Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nenabíhá ani do základní obrazovky

Zeppe (1)|30.5.2016 18:54
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s PC do včerejška šlapal jako hodinky bohužel s tím je konec. Problém začal když jsem zapnul hru (dota2) v menu všechno chodilo ale když naběhla hra tak se vypnul monitor (zvuk i mikrofon fungoval) restartoval jsem, všechno naběhlo v pořádku až dokud se nenačetla hra a to samé zvuk jde klávesnice i myš taky ale obraz ne. Dneska jsem pc zkoušel zapnout a už se nerozeběhl. Když jsem otevřel skříň tak jsem si všiml že žluté kabely přídavného napájení (2x molex na 6pin) byly úplně přepálené, kabel jsem tedy nahradil za nový. Zapojil jsem datový kabel (od monitoru) přímo do desky (VGA konektor) ale nic. Po zmáčknutí tlačítka start se roztočí všechny větráky chvilku blikne ledka od síťovky (celkově začne nabíhat jako normálně) ale do monitoru nic nejde. Po chvíli se celý počítač vypne a chvilku nato se zase snaží naběhnout a tak se děje pořád dokola.
Nevíte čím by to mohlo být?
Zkoušel jsem restartovat BIOS vytažením baterky, odpojení grafiky ale nic nepomáhá.

Sestavu mám:
Intec Core I-5 4460
Grafika ATI R9 380
Deska GIGABYTE GA-H81-D3
Paměti Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
Zdroj Corsair CX Builder Series 430W

Komponenty jsou staré půl roku, Zdroj má 3roky

Moc díky za radu

PS: Bohužel nemám náhradní komponenty které bych mohl vyzkoušet místo stávajcích
johny__g (6387)|31.5.2016 09:07
Jako první bych vyměnil ten zdroj.
Ventero (1280)|31.5.2016 14:09
Prostě zkoušej od nejzákladnějšího zapojení selektovat jednotlivé komponenty postupně a určit, který je vadný. A přesně - začni zdrojem ...