Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpálení desky pomocí redukce SATA - 6ti pin

Stejsi (3)|15.12.2015 20:52
Zdravím Vás,
je možné odpálit si desku pomocí redukce ze SATA na 6 ti pin přes GK? Dnes jsem zapojil GK, kterou jsem si koupil použitou přes internet, a jelikož karta vyžadovala 2x6 ti pin koupil jsem redukci ze SATA. Jakmile jsem ale zapojil GK a připojil jak 6ti pin ze zdroje tak 6 ti pin z redukce, počítač již nenaběhl a nenaběhne ani s původní GK. Mohl jsem si takto odpálit desku? Moc se mi to nezdá, spíš bych řekl, že karta byla vadná. Nevím co teď s tím. Konečně jsem poskládal počítač a jsem zase na začátku. Nevím který komponent je špatný. PC ani nenabootuje a ani nemrknou diody na klávesnici. Větráky se točí, ale to je vše. Nevěděl by někdo co se mohlo stát?

S pozdravem

RS
Salamander (6177)|15.12.2015 20:56
A nechces nam aspon napsat co to bylo za komponenty? (hlavne ty grafiky a zdroj)
A o jakou redukci se presne jedna? (odkaz?)
Stejsi (3)|15.12.2015 21:09
Takže jedná se o desku:
Gigabyte GA P67A D3B3
GK:
MSI GTX 570 twin frozr
Zdroj:
Enermax 500W
Redukce:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Stejsi (3)|15.12.2015 22:50
Tak problém vyřešen. Pomohlo vytáhnout baterii na 30 min. Poté vše zapojit a nyní vše běží jak má:-)
Salamander (6177)|16.12.2015 06:38
Tak to rad slysim.
Ona ta redukce je celkem prasarna ( ale funkcni :D ) , urcite bych aspon doporucil nemit na stejne vetvi krome grafiky nic jineho (disky)
JonnyC (124)|16.12.2015 18:58
Nevim jak ten enermax co tam ma, ale vetsina modernich zdroju ma 12V stejne akorat jednu vetev, takze nemit na ni nic jineho krome grafiky opravdu nejde ;) a pokud myslis vodice tak toho bych se nebal, kdyz se podivam treba na muj seasonic 620, tak tam jsou 2 8-pin pci-e konektory vyvedene ze zroje stejnym vodicem (a ten vypada stejne jak vodice pouzite na s-ata a molexy)
Salamander (6177)|16.12.2015 19:19
spis mi jde o velikost pinu v napajecim sata konektoru vzhledem k wattazi disku x wattazi graficke karty

a mas pravdu, rikal jsem si ze 600W Enermax by 2 vetve mit mohl, ale asi to tak nebude