Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zasekaný NTB (nový)

souteh (371)|14.1.2016 19:52
Zdravím,

omlouvám se, že sem hodím jen odkaz a prosbu o vyjádření - blíží se mi 14denní lhůta pro vrácení zboží a potřebuju to vyřešit co nejrychleji (jestli to vrátit nebo ne)

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/84744-Notebook-v-cene-22-500-25-000-Kc

Ve zkratce: Nový notebook Dell ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) se nehorázně seká - trvá přes 10s jen otevření prohlížeče, přechod z hlavní obrazovky Win 8 na plochu totéž. Navíc každých 5 minut na chvíli slyším cvakat ventilátor (bez jakýhokoliv zatížení ntb) - kvůli stejnýmu problému jsem si nechal předchozí kus vyměnit a dostal tenhle. U předchozího to bylo o dost častější a hlasitější - ventilátor prý byl vadný.

Prosím o radu k oběma bodům - dá se s tím něco dělat, je to problém nebo normální?

Díky.
Salamander (6177)|14.1.2016 19:57
Normalni to urcite neni, teda aspon cvakani ventilatoru.
Zasekane to muze byt nejakym balastem, nevim co Dell ma vse predinstalovano.

Onoo s tim 5400rpm diskem to asi zadny trhac asfaltu nebude, ale 10s na otevreni prohlizece mi prijde opravdu hodne
souteh (371)|18.1.2016 20:49
Vyměnil jsem ho za nový. Cvakání ventilátoru se taky občas vyskytne, ale tohle už odmítám řešit. Nicméně samozřejmě další problém - po 15 min v režimu spánku se asi na 20s rozhučí ventilátor, pak ticho. Po dalších 15 min znovu. V BIOSu jsem na to žádný nastavení podle různých návodů nenašel. Zajímavý je, že to dělá jen když je ntb zapojený do el.sítě. Je to předzvěst problémů nebo to nemusím řešit?
Salamander (6177)|18.1.2016 20:53
Rekni me co s tema notebookama delas :D

Jako uplne v poradku to asi nebude ... pri hibernaci to taky dela?
souteh (371)|18.1.2016 21:37
Ne, při hibernaci se to zdá ok.