Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rada nad zlato - Nový hardware

Majikl (2)|15.6.2016 20:29
Dobrý den,

mám starou základní desku MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641) a nechci si kupovat uplně nové PC, jediné co, tak grafickou kartu a procesor.
Prosím neřešte, jaký je to procesor a karta, spíš bych potřeboval vědět, jestli tam budou pasovat


moje základní deska: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
grafická karta: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
procesor: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Vím, že procesor by měl, jelikož moje základovka má am3+ socket, ale grafika je PCIE 3.0 a moje základovka je jen PCIE 2.x, tak chci vědět, jestli tam půjde a jak moc to tu grafiku/výkon ovlivní.

Předem díky za odpověd, pokud jsem zabrousil do špatné rubriky, tak se předem omlouvám :)
Ventero (1280)|15.6.2016 21:12
Co se týče procesoru, tak si najeď na stránky výrobce desky a najdi si tam CPU support list. Co se týče GK, tak by to mělo být zpětně kompatibilní, ale počkej, co ti řeknou zkušenější ...
wolf007 (653)|16.6.2016 07:38
http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/760GM-P23_%28FX%29.html podle tehle stranek tam ten procesor ma fungovat,kazdopadne hledal bych pouzity,am3 platforma uz pomalu konci a cena za novy vysroubovana co to jde.. vim ze ti jde o maximalni vyuziti hw co mas prave k dispozici,to chapu.. ja jsem si drzel am2+ desku spolecne s cpu x2 5000+ dokud to slo
edit: co mas ted za procesor a zdroj ?
Majikl (2)|16.6.2016 20:59
Zdravím, teď momentálně mám AMD FX-4100 a na zdroj se ještě mrknu, každopádně jakou nevýhodu má to, že bych měl grafiku PCIE 3.0 ve 2.x slotu ?
wolf007 (653)|16.6.2016 21:53
na asusu m3a78-vm jsem chtel mit ati 5570 ktera tehdy ac fungl nova a zpetne kompatibilni s moji deskou,proste odmitla spolupracovat, kazdopadne ati 370 by tam mela jet,ale jen o neco malo pomaleji nez v pci-e slotu 3.0[jde o par procent vykonu]