reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

elektronické součástky

Konnor (278)|26.8.2007 13:53
Zdar všem ve spolek a čest nic nedělání,... Neví čirou náhodou někdo z Vás, o nějakým internetový (i jiným) obchodě, kde by se daly sehnat elektronické součástky? Už pěkně dlouho sháním reostat UG E7,5k? 232, ale nikde ho nemůžu sehnat.

Pokud o něčem víte, tak sem hoďte odkaz, někdy se to může hodit. Třeba když je potřeba vyměnit kondík nebo tak,...
pavel_p (993)|26.8.2007 14:43
http://www.gme.cz/, http://www.ges.cz/, http://cz.sos.sk/
Pokud se nedá sehnat a znáš specifikaci (nebo víš co chceš) tak jen málo součástek je nenahraditelných, tudíž bych se podíval po jiném.
Konnor (278)|26.8.2007 19:15
projdu si to a uvídím,...
díkes
crasher.km (919)|2.9.2007 12:59
Wlcek (379)|9.10.2007 14:59
Hoj všichni,
oživil bych tohle starši tema, potřebuju vědět par věco o smd součastkach kolem grafickych čipů. Sou všecky stejny enbou sou mezi nima rozdily?? Popřipadě kde se daji sehnat??
A čistě ze zvědavosti.... Co to vlastně smd součastka je?? (mám podezřeni že to sou kondenzatory?!)
crasher.km (919)|9.10.2007 17:59
Samozdřejmě každej smd je jinej !

Jinak pokud vím ,tak SMD se dělají zatím odpory a kondenzátory, transistory,propoje a diody .... záleží na počtu vstupů a označení SMD.
Wlcek (379)|9.10.2007 21:17
nj, tohle sou konkretně kolem jadra rv350 (moje zesnula radeonka 9600pro), maji jen dva vstupy. Pokud to dokažeš identifikovat z fotky, klidně pošlu.
Nějaky tip kde by se dali sehnat??
Pavel Boček (4169)|9.10.2007 22:30
Wlcek (379)|10.10.2007 00:06
Ok, a dokažete je tedy někdo identifikovat z přiloženych obrazku?? Popřipadě poradit jinou kterou bych ji mohl nahradit?? Ja totiž nemam poněti co to je. Nejsem žádnej kutil, ale jestli se mi podaři sehnat tu součatku, tak si ji zkusim vymněnit.
1.JPG 2.JPG
-HoNY- (557)|10.10.2007 08:27
[QUOTE=Wlcek;53515]Ok, a dokažete je tedy někdo identifikovat z přiloženych obrazku?? Popřipadě poradit jinou kterou bych ji mohl nahradit?? Ja totiž nemam poněti co to je. Nejsem žádnej kutil, ale jestli se mi podaři sehnat tu součatku, tak si ji zkusim vymněnit.[/QUOTE]
To byl kondík (podle barvy).

Tenhle rozměr v ČR neseženeš - bude potřeba kuchnout z vadné karty...

http://www.ecom.cz/
Nippon-Chemicon kondenzátory: základní série; obyčejný low-ESR série na objednávku

Distrelec
Sídlí v Rakousku. Do ČR jezdí jen obchodníci. Nějaké zastoupení mají i v Blavě.
Bohužel mají dost mimo ceny, proto si občas dovážím kondíky z Honkongu, ale je to neoficiální cestou. Kdybych musel dávat úplatky celníkům a cla, tak by se mi to nevyplatilo:runaway
crasher.km (919)|10.10.2007 09:33
Mno .... za 1. to PCB bude zjevně zrušené. Ikdyby se ti podařilo ji vyměnit , tak je stejně pořád malá šance ,že se ti nikde PCB nepřipeklo do sebe ...
By the way - pokud nemáš prof. skušenosti s pájením SMD ,nebo pokud doma nemáš digitální(nebo aspoň s regulací teploty) mikropájecí stanici,tak se nesnaž.Pistolovou páječkou by jsi mohl ten tiškáš "uškvařit"
Wlcek (379)|10.10.2007 12:53
Kromně toho, že mám na obrazovce spoustu artefaktu funguje karta normálně. Prof.zkušenosti sice nemám, ale ta karta je takhle stejně na nic, tak to alespoň zkusim. Když se mi to povede, tak ji budu použivat v druhym pc misto integrovane.
crasher.km (919)|10.10.2007 17:22
tak skusit to můžeš :) ale bacha na to připečení ;) vem si ,že ta vrstvička tišťáku má v dnešní době až 15 vrstev!
Wlcek (379)|10.10.2007 19:17
ok, dam si pozor. Ale stale nevim jakej kondenzator to je. S jakou kapacitou?? Jak to mám poznat??
-HoNY- (557)|12.10.2007 19:14
Nepoznáš. Musíš změřit. Proto potřebuješ jinou identickou kartu.

2 crasher.km: to je jen čmoud, nevypadá nafouknuté.
crasher.km (919)|12.10.2007 19:22
-HoNY- : právě že jo a to dost ;) celá cesta vypadá spálená ..... řekl bych průraz proudem.

Wlcek : skus JEMNĚ sseškrábat tu spálenou vrstvu ... za 1 ti chytne cín až budeš pájet,za 2. uvidíš míru poškození
Wlcek (379)|13.10.2007 00:01
To je pravda, je vypoukla ta uplně nejkrajnějši široka cesta. A to docela dost. Skusim to v nedeli očistit, tedka na to nebudu mit čas. Ale myslim že až an tenhle detajl bude ok. Jen ten kondik je usmahlej.
myslite že to mohl zpusobit nekompatibilni chladč?? Na netu sem nezjistil že by AC S2 nebyl kompatibilni s kartami 9600Pro a musel sem ho malinko upravit, zavazela mi tam nějaka součastka, asi nějakej kondenzator, s kovovym povrchem. V levym hornim rohu je vidět jak sem do něj vypiloval dražku. Taky je na zakladně pěkně vidět opaleny misto.
Mohlo tohle zpusobit ten pruraz??
1.JPG
crasher.km (919)|13.10.2007 00:48
samozřejmě ... smd je prostě kontakt- "polovodič,sio2" nebo podle potřeby a vodič... jestli se ti dotkly více kontaktů na tu styčnou plochu ,tak tam máš skrat. Velký proud tam asi nebude,ale podle nafoukléhé cesty v PBC tak určitě větší než se používá na těch " menších" byl ;) Nemusela to být ale nutně jenom tato jediná příčina ;)
crasher.km (919)|13.10.2007 00:50
imho- skus vzít multimetr, skus ty smd a jejich hodnotu ,očistit ,připájkovat, zbrousit accelero a zapojit ... moc šancí tomu ale nedávám no ... btw bacha ať tu vrstvu vodiče nepodřež moc ,je to fakt velmi malá vrstva
Wlcek (379)|13.10.2007 08:46
Ok, skusim to jak budu mit čas, pak dam vědět jak to dopadlo. Jinak už ji nahradila 9800Pro, takže když to nepujde, tak poleti.