Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TZ: GIGABYTE má jako první na světě desku X99 s certifikovaným rozhraním Intel® Thunderbolt™ 3

GIGABYTE (153)|14.4.2016 11:22
Základní deska pro HEDT (špičkové stolní počítače) s rozhraním Thunderbolt pro stavbu nekompromisního stroje pro nadšence.
13.4.2016

[ATTACH=CONFIG]31306[/ATTACH]

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 13. dubna 2016 – Společnost GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd, přední výrobce základních desek a grafických karet, s potěšením oznamuje, že se řady jejích základních desek s podporou rozhraní Intel®Thunderbolt™ 3 opět rozšířily, a to o certifikovanou základní desku Ultra Durable™ GA-X99P-SLI.

GIGABYTE GA-X99P-SLI je první základní deskou s čipsetem X99 na světě, která se může pochlubit certifikovanou podporou rozhraní Thunderbolt™ 3. Díky tomu budou mít nadšenci k dispozici osvědčený skutečný výkon a spolehlivost čipsetu X99 při současné podpoře nejrychlejšího komunikačního rozhraní na světě.

Nové rozhraní Thunderbolt™ 3 využívá vlastní Thunderbolt 3 řadič od Intelu a je k dispozici přes konektor USB typ C™ mezi porty na zadním panelu vybraných základních desek GIGABYTE včetně modelu GA-X99P-SLI. Toto rozhraní přináší nebývale velkou šířku pásma na jediném kabelu - až 40 Gb/s, což je oproti předchozí generaci dvakrát více!

[ATTACH=CONFIG]31307[/ATTACH]

Podpora rozhraní Thunderbolt™ 3 na základní desce GIGABYTE GA-X99P-SLI otvírá nadšencům nebo profesionálům využívajícím čipset X99 svět nových možností. Díky bezkonkurenční šířce pásma, kterou rozhraní Thunderbolt™ 3 poskytuje, mohou nadšenci používat nová zařízení, jako jsou boxy s diskrétní grafikou, externí quad M.2 disky nebo rozšiřující disky U.2.

Jednou z hlavních výhod rozhraní Thunderbolt™ 3 je jeho schopnost nést videosignál, ovšem platformy X99 nedisponují grafickým jádrem integrovaným procesoru a Thunderbolt řadič proto musí být propojen s diskrétní grafickou kartou. Aby GIGABYTE vyřešit tento hlavolam, navrhl základní desku GA-X99P-SLI s DisplayPort vstupem mezi zadními porty, který umožňuje připojit sestavu k monitoru pomocí konektoru USB typ C (potřebné kabely pro propojení grafické karty s Thunderbolt řadičem jsou dodávány se základní deskou). Pomocí jediného kabelu mohou nyní uživatele řetězit přes rozhraní Thunderbolt 3 až 6 zařízení včetně monitoru s veškerým grafickým výkonem diskrétní grafické karty pro zobrazení her s vysokým datovým tokem při maximálních nastavení a bleskové renderování 3D modelů.

[ATTACH=CONFIG]31308[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]31309[/ATTACH]

Podpora rozhraní Thunderbolt 3 je pro základní desku X99P-SLI k dispozici již nyní. Uživatelé, kteří si chtějí tuto podporu aktivovat, mohou použít níže uvedený odkaz pro stažení a aktualizaci BIOSU jejich desky.

Více informací o rozhraní Thunderbolt 3:
https://thunderbolttechnology.net/

Stažení aktualizace pro pdoporu Thunderbolt 3 na základní desce GA-X99P-SLI

Více informací o základní desce GA-X99P-SLI

Více informací o společnosti GIGABYTE
mb-news-0413-4.jpg mb-news-0413-3.jpg mb-news-0413-2.jpg mb-news-0413-1.jpg