Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermalright Ultra-120 alebo Coolermaster Gemini II

scali (17)|20.8.2007 20:51
Ktorý z týchto dvoch chladičov je lepší, pomaly na každej stránke píšu niečo iné.
Ja osobne by som sa asi priklonil (a rozmýšľam o kúpe) Coolermaster Gemini II. Podľa mňa je výkonnejší a o dosť menej stojí.
Ale ten rozmer....

P.S.
"keď ho testujú, tak bez FAN-ov"
P@pi (1519)|20.8.2007 21:00
Dyť na Anandtechu ho testovali právě se dvěma a navíc ještě s různýma větroněma:

http://www.anandtech.com/casecooling/showdoc.aspx?i=2978&p=4
ICEBOSS (3435)|21.8.2007 14:48
kamos si ho ted kupoval. moc spokojeny nebyl protoze zakladna byla konkavni a dotykalo se to za rohy... doprostred musel dat peknou hromadu pasty... mozna zalezitost kusu...
scali (17)|21.8.2007 18:11
[QUOTE=ICEBOSS;45193]kamos si ho ted kupoval. moc spokojeny nebyl protoze zakladna byla konkavni a dotykalo se to za rohy... doprostred musel dat peknou hromadu pasty... mozna zalezitost kusu...[/QUOTE]

Co som cital o nom tak toto citam prvkrat, myslim ze to bude chybny kusss...
ICEBOSS (3435)|22.8.2007 11:13
mozna si toho nevsimli. v nekterych testech dopadl super, v jinych hur... coz by mohlo byt zpusobeno prave timhle.
scali (17)|22.8.2007 18:55
[QUOTE=ICEBOSS;45271]mozna si toho nevsimli. v nekterych testech dopadl super, v jinych hur... coz by mohlo byt zpusobeno prave timhle.[/QUOTE]

To by si predsa nemohli dovolit, mat "kazdy druhy" chladic vadny.... neeeee???
ICEBOSS (3435)|22.8.2007 21:45
nemohli dovolit? kdyz si dneska vyrobci dovoli falesny znackovy kondiky na deskach, proc by si nedovolili konkavni zakladnu na chladici... zvlast kdyz to vyrabi cinani za hrnek rejze na den...
gopher1 (2)|25.8.2007 22:37
Zdravim, sam mam Ultra 120 na CPU a chladi moje 4400+ na 3Ghz vpoho ( s Noctuou ) a musim rict, ze co se tyce kvality zpracovani je ThermalRight to nej co jsem videl... Treba Scythe Ninja je proti Ultra-120, jak bys ji koupil na Vietnamske trznici :-D doporucuju Thermala
petrprv (11)|30.8.2007 13:34
No ja jsem před 10 dny použil Gemin II na Q6600 a v pohodě. Jen jsem mu udělal chaos ve ventilátorech. Jeden mam 4 pinový připojený do desky jako CPU a druhý 3 pinový připojený do desky jako obyč.
Vysledek je takový, že v klidu deska sníží otáčky na 600-700 a teplota je kolem 32C a když se mě podaří zatížit CPU aby zvedl taktování ze 6x na 9x (což je někdy i problém), tak se teplota zvedla k 50C a ten jeden fan ze roztočil na 1100 otáček, druhý zůstal na 700, protože toho řídí teplota v bedně a ta nestoupala nějak výrazně. Uvažuji jestli k tomu nekoupím ještě i druhý 4 pinový FAN, ale jaký??? Tech 4 pinových jsem moc nenašel, snad jen jeden výrobce, ten jeden mam Artic Cooling 12 PWM.
Zatím jsem to měl jen lehce přetaktované, místo 2.4GHz na 2.7GHz při 9x násobiči.
Beefeater-64 (20)|5.9.2007 00:26
Gemin II potrebuje aby ukazal co v nem je studenej vzduch primo z bocnice takze celkem narusi airflow. Ultra 120 je v tomto ohledu lepsi.
Ohledne krive zakladny - ono zalezi na co se chaldic dava jestli je to na core 2 duo tak ten ma vecinou krivej ihs takze kontak kdyz se veme podle teplovodive pasty neni dokonalej (co jsem videl tak jenom po okrajich). Krivou zakladnu ale nevylucuji sam mam TT BigTyphoon a zakladnu mam tak krivou ze ma styk s procesorem asi jen z 1/3 takze musim "prelapovat" do roviny ale neni nejak casu