Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování GTX 560

Commanderwar (577)|30.12.2015 15:32
ahoj potřebuji prosím jen trochu usměrnit

Mám grafickou kartu GTX 560
Stahnul jsem si MSI afterburner 4.1

musel jsem jít do nastavení a tam nastavit
unlock voltage control a force constant voltage
Je to tak dobře??

při deflautním taktu se ukázala voltáž 1012....pokud s ní nebudu hýbat nemuže se s stát že si karta sama pridá??? na maximum??

další poznatek

kartu gtx 560 v základu 810/1002

dostal jsem ji na takty 915/1125

karta drží v 3d marku test Fire bez problému, max teploty 66;C

Ale jakmile zapnu MSI Kombustor tak jakmile teplota vleze na 81°C karta se vypne, pokaždé, a musím PC restartovat. Není někde nastavený, že právě tato teplota kartu vypne???
Ani před tím nehází žádné artefakty, prostě se jen vypne

Je alfa omega aby byla karta stabilni v kombustoru??..Mohlo by stačit aby byla stabilní ve hrách??

Děkuji
wolf007 (653)|30.12.2015 18:25
podle me to vypada ze nestiha chlazeni,co je to za vyrobce? chladic je puvodni?[dodany s vga] ,predpokladam ze v zaruce uz neni,skusil bych ji prepastovat dat k ni nejaky ventilator co by ji ofukoval ..
Commanderwar (577)|30.12.2015 18:45
je to gigabyte, zaruka už není......je mi divný proč pokaždý hodí restart na 81;C..je možný aby někde byla pojistka??

hm to je fakt bída ze zakladního taktu 830 jsem to nataktoval na pouhých 855 pridal napetí s 1012 na 1015..a pri 83°C se to restartovalo..

to fakt nechapu....ta grafická karta by měla přeci jít výše...i vyšší teploty by měla snášet tak proč se to proboha pokaždy restartuje. teploty procesoru jsou v pořadku
johny__g (6387)|31.12.2015 12:08
Když chceš taktovat, musíš zajistit adekvátní chlazení. Přes to vlak nejede. Pokud to nezvládáš, tak radši netaktuj.
Commanderwar (577)|19.1.2016 16:58
rozumím co tím myslíš, ale osobně si myslím, že trochu chápu pojem teplota, a pokud se uvádí na forech, že uživatelé tuto grafickou kartu taktují a teploty hlídají do 100°C..a mě to pokaždy při 83;C spadne, tak to vede k otazce kdo je vetší retard, zda já a nebo ten kus křemíku:) Já chci on ne