Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Hodnocení HW sestavy

Neregistrovaný (0)|16.6.2016 21:26
Tazatel: stuchlej

Znění dotazu: Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo nemohl poradit s HW sestavou. Věnoval jsem tomu trochu času ale můj koníček to není. Nerad bych si kupoval nekompatibilní součástky nebo něco co nepůjde použít.

Krom toho mám dva specifičtější dotazy:
1) mám ram s frekvencí 2800 mhz a procesor co umí pracovat s ram s frekvencí 2133 mhz. Deska by měla umožňovat využít do jisté míry vyšší frekvence ram i když ji cpu nepodporuje. Kupoval jsem si ji hlavně kvůli časování (CL17). Je to rozumné, nebo se to beztak na výkonu nepodepíše?
2) má někdo zkušenosti s tím casem co si objednávám? Jestli je to nějaký šmejd? Přišlo mi to docela levné.

(GK a HDD mám ze staršího počítače)

Díky

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Cpu: Intel Core i-5 6500
Ssd: Kingston uv400 240gb (suv400s37/240g)
Ram: dimm a-data xpg z1 ddr4 16gb (2x8gb) 2800mhz cl17
Mb: msi z170a krait gaming
Zdroj: evolveo eps zdroj 450w, eps, apfc, 82%, atx, tichý bulk
Skříň: zalman z1 černý
johny__g (6387)|17.6.2016 11:11
Vyšší frekvence či nižší časování se na výsledném výkonu téměř neprojeví. Nemá cenu za to připlácet. Pokud je cena stejní jako u pomalejších pamětí, tak to nevadí.

Deska s čipsetem Z170 je k tomuto procesoru taky zbytečná. To že má nápis gaming pár rádoby vychytávek pro frikulíny to nevyváží.

Naopak zdroj je snad ten největší odpad co jsi mohl vybrat, ten bych nedal ani do sestavy do kanclu.

Bedna žádný zázrak není, ale za tu cenu celkem slušná. Určitě by se našlo něco lepšího, ale taky dražšího. Hádám že 2 - 3 tisíce se ti bude zdát moc.