reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pc občas naběhne, obraz nereaguje

gouzdog (50)|25.12.2015 15:24
Zdravím,

včera mi došla sestava (http://www.czc.cz/134639,152565,1501...10,180299/kody). Vše jsem naskáladl do case a pokusil se zapnout. Neuspěšně. Všimnul jsem si, že na GK je bílá dioda, která má svítit. Ale teď jakoby problikávala, jen nepatrně, jako náznat slabého proudu či co. V této fázy počítač nejde vůbec zapnout. Jakmile se poklepe na case, udělá nějákej otřes a pohraje se s kabelama tak dioda začně plně svítít a počítač naběhne, ale na monitoru je no signal detected ať to zapojím do MB (dvi,vga či hdmi) tak gk hdmi. Bez odezvy. Občas se také stane, že po zapnutí se pootočí větráky a následně se vypne nebo se samovolně po zapnutí vypne a opět zapne. Dočetl jsem se, že by mohl pomoci CMOS reset, ale jumper na této desce jaksi nemohu nálezt. Moduly RAM už jsem zkoušel přeskádat, jeden odebrat či povypojit například mechaniku z důvodu přepětí obvodu, také bez výsledku. Speaker na desce nevydává žádný zvuk. Zkoušel jsem pro jistotu ještě sestavu celou rozebrat a opětovně složit, také bez výsledků. Zkoušel jsem také vyndat baterii na základní desce. Nemám k dispozici jiný zdroj, či GK na vyzkoušení. Ale je to nová sestava, takže mi to přijde divné. Chtěl bych to dnes uvést do provozu a doufám, že to bude triviální chyba, ale při kontrole doražení všech pinů, kabelů a všeho možného vše sedí. Mechaniku a Hdd jsem zapojil do SATA 1 a 2 a moduly RAM na slot 1-3. Jeví se to jako špatný kontakt mezi něčím či statická elektřina, ale vážně mi dochází nápady...Budu moc rád za každé připomínky či rady. Díky a přeji pohodové svátky :)
kevin00 (10238)|25.12.2015 20:29
Vložil jsi při montáži pod základní desku distanční sloupky? Jaký je v sestavě použitý zdroj (uveď výrobce a typové označení).
Jaká verze BIOSu je na základní desce nahrána. Daný procesor je podporován od verze 10.9.

Reset BIOSu:

[ATTACH=CONFIG]31098[/ATTACH]
Reset BIOS.jpg
gouzdog (50)|2.1.2016 07:43
Zdravím, díky za radu. Závada byla nakonec vyřešena. Co se týče jumperu, nebyl dodávaný spolu s deskou, takže toto řešení bylo pro mě nereálné. Mosazné distanční vložky pod deskou, to byl tedy oříšek. Nikdy by mě nenapadlo, že pokud přídám distanční vložku pod desku tak mi sestava bude dělat takový zmatek, ještě jsem to neviděl. Pravděpodobně statická elektřina vedená přesně do nějákého spoje desky. Diagnostikoval jsem si to tím, že jsem sestavu spustil na koberci (položil jsem desku na antistatickou folii) a když se mi sestava rozběhla bez problému, věděl jsem, že je problém někde mezi case a mb. Po odebrání pravé spodní vložky (přesně tam, kde je CMOS jumper) se sestava rozběhla a běží v naprostém pořádku. Vrtá mi hlavou snad jen to, proč by výrobce dělal prostup právě vedle jumperu...