Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak obejít heslo správce

SkullCandy (2)|20.10.2015 12:55
Zdravím, už dva týdny řeším jeden problém. Zapomněl jsem na svém PC heslo od účtu správce. Jediný přístup na pc který mám je přes účet s omezenými pravomocemi, takže tam nejde vůbec nic, ani instalace. Existuje nějaký způsob jak to heslo odstranit nebo obejít bez použití nějakých programů, které nejdou nainstalovat? Přes CMD taky nic nejde. Prošel jsem snad všechny návody co jsem na internetu našel. Popřípadě, jak smažu celý HDD, nebo celý windows a jak ho z flashky nabootovat zpátky.. prostě nějaký hard reset, který vymaže i hesla. Na souborech mi nezáleží. Díky za každou radu :)
romana51 (65)|20.10.2015 13:29
Pokud ti nezáleží na souborech, nejjednodušší je disk vyndat, v jiném PC zformátovat a hotovo. Ale ještě bych zkusil dát do PC instalační medium s Windows a provést
novou instalaci Win. Při ní to nabídne formátování HDD a nemusel by se vyndávat. Ale možná že někteří IT budou umět nějaký fígl. Jsem jen mírně pokročilý uživatel PC. :D
Ventero (1280)|20.10.2015 14:22
Nerozumím o co ti jde, když ti nezáleží na souborech. Pak můžeš udělat čistou instalaci. Kdyby šlo o soubory, tak lze nabootovat live distro linuxu a data takto získat, bez ohledu na oprávnění.

Způsoby samozřejmě jsou. Od lámání hesla po jeho obejití, ale takováto zveřejnění by nejspíše porušovala pravidla tohoto fóra.
Salamander (6177)|20.10.2015 14:22
Obavam se ze s obchazenim hesel ti tu nikdo nepomuze, nikdo nemuze vedet, jestli se treba nesnazis obejit spravcovsky ucet na PC v praci apod. Takze take poradim reinstalaci OS.
SkullCandy (2)|20.10.2015 14:45
Reinstalace nejde.. jakákoliv instalace chce oprávnění správce.. zkusím přeformátovat v jiném PC no.. díky :)
Salamander (6177)|20.10.2015 14:48
pockej, a ty spoustis instalaci z windows?
nemel by byt problem preistalovat PC kdyz nabootujes z instalacniho media ...