Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dotaz na určení problému.

Ventero (1280)|3.1.2016 13:00
Zdravím komunitu.

Mám dualboot Xubuntu a Windows 10.

Ve W10 mám InfraRecorder a vždy, když se pokusím v rozhraní pro tvorbu datového disku přidat soubor, tak program zamrzne.

V Xubuntu mám xfBurn a vždy, když se pokusím udělat totéž, tak se program zhroutí a nabízí report problému a restart aplikace.

To nemůže být náhoda. Xubuntu občas při nabíhání hlásí problém se systémovým programem a také W10 se již dvakrát ponořil do modré obrazovky a restartoval se.

Přikládám minidumpy.
Ventero (1280)|4.1.2016 17:28
Nějaký nápad?
robky (3195)|4.1.2016 17:57
Urobil si aspoň nejaké základné testy ? (Memtest, Prime alebo OCCT, kontrola teplôt, disku) - výsledok?
Ventero (1280)|4.1.2016 20:55
V těch minidumpech nějaké vodítko nebude?

Jedná se o bráchovo PC a už jsem musel odjet kvůli práci, tak jsem to nestihl. Dotaz jsem hodil, kvůli tipu na nejpravděpodobnější příčinu. Nemohu tam jezdit tak často a na tak dlouho, byť to není daleko, tak chci začít tím nejpravděpodobnějším. Popř. zkusit rovnou něco vyměnit - je to nejrychlejší a přístup ke komponentám mám.

Napadá mě HDD, když se to týká přidávání dat, ale kopírování v poho. Jestli by to mohla dělat mechanika to nevím - na tu mám také jisté podezření, že není úplně fit, ale DVD vypálila bez chyb. Taky si brácha ještě na závěr postěžoval, že se mu tam seká nějaká hra, kterou by ta konfigurace měla dávat v pohodě. Že by však GK byla příčinou pádů vypalovacích programů ve dvou různých systémech a video ve fullHD přehrávala v poho, to se mi nezdá.

Napíšu mu ať zatím udělá memtest a smart, to jsem v plánu měl a to zvládne sám. U ostatního asi budu muset být.

Na test GK je nejlepší co?
Ventero (1280)|12.1.2016 12:57
Mrknul by se mi přece jen někdo na ten minidump ? Ocením jakékoliv vodítko, abych nemusel dělat na všechno jeden test po druhém. Díky ...
Ventero (1280)|19.1.2016 19:59
Tak memtest 3 turnusy (cca 5,5 hod.) bez chyby. Až bude čas budu pokračovat ...