reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Vypnutí notebooku (zdroj)

Neregistrovaný (0)|14.6.2016 20:46
Tazatel: Noovak

Znění dotazu: Dobrý den,

poslední týden se mi již 3x stalo, že notebook (Dell Inspiron N5110 Queen 15R) se náhle vypnul. Když se stalo poprvé, nešlo jej zapnout. Poté se mi jej podařilo zamnout z baterie a napájení ze zdroje vždy nějakou dobu nešlo. Indikátor na nabíječce vždy zhasnul, co byl připojený k počítači. Musel jsem vytáhnout a dát zase zpátky do zásuvky aby se indikátor rozsvítil. Až několikátý pokus počítač zdroj přijal. Baterii to není, mám dvě různé a změny se neprojevili. Před 2 lety byla vyměněna základní deska protože mi nepřijímala nebo ničila baterie. Snad mi zase neodchází podruhé.

Podotknu, že všechna vypnutí nastala při manipulaci s počítačem (nic násilného, například jen ze stolu na klín). Když se to stalo poprvé, měl jsem podezření na přehřátí.

Bohužel jsem v zahraničí a 2 týdny ten počítač nutně potřebuji. Rád bych věděl co to může být a jestli tomu mohu nějak předejít. S PC si rozumím, nemám problém provést různé testy.

Děkuji.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Dell Inspiron N5110 Queen 15R
VencaX (3686)|14.6.2016 21:25
Ze zkušenosti. Může to být čímkoli, od povoleného kontaktu na zapínacím tlačítku, přes klávesnici či napájecí konektor až po načatou základovku. Nicméně pokud je problém ve zdroji, můžeš zkusti zakoupit náhradní adaptér, třeba univerzál za pětistovku (resp. obdobnou hodnotu v zahraničí). Je to asi nejjednodušší a druhý adaptér se může kdykoli hodit, pokud by to adaptérem nebylo.