)|25.11.2015 10:12
Hele, to zalezi na tobe, ja prece nic schvalovat nemusim.

Ja osobne vic preferuji karty co foukaji horky vzduch ze skrine ven, i kdyz je pravda, ze muzou byt potencialne hlucnejsi. Je na tobe jak se rozhodnes, hodi se obe.
Martin93 (88)|25.11.2015 17:29
Ok, tak to necháme takhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Akorát mi tam tedy Saly ještě prosím přihoď tu DVD vypalovačku, nevím, jak se s tím manipuluje na tom CZC. A mělo by to tedy být všechno, jak na to tak svým laickým okem koukám.
Martin93 (88)|25.11.2015 20:58
Díky, žes mi to tam dohodil, Saly. ;)

Jo a ten kámoš se na to koukl a prý, že mám slabý zdroj... Tak co s tím? Bude mi tento stačit, nebo bych měl ještě uvažovat nad výkonnějším?
Salamander (6177)|25.11.2015 21:02
Ten zdroj na tu sestavu naprosto dostacuje
Martin93 (88)|25.11.2015 21:05
Jasný, díky moc! :)
Martin93 (88)|9.12.2015 22:54
Ahoj všem!

Tak konečně kupuji tu mou vytouženou herní sestavu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mám jen dotaz ohledně dodání, chci, aby mi sestava došla ještě před Vánoci, to jest max. do toho 23.12. Sestavení PC u CZC trvá prý cca. 3 dny, za předpokladu, že jsou skladem všechny potřebné komponenty. Ale jak to tak vypadá, tu vypalovačku jen tak mít nebudou, dokonce jsem jim tam i psal a bez odezvy, ignorují mě a dost mě to vytáčí. Nevím totiž, jestli mám pro jistotu objednat už dnes, čímž pádem by měli 14 dní na naskladnění + sestavení a následně ještě pošta dost času na doručení, nebo si to mám objednat až další týden a doufat, že jim do té doby vypalovačka přijde. Nevíte někdo, jak to tam chodí? Jestli hned po odkliknutí objednávky automaticky začnou naskladňovat chybějící komponenty? Nerad bych, aby mi to kvůli hloupé vypalovačce přišlo až někdy po novém roce. Zatím tu vypalovačku nemají skladem už cca. dva týdny.

Díky za rady a mějte se fanfárově!
Chester1722 (74)|10.12.2015 11:07
nazdar...co sa tyka vypalovacky...nemyslim ze to je nejaky problem....proste tam hod nejaku ktoru maju na sklade hotovo. Nemyslim ze to je nejaka super podstatna cast toho PC
ICE_D (2754)|10.12.2015 14:23
Vezmi tuhle a je to vyreseny :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Martin93 (88)|10.12.2015 18:51
Ok, díky chlapci! :)

Teď ještě jeden dotaz, s instalací Windows 10 a ovladači, které mi přijdou, budu mít asi problémy. :D Vážně, jsem jen občasný uživatel PC a hraji na tom jen jednou za čas hry, jinak jsem pořád v práci, nebo něco dělám, tudíž v PC se opravdu nevyznám. Co ale vím, je, že si nechci nechat předinstalovat OS s ovladači u CZC, kteří mi budou PC sestavovat, ale chci si to udělat kompletně sám. Windows 10 by neměl být takový problém nainstalovat, ale s těmi ovladači budu mít asi problém. Návody k tomu prý dříve posílali, ale teď už to nedělají a mám si k tomu, jak jinak, raději přizvat odborníka. To já nikoho takového kolem sebe nemám. Je to vážně tak těžké? Ovladače by se měly instalovat rovnou stylem, další, další, další, dokončit, ne? A Windowsy už snad nějak zvládnu proklikat taky. :D

Já vím, že jsem retard, ale zase je alespoň p*del, nebo ne? :D
Chester1722 (74)|11.12.2015 08:26
Absolutne sa toho neboj...nakolko ku kazdemu komponentu dostanes disk s ovladacmi. to znamena ze nahodis W10 a hned na to das dalsie CD, install, dalsie CD install. robota na pol hodku. Plus je dobre ked to vsetko nainstalujes to este aktualizovat. Nic zlozite. BTW - ked sa v tom nevyznas preco nenechas CZC nech ti to spravia?
Martin93 (88)|12.12.2015 13:18
Nevím, zase přijde určitě doba, kdy si to budu chtít sám přeinstalovat a nebudu si kvůli tomu přeci pokaždé platit 500,- za servis. A já jen doufám, že k tomu dostanu ovladače, ale tak měl bych, však? Pochybuji, že se dnes stahují ovladače na zákl. desku či grafickou kartu automaticky po instalaci Windows. Nevím, s ovladači by to snad neměl být problém, akorát ty W10 by pro můj chorý mozek mohly být oříšek. Díval jsem se na videa na youtube a všude je jen jak instalovat W10, ale ne ovladače. Uvidím, v nejhorším to po*eru a budu to reklamovat. :D
JonnyC (124)|22.12.2015 19:00
tech ovladacu bych se moc nebal - vetsina veci pojede po ciste instalaci alespon do te miry ze novejsi ovladace budes moc stahnout z internetu - resil bych hlavne ovladace na grafiku a mozna nejaky balik k desce, ale opravdu se ve vetsine pripadu obejdes bez CD.

Edit: ono v zasade cim mas novejsi system, tim vic (aktualniho hardware) to bude podporovat bez manualniho dodani ovladacu, takze s win10 to bude min veci, nez kdybys tam zkousel dat XPecka