Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: MSI 970 GAMING 5.1 zvuk-Subwoofer nehraje win10/win7

28.11.2015 05:36
tomas92Zdravím
při zapojení repro genius sw-hf 5.1 4500 do pc mi nehraje subwoofer. Základní deska je MSI 970 Gaming a mám nainstalované poslední ovladače od realteku, zkoušel jsem jich samozřejmě několik. Nyní mám reproduktory zapojené takto :
-subwoofer a center přes redukci 2xcinch na 3,5 jack do CS-Out
-zadní repro stejnou redukcí do RS-Out
-přední repro do Line-out

při připojování jednotlivých reproduktorů mi vždy vyskočí okno s potvrzením že jsem zapojil ten a ten reproduktor ale při připojení předních (front left,front right) do line-out mi žádná notifikace nevyskočí....důležité je také podotknout že když mám repro zapojené jako stereo tak subwoofer hraje normálně!!

Zkoušel jsem i nainstalovat windows7 na druhý hdd abych vyzkoušel ale ani ve windows 7 subwoofer při režimu 5.1 nehraje.
Při zaškrtnutí možnosti ,,zaměnit výstup středového reproduktoru/subwooferu,, subwoofer hraje zvuky ze středového a středový nevydává žádné zvuky.Takže subwoofer není fyzicky poškozený, to je vyloučeno.Přidávám nějaké foto

Prosím o pomoc
30.11.2015 03:21
MSI CZ/SKDobrý den. Dle popisu na Facebooku jste na řešení přišel zcela sám. Pokud se objeví problém u někoho dalšího, dávám sem postup od uživatele tomas92, který pro něj fungoval. :)

"Odinstalujte všechny audio ovladače, vyčistěte registry pomocí ccleaneru, po restartu pc jděte do Správce zařízení a odtamtud aktualizujte audio ovladač automaticky. Potom nainstalujte Sound blaster cinema 2, v něm nastavte 5.1 nebo 7.1 podle toho co máte a zvolte bass redirection a subwoofer gain a nastavte crossover frequency, v defaultu je nastaven na 90Hz, já to mám třeba ale na 75, hodnotu se snažte snížit jak jen můžete ale zase pdle vašich představ ohledně basů."
12.4.2016 05:01
NeregistrovanýAhojte mam stejný problém na stejné desce zkusil jsem ten návod co je pod příspěvkem ale nepomohlo to když nastavim v sound blaster cinema 2 5.1 reproduktory tak mi to ihned ten bass vypne a nejde s ním nic dělat nevíte co s tím ?? na stereo s tím basákem jde pracovat
12.4.2016 08:00
Rendl2Vypne nebo přepne na jinej výstup?