Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell D600 - zamrzne po bootu

vaclavvasek (12)|23.11.2015 12:45
Dobrý den,
milí kolegové :-)

Koupil jsem starší stroj, čistě pro práci na internetu.
Je tam předinstalován Windows XP Prof, ke kterému neznám heslo.
Nepokládám to za důležité, chci tam dostat nějaké Linux distro..nejlépe Xubuntu...

K samotnému problému...
Když změním primární boot jednotku na USB/Flash a vložím OS (Ubuntu 15.04, Xubuntu, Debian,...nějaké tiny core distra) po nabootování zamrzne...konkrétně..když potvrdím "Install" nebo "live" volbu...

Podotýkám, že "forcepae" ( https://help.ubuntu.com/community/PAE ) jsem zkoušel, při potvrzení příkazu stejný problém, viz. výše.


Dell D600 Konfigurace:
512 Mb RAM,
Intel Pentium 1,4GHz,
HDD 60 GB,
VGA ATI Radeon 9000 32Mb.

Předem děkuji za všechna vyjádření,
Václav.
johny__g (6387)|23.11.2015 13:06
nějakou diagnostikou jsi to projel? Memtest, disk. Třeba z UBCD. Tam je i live windows XP.
vaclavvasek (12)|23.11.2015 13:12
Memtest jsem dělal při nabootování té USB...proběhl v pohodě...to je taky jediná volba, při které to nezamrzlo.
Odpoledne zkusím UBCD.
Ventero (1280)|23.11.2015 14:23
Doporucuji to, co doporucuji mnozi na Ubuntu foru, aby jsi pouzil stabilni lts verzi, nemas-li zvlastni duvod pro ne-lts verzi. Tim je nejcasteji nejnovejsi HW. To se te netyka. Mam D400 v prakticky stejne konfiguraci. Doporucuji vzhledem k ni vzdat se i Xubuntu a pouzit Lubuntu. LXDe je jeste lehci a sviznejsi. Po aktualizaci i ovladani prostredi zkomfortni na uroven Xubuntu. Verzi 14.04.1 jsem pomoci forcepae -- forcepae nainstaloval v klidu. Jen mi nesla za nic na svete ( a zkusil jsem fakt vse, co se dalo ) rozbehat wifi broadcom. Vyreseno vymenou za jinou wifi kartu. Kdyby to jo neslo, tak lze zkusit nekolik parametru jako noapi apod - to nekde najdes. Mohlo by to byt kvuli grafice vs jadro. Taky lze zkusit instalaci 12.04 a pote povysit.
vaclavvasek (12)|23.11.2015 14:28
Těší mě, že vlastníš podobné dělo.
Lubuntu jsem zkoušel, stejný problém, jako u ostatních distribucí
Zkusím Lubuntu 12.04, ale i to jsem myslím zkoušel, já těch distribucí včera stáhl snad deset...
Případně příkazy "noapi" , ...
Díky.
vaclavvasek (12)|23.11.2015 22:04
Děkuji všem zúčastněným.
Nakonec se povedlo!

http://jpeg.cz/obrazek/e3eR
Ventero (1280)|24.11.2015 21:28
To jsi dal LM xfce ? Musel jsi udělat ještě něco jiného? Nějaké parametry apod? Napiš to sem, jak se ti to povedlo - může to pomoci i jiným ...
vaclavvasek (12)|25.11.2015 12:12
VYŘEŠENO:
=======
Flash/USB Boot Linux Mint 17.2 s prostředím Xfce.
Zvolena volba "Instalovat příkazem ForcePae" která je v nabídce, při vložení média.

V podstatě šlo jen o správně zvolenou distribuci.