Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Jak zjistit předem rychlost internetu v novém bydlišti(před koupí nemovitosti)?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Hodlám kupovat levný malý domek na vesnici ( asi okolí brna). Dostupnost (a kvalita/rychlost) internetu je pro mě velice důležitá (cca polovinu pracovního týdne mohu dělat z domu, polovinu musím dojíždět), takže kdyby na místě nešel internet mohl bych dům (prakticky) rovnou prodat a stěhovat se jinam... Ve všech lokalitách co se mi líbí nějaký domek není k dispozici žádný kabel, optika atd. Většinou je k dispozici jen nějaký menší lokální/regionální poskytovatel wifi internetu (a pak asi mobilní internet a možná přes telefonní linku i když ani to kolikrát ne). Většina domů (inzerátů) o kterých jsem uvažoval ani o internetu (dostupnosti) nemluvila a celkově mám pocit že většina domů ani nebyla připojena. Tím pádem se na internet nemůžu zeptat předchozích majitelů.

Jak tedy zjistit, ještě před koupí nemovitosti (malý vesnický starý dům) dostupnost a kvalitu (rychlost/spolehlivost) internetu na dané lokalitě (jak vesnice, tak přímo ten konkrétní dům?). Můžu zkusit oběhat sousedy ale nikdo mi nezaručí že za 1) se se mnou vubec budou bavit a za 2) že internet vubec budou mít nebo tomu nějak rozumět...

Dostupnost internetu v té které vesnici si mohu zjistit z internetu, ale dostupnost a pokrytí přímo do každého jednotlivého domu asi ne. a Určitě si nemohu zjistit reálnou rychlost a spolehlivost (výpadky atd.).

Jediný co mě napadá je se podívat na stránky jako: http://speedmeter.internetprovsechny.cz/

Případně jiné podobné a najít si danou vesnici a podívat se na výsledky předchozích měření uživatelů z dané lokality...

Napadá vás nějak jinak jak si ještě před koupí za těchto podmínek ověřit dostupnost, spolehlivost a rychlost internetu?
    Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Tomak_CZ
    Registrace
    Mar 2011

V dnešní době je docela problém najít spolehlivého poskytovatele internetu na vesnici... Zeptat se můžeš na obci jaké jsou v té či oné obci možnosti připojení... S kvalitou už to bude horší... To ti asi těžko někdo poradí... Když jsem se také přestěhoval z města optiky na vesnici bezdrát, tak jsem nestíhal koukat... Už jen samotný přechod je hrůza a co teprve stabilita. Už mám 2 poskytovatele, tentokrát je to Poda. První dny jsem byl nasranej a reklamoval. Na servis lince mi vše prověřovali a oni žádný problém nevidí... Při telefonátu s technikem, co internet instaloval vyšlo najevo, že mají velké problémy jen zjistit problém. po krátké rozmluvě jsme došli k jistému závěru a řešení bylo na cestě. Teď už je to jakž takž, ale pingy omg... Přemýšlím o dual wanu, protože když také potřebuji net, tak zrovna nejde

Poptat se můžeš také na isp foru... Salamander by toho mohl vědět víc
    Naposledy upraveno uživatelem Tomak_CZ: 13-01-2016 v 19:52

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

poptal bych se na zminovanem ispforu, a pokud bys dodal konkretni lokalitu, mohl bych toho zjistit vic

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

podivej se na stranky starnet.cz od tech mam wifinu na chate... rychlost 40mb a stabilita je slusna ... nevim jak jsou na tom s pokrytim v okoli brna ...
    http://www.starnet.cz/dostupnost

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

ty vole starnet fakt neeeee

okoli Brna je dost siroky pojem, ale znam tady nejake slusne ISP ... kdyztak mi napis do SZ co je to za lokalitu a zkusil bych to zjistit

Podobná témata

1. Rada pred koupi - obmena vodnika
    Od Jan Slama v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 01-01-2012, 17:32
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-08-2009, 22:40
  3. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 18-08-2009, 02:36
  4. Monitory: LCD monitor - rada před koupí
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 21:21
  5. Diagnostika: Čím zjistit "rychlost" disků va Vistách
    Od fanynek v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-11-2007, 10:44