Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna názvu oddílu v příkazovém řádku

StandaOv (17)|9.1.2016 14:58
Zdravím, prosím nevíte jak v příkazovém řádku udělat z D: opět C:

Původ problému:
" Nainstaloval jsem si nové Win10 jelikož mi neustále moje legální Win7, které již byli v Notebooku při jeho koupi, upozorňovali, že by to byl dobrý nápad.

Udělal jsem to a vše vypadalo jak má být.
Instalace proběhla bez problému vše bylo krásné a barevné.
Nainstaloval jsem si hru po jejím spuštění cca 2min. se sekla, obraz prostě stál a zvuk taky.

PC jsem vypnul po zapnutí již nenaběhl. (Ohledně hry, šlo o legálně koupený Battlefield přes Steam).

Po x různých pokusech oprav a zotavení jsem povolil reinstalaci Win10 s zachováním všech souboru.
Vše proběhlo jak mělo (instalace) po posledním restartu se vše tvářilo že Win naběhne, ale stav byl jako na začátku po textu "vítáme vás" se PC samo restartuje a tento stav je neustálou smyčkou. Vytáhl jsem od kolegy jeho instalační DVD Win10 díky nimž, které nabutuju jsem schopen se dostat do příkazového řádku.

Kde jsem zjistil že na C: Kde má vše být jsou jen dva soubory a vše co by jsem na tomto oddílu čekal je na D:

Takže tak nějak uvažuji, že kdyby se mi povedlo přejmenovat v příkazovém řádku onen oddíl D: na C: měl by jsem určitou šanci Win opět rozdýchat.
"
zsdx (2098)|11.1.2016 10:53
Pismena jsou prirazena spravne, jejich zmenou si nijak nepomuzes.
Po bootu z inst. media se totiz priradi pismeno i tomu malemu oddilu se zavadecem OS, ktery je jinak skryt.
Zkontroluj nejprve stav HDD a pak spust novou instalaci.