Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Core i7-5960X + msi x99a Godlike + RAM v South Bridge problem

vtrdo (2)|7.12.2015 10:28
Zdravím všechny,

rad bych vás poprosil o radu. Její zaklad a příznaky jsou celkem jednoduché.
Mel jsme systém postaveny pro Core i7-5960X na Asrock extreme6 s 32GB RAMky ( GeIL EVO Potenza Series Red, DDR4-2400, CL15) - zapojené do quatra + 750w zdroj + NVidia Quadro k2200 ... protože, ramka při některých operacích docházela, tak jsme dokoupil , ještě jeden kit.
Bohužel po nějaké době práce s 64GB RAMky mi systém 2-3x spadl , nebo zamrzl. Po jednom z takovýchto pádů, jsme již systém nedostal ani do BIOSu... debut hlasil problem s RAMkou.... po tom co jsme odinstaloval moduly ze slotu 5-8 tak mi ale naběhl Windows normálně pracovali.
Proběhl jsme klasické kolečko s downgrade BIOSu a podobně... ale po konsultaci s prodejcem , se prý toto u teto konkrétní desky poslední dobou stává... takze jsme ji poslal na reklamaci a pořídil desku novou .... MSI x99a GODLIKE .. no ale jaké bylo moje zděšeni, situace se opakuje úplně stejně ... jakýkoliv modul dam do slotu 5-8 ( southbridge pokud se nepletu ) deska mi hlasi ne debugu 04 - coz je initiating south bridge

Nevěřím, že by úplně totožný problém mohl byt na dvou deskách ...
RAM moduly, které mi jedou na slotech 1-4 mi neběží na 5-8 takže by to v RAMkach a jejich kompatibilitě nemělo byt??? ale rad bych od vás věděl v čem jinem by to mohlo byt ...
procesor? vše so je primo s ním spojené se zda byt v pořádku ...ale asi řadí I rozdělení mezi moduly a jednotlivé části systému ?
Nebo mohlo by to byt zdrojem?
Nejsem úplně neznalek, ale tohle už je mimo mé běžné uživatelské schopnosti ... :-(


diky moc za rady ...


Viktor
vtrdo (2)|7.12.2015 11:16
jenom rychle zjisteni ... na co mne upozornil kolega na jinem foru... jeden z problem je asi vyresen .. a to ze I Core i7-5960X ma sve limity ... a to je 4xDimm a 64GB max ,,, coz z části vysvetluje to proc mu 8 ramek nechutna, ale ted je otazka jak desku/ system nastavit aby mi bezeli South sloty a mohlbych vyuzivat 32 GB v quad modu ...

druha otazka, jakto, že mi Asrock x99 extreme6 tech 8 ramek pa nejakou dobu vyuzival ... nebo alepson je system viděl ...

diky moc!!