Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TZ: GIGABYTE na veletrhu Computex 2016 ukázal nové základní desky a minipočítače BRIX

GIGABYTE (153)|24.6.2016 19:41
Nové základní desky Designare a Ultra Gaming stanovují standardy v daném odvětví
30.5.2016

[ATTACH=CONFIG]31452[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]31451[/ATTACH]

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 30. května 2016 – Společnost GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd., přední výrobce základních desek a grafických karet světu s hrdostí představuje své nové řady desek Ultra Gaming a Designare. V světle představení nových 10jádrových procesorů Intel® přichází GIGABYTE se třemi novými deskami s čipsetem X99 pro uživatele vyžadující plný výkon této platformy ty, kdo nechtějí být omezeni zastaralými technologiemi.

Ti, kdo měli štěstí a zúčastnili se veletrhu Computex 2016, měli také privilegium podívat se zblízka na základní deky GIGABYTE Ultra Gaming. Tyto desky byly navrženy tak, aby přinesli nové hraní zážitky včetně technologií, které si hráči po celém světě přejí mít ve svém stolním počítači. Kromě základních desek Ultra Gaming ukázal GIGABYTE také řešení pro tvůrce obsahu, designéry a umělce, a to základní desky Designare. Účastníci největšího asijského veletrhu informačních a komunikačních technologií mohli navštívit stánek D0002 v budově Taipei World Trade Center, kde byly tyto desky k vidění, a to od 31. května do 4. června.

Intel uvedl nejnovější vícejádrovou technologii
V průběhu konání veletrhu Computex 2016 uvedla společnost Intel® svůj nejnovější a největší procesor Extreme Edition. Tento procesor je desetijádrové stolní CPU, které se vyznačuje lepší kompatibilitou a funkcemi, jako je Turbo Boost Max 3.0. Jako jeden z prvních CPU na spotřebitelském trhu se může pochlubit 10 procesorovými jádry pro zpracování až 20 vláken současně, nastoluje tak novou éru pro stolní počítače. Nové základní desky GIGABYTE X99 Ultra Gaming a Designare byly navrženy tak, aby podpořily tato vylepšení a funkce tohoto procesoru.

[ATTACH=CONFIG]31453[/ATTACH]

Nová definice herních zážitků se základními deskami Ultra Gaming
Při návrhu základních desek GIGABYTE Ultra Gaming bylo myšleno na hráče. Budoucnost hraní je v Ultra HD (UHD) obsahu a ve virtuální realitě (VR) a nezbytností pro zajištění co nejlepšího zážitku pro uživatele jsou špičkové komponenty. GIGABYTE proto tuto desku vybavil mnoha funkcemi, které pomáhají zlepšit zážitky uživatelů, mezi které patří Ambient Surround LED osvětlení, hybridní regulace otáček ventilátorů a porty M.2 a U.2.

Čím dál více počítačových hráčů si sestavuje svůj počítač samo tak, aby vyhovoval jejich potřebám a odpovídal hernímu prostředí. Pro hráče oceňující možnost estetického přizpůsobení jejich herního počítače implementoval GIGABYTE do desky osvětlení Ambient Surround LED. Hráči tak mohou nyní využít tyto vestavěné LED stejně jako headery pro připojení LED pásků na základních deskách Ultra Gaming, které hráčům pomohou ponořit se do centra akce. Uživatelé mohou nejen ovládat barvu LED, ale také způsob osvětlení, jako je režim beat, který mění osvětlení podle vaší hudby nebo režim impulz, při kterém světlo pulzuje mezi zapnutím a vypnutím pro napodobení tlukotu srdce popř. zvuku vaší hudby.

[ATTACH=CONFIG]31454[/ATTACH]

Hráči se vždy snaží ze své sestavy získat maximum výkonu, ať už pomocí většího množství ventilátorů nebo jinými typy chlazení. GIGABYTE tento proces učinil jednodušší díky hybridnímu řízení ventilátorů, který je ideální pro ty uživatele, kteří si chtějí přizpůsobit svůj herní počítač. Hybridní řízení ventilátoru umožňuje uživatelům používat ventilátory, které vyhovují jejich potřebám a je jedno, zda větrák nebo vodní čerpadlo podporuje pouze regulaci změnou napětí nebo podporuje pulzní šířkovou modulaci (PWM). Toto řešení umožňuje použití širšího sortimentu dílů a podporuje integraci do počítačů GIGABYTE Ultra Gaming.

Herní vývojáři následují trend v podobě Ultra HD obsahu s vysokým rozlišením, proto je důležité, aby s nimi počítač držel krok. Díky přítomnost portů M.2 a U.2 na základních deskách GIGABYTE mají hráči nyní k dispozici technologii, která dokáže využít výhody nejnovější NVMe PCIe SSD, jako je Intel 750 NVMe. Díky téměř čtyřikrát vyšším přenosovým rychlostem oproti tradičním SSD jsou možnosti této desky vskutku nekonečné.

[ATTACH=CONFIG]31455[/ATTACH]

Řešení pro tvůrce obsahu, designéry a umělce
Pro uživatele je často luxusem čas strávený trápením se, jaký typ základní desky je pro jejich použití vhodný. GIGABYTE toto rozhodnutí tvůrcům obsahu, návrhářům a umělcům značně zjednodušil, a to tím, že přišel se základní deskou, která je přímo zaměřena na tyto uživatele. Základní desky Designare jsou ideální řešením pro jakékoli uživatele hledající vysoce výkonný počítač, který zvládne libovolnou aplikaci či úlohu.

Aby pomohl návrhářům uspět jak v jejich studiu, tak venku při práci, osadil GIGABYTE základní desky Designare portem USB 3.1. Oproti svému předchůdci USB 3.0 je USB 3.1 dvakrát rychlejší a umožňuje tak uživatelům přenést velké soubory za polovinu času.

„Grafici a kameramani potřebují tyto nástroje k tomu, aby dokončili svůj úkol včas. Korporace si často neuvědomují, jak mají zastaralé počítače, které jsou pak příčinou zpoždění a ztráty drahocenného času ve výrobě,“ řekl Henry Kao, viceprezident společnosti GIGABYTE Motherboard Business Unit. „Toto řešení je odpovědí společnosti GIGABYTE na společnou otázku, jak mohou společnosti a nezávislí odborníci využívat nové technologie k posílení a zvyšování své produktivity.“

S tím, jak grafické a video projekty narůstají na objemu, se stává renderování těchto souborů velmi zdlouhavé a designéři musí dlouho čekat, než je počítač načte. Základní deska Z170X-Designare přináší možnost osazení až třemi SSD Intel NVMe 750 v režimu RAID 0. Tím se eliminují časy nahrávání, které byly u starších pracovních stanic velmi dlouhé.

A nakonec GIGABYTE na Computexu představil také nové minipočítače BRIX, jako je BRIX Gaming UHD, stejně jako GIGABYTE PC. Tyto dva herní systémy jsou bezvadným příkladem toho, že není zapotřebí pro výkon obětovat malou velikost. BRIX Gaming UHD váží méně než dva kilogramy, přičemž má objem menší než 2,6 litru. Tento barebone bude k dispozici jak s procesorem Intel Core i5 tak i7, takže si budou moci uživatelé vybrat. GIGABYTE PC už je větším počítačem, ale přesto kompaktním, zabírá pouhých 10 litrů prostoru, přičemž je rozšiřitelný o standardní stolní grafické karty. Všechny tyto počítače byly k vidění na veletrhu Computex 2016.

[ATTACH=CONFIG]31456[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]31457[/ATTACH]

Základní desky GIGABYTE X99
GA-X99-Designare EX | GA-X99-Ultra Gaming | GA-X99-Phoenix SLI

Počítače GIGABYTE
BRIX Gaming UHD | GIGABYTE PC

Více informací o společnosti GIGABYTE
mb-news-0530-2.jpg mb-news-0530-7-2.jpg mb-news-0530-6.jpg mb-news-0530-5.jpg mb-news-0530-4.jpg mb-news-0530-3.jpg mb-news-0530-1.jpg