Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zpomalení NTB - každé ráno "něco" dělá půl hodiny

Mira1 (18)|22.11.2015 10:10
Mám cca 3 roky starý NTB Lenovo G780, Win 7. Každé ráno asi 10 minut po spuštění se najednou rozhučí větrák jako o život, spotřeba RAM vyskočí o 1-1,5 GB, procesor jede skoro na plný výkon atd., něco přes půl hodiny je NTB tak pomalý, že se s ním nedá skoro nic normálně dělat, a to i když nemám spuštěnou žádnou aplikaci. Kontroloval jsem správce úloh i naplánované úlohy, ale nenašel jsem tam nic, co by mé netrénované oko vyhodnotilo jako divné, není to ani defragmentace disku. Antivir taky nic nenašel. Nejlepší představu asi získáte z přiložených screen-shotů. Tuší někdo, co ta potvora dělá a jak se toho zbavit? Dík.
Pocitac6.JPG Pocitac5.JPG Pocitac4.JPG Pocitac2.JPG Pocitac1.JPG
john (877)|22.11.2015 20:01
neni videt ostatni uzivatele, jako system apod...
ve sledovani prostredku se mrkni na disky a sit...
jit postupne po jednotlivych ovladacich / sprava zarizeni / a odebrat/instalovat ?
napr. pres HDTune zkontrolovat disky a jejich rychlosti ?
pokud by tam mohla byt "breberka", tak zkusit prostredky pro odstraneni breberek / boot z externiho media, napr. USB .../
jo, jeste se mrkni pres msconfig, co se ti spousti pri startu pocitace, pripadne zkontroluj naplanovane ulohy...
Tomak_CZ (392)|22.11.2015 20:08
Podobně to měly děcka a bylo zavirováno.... Pomáhá antimalware a spyware terminator, popř. jiné....
Mira1 (18)|23.11.2015 00:01
Díky oběma. Kdyby to byl virus, tak předpokládám, že obnova bitové kopie systémového disku (mám rozděleno na systém a data) by vir zničila. Tak to nepomohlo, obnovil jsem kopii a za pár minut zase hučel. "Po spuštění" ukazuje toto:
Pocitac7.jpg
Mira1 (18)|23.11.2015 09:19
A tady výpis pro všechny uživatele, nejvíc prostoru tam zabírá svchost, podle velikosti zabrané paměti je to nejspíš ta příčina, protože o cca 1,2GB mi vždycky vyskočí obsazení paměti.
Pocitac8.JPG
zsdx (2098)|23.11.2015 11:12
Na 99,9% to jsou automaticke aktualizace OS. Kdyz je rucne vypnes z prik. radku (net stop wuauserv), prestane to, ze?
john (877)|23.11.2015 18:44
[QUOTE=zsdx;576846]Na 99,9% to jsou automaticke aktualizace OS. Kdyz je rucne vypnes z prik. radku (net stop wuauserv), prestane to, ze?[/QUOTE]

jj, to bude temer 100% ono, projdi si ruzne odkazy, jak tomu zamezit....
BTW: zakaz wupdate je nejjednodussi reseni / a zcela dostacujici /
Mira1 (18)|23.11.2015 22:10
Asi jo, jak jsi, Johne, napsal, že není vidět ostatní uživatele, tak jsem si je zapnul, tím pádem jsem uviděl ten zatracený svchost, vygooglil jsem si, co je zač a bylo to jasné. Jak jsem naposledy obnovil bitovou kopii, tak jsem zapomněl udělat aktualizace a čekalo jich tam na mě něco přes 1000, před chvílí se to po 8 hodinách konečně celé zaktualizovalo, tak uvidím ráno, jestli bude zase kravit. Ale už jsem si aktualizace úplně vypnul, tak to snad bude v pohodě.