Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nevypínání PC

Mi.Lek (121)|28.11.2015 20:43
Při vypínání PC se děje asi tohle:

- Dám vypnout PC a vše se děje normálně až do jednoho okamžiku.
- Vypne se a opětovně zapne klávesnice (odvozuji to z vypnutí a zapnutí diody signalizující NUM Lock)
- Potom se vše vypne.
- Až je vše vypnuté, vypíná se klávesnice, která nastartuje opětovně PC

V Biosu je povolen start přes USB zařízení.
Pokud vydělám klávesnici z USB dříve než dám vypnout PC, vypnutí proběhne správně.
Myš, která je připojena taky přes USB problémy nedělá.
Pokud zakážu start přes USB, tak nenastartuje klávesnice, pomůže vytažení kabelu a znovuzapojení do PC.

PC:
Intel(R) Core(TM) i7-4790K na 4,7GHz (47x100,5)
MSI Z97 Gaming 7 (bios v1.11)
16 GB DDR 3
Win 10 - měl by být aktuální

Je to záležitost stará cca. týden.
dom324 (306)|28.11.2015 21:54
To bude w10,podívej se do historie aktualizací jestli se zrovna v té době když se to stalo nenainstaloval nějaké aktualizace.
j.albi (476)|29.11.2015 19:37
Může to být vadná klávesnice nebo základní deska.
Mi.Lek (121)|29.11.2015 20:59
Klávesnice >>> mám dvě, obě to dělají
Pokud by byla vada na zákl. desce, tak by se již dávno projevila, pravděpodobně již při poskládání PC.

Asi to bude mít na svědomí nějaký nedoraz mezi biosem ZD a Win.

Teď jsem zjistil, že Win mi ukazují klávesnice dvě, i když mám zapojenu jen jednu.
Georginek (2957)|30.11.2015 12:09
Nemas tam nastaveny nejaky specialni spaci ci hybridni rezim???

Me se toto deje, kdyz vypadne proud. Tj i kdyz je pocitac normalne vypnuty, vypadne proud, tak se nasledne rozsviti dioda webkamery a NumLock na klavesnici. Pak ho zapnu, roztocej se vetraky asi na 3 sekundy, PC se znovu uplne vypne a asi za 2 sekundy se samo zapne. Tento stav je normalni.

Dost dobre nechapu, v cem spociva dotaz a ceho chces dosahnout, IMHO co ti na tomto stavu vadi?

USB mas ve Windows ve spravci povoleno probouzet zarizeni??? Jaky rezim spanku, hibernace pouzivas?
Mi.Lek (121)|30.11.2015 15:34
Normálně jej dávám vypnout.

Dříve jsem "bouchl" do klávesnice a nastartoval jsem PC (měl jsem nastavené v biosu, že můžu budit PC pomocí USB zařízení). Teď nemůžu, protože bych PC nevypnul. Je pro mne celkem záhadou, proč se tak nyní děje.
Ventero (1280)|30.11.2015 19:22
Zkus vypnout v možnostech napájení/nastavení tlačítek napájení - dole volbu zapnout rychlé spuštění. Nic za to nedáš. Také zkontroluj, jestli máš vypínání nadefinované jako opravdu vypnutí.
Mi.Lek (121)|30.11.2015 20:45
Tak pravděpodobně je chyba ve Win, které jsou přeinstalovány, v biosu je opět zapnuta možnost startu PC přes USB.

Nejede to úplně jak má (klávesnice pc nenastartuje), ale PC se vypíná a zapnout jde pomocí myši.

Nu, alespoň jsem si udělal bitovou zálohu více méně čistého systému. :)