reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký monitor vybrat

Fox_25 (613)|25.7.2016 21:27
[QUOTE=Rendl2;583353]Fox_25 "ty recenze kde měli IPS panely odezvu srovnatelnou s levnějšími TN jsi označil za irelevantní." To nevím kde jsem je označil za irelevantní, když v každé z nich bylo napsáno to samé co píšu tady, že to není na hraní kvůli inputlagu. A až budeš zase doporučovat nějakou sestavu, tak jsem zvědavej jestli jsi jí měl taky doma nebo se držíš testů na internetu. Jsi trochu jednoduchý, ale já ti to odpustím:). Nějakou bakalářku fakt číst nebudu. Mám svoje oči, abych i na tom YT viděl co je k čemu dobrý.[/QUOTE]

Končím, to vážně nemá cenu a jsem rád že jsi mi odpustil(asi jsem vážně jednoduchý), taky asi začnu velebit TN a bude klid.

A abych tě uklidnil, já ty sestavy dokonce skládám, to o čem píši mám z vlastních zkušeností. Sice už to není tolik sestav jako dříve, ale stále se dostanu do styku s výkonným HW a to stačí.
kevin00 (10238)|25.7.2016 21:29
[FONT=Verdana][QUOTE=Fox_25;583372][/FONT][FONT=Verdana]A abych tě uklidnil, já ty sestavy dokonce skládám, to o čem píši mám z vlastních zkušeností. Sice už to není tolik sestav jako dříve, ale stále se dostanu do styku s výkonným HW a to stačí.[/QUOTE][/FONT]

To tu dělal a dělá asi každý, jen Rendl2 má YT :D
Rendl2 (501)|25.7.2016 22:10
Fox_25 To je fakt super, že sestavy skládáš. To umí i účastník základní školy, ale o input lagu to moc neříká. Možná, že já stavěl počítače, když ty jsi měl dudlíka, ale nebudu se o tom hádat, protože to není k tématu, protože sis těžko dělal zrovna testy na rozmazanej obraz v porovnání technologií. Proto se spoléhám na někoho, kdo je schopen to udělat a dát na ten YT třeba.

kevin00 klesá na na tvou úroveň. bez argumentů jen zesměšnuje. A ještě něco dělá že jo kevine00 taky bez argumentů. Asi stárne a bude jak StD.
Fox_25 (613)|25.7.2016 22:57
Tak proč ses ptal jestli skládám sestavy? A jak můžeš vědět že jsem neměl vedle sebe TN, IPS a PVA? Neboj, i k tomuhle porovnání došlo, ale nechtělo se mi to natáčet a věšet na YT, přišlo mi to zbytečné protože je mnohem prospěšnější vidět to na živo.
Marekdv (44)|26.7.2016 10:46
Vidím že to tady pořád žije ;-)
A teď hoďte každý už jen odkaz na monitor který by jste zakoupili :-D a už bez hádek ;-)
Rendl2 (501)|26.7.2016 10:55
Marekdv už jsem postoval amatérskej tip na monitor, kterej bych doporučil, protože.....
Marekdv (44)|26.7.2016 11:06
Tuším že jsi posílal odkaz na czc a monitor se mi nezobrazil :-o
Rendl2 (501)|26.7.2016 11:15
Má 75Hz, tak ani taktovat není potřeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Rendl2 (501)|26.7.2016 11:51
[QUOTE=Fox_25;583296] Já mám pomalejší LG IPS234, ale po OC 76hz se s ním v klidu dá hrát i CoD2 online, přitom na 60hz je to nekoukatelná patlanina. Stačí si prostě vybrat monitor který zvládá horizontálně 75hz a přetaktovat jej.

Zkus si vytvořit nějaké reálné zkušenosti, takhle mi přijde že jsi neviděl slušnější IPS, respektive že jsi IPS v akci neviděl vůbec. Navíc Marek nic nepsal o herním monitoru.[/QUOTE]

Tímto bych to uzavřel, jelikož byla největší poptávka po tom, aby se vyslovil zkušený uživatel IPS a do toho se Fox_25 chce pasovat, takže mu budou věřit i ostatní, jelikož to je "osobní zkušenost". Všimněte si části "přitom na 60hz je to nekoukatelná patlanina" a já mu věřím, protože je to žkušený stavitel PC:).
Fox_25 (613)|26.7.2016 13:03
Koukám že urážky ti jdou lépe než mě a bereš to osobně, nu což, asi jsem píchl do vosího hnízda, co už nadělám. Mou zkušenost potvrdili i ostatní, můžeš si o tom přečíst i na internetu, ale bude lepší to ignorovat protože to nezapadá do tvého ideálu.
Rendl2 (501)|26.7.2016 14:08
Nejdřív nemám dát na to co je na internetu, jen osobní zkušenost, teď zas mám dát na internet. To je člověk z toho jelen. Citoval jsem zkušenost a nelíbí se ti to, tak jsem jelen podruhé. Já dal tři odkazy, kde je lag jak dům a protiváhou jsem dostal urážku do blbců. Díky za profi protiargument.
Fox_25 (613)|26.7.2016 15:42
Za prvé, nenapsal jsem že jsi blbec, pouze jsem řekl že jen méně inteligentní člověk se bude rozhodovat pouze na základě videa na youtube aniž by to konfrontoval s realitou, za druhé, IPS monitor ve tvém odkazu na YT má odezvu přes 20ms, tudíž na hraní nevhodný, čím to, že proti tomu hernímu benq nejde vidět zpoždění? Je to tím, že input lag monitoru se měří poměrně hodně blbě, díky tomu jde vidět že v jedné recenzi má monitor 20ms, v další pouze 9ms, atd. Také proto jsem psal, že recenze a videa o monitorech na youtube je potřeba konfrontovat s realitou.

Opět tě odkáži na článek na prad.de kde je tato problematika poměrně dobře vysvětlená.
http://www.prad.de/en/monitore/specials/inputlag/inputlag.html

Opět díky neznalosti problematiky motáš hrušky s jablky.
StD (1963)|26.7.2016 17:03
[QUOTE=Marekdv;583388]Vidím že to tady pořád žije ;-)
A teď hoďte každý už jen odkaz na monitor který by jste zakoupili :-D a už bez hádek ;-)[/QUOTE]

Já ti to napsal už v tom mém příspěvku #8 na začátku. S tím Dellem z řady Pro P24xxY chybu neuděláš a za ty prachy dnes... Já ten první z řady UltraSharp U23yyX kupoval za mnohem víc a slouží spolehlivě dodnes dávno po záruce, což se o jiných tvrdit nedá. A víc už nekomentuji.
Marekdv (44)|26.7.2016 17:55
Ahoj.Tak jsem se rozhodl pro tento kousek [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Děkuji vám za někdy vcelku peprnou komunikaci :-) Pro ips jsem se rozhodl po zkušenostech s monitorem od lg který mám doma nicméně při hraní her se budu snažit všímat kvality obrazu :-) Ve spoustě věcí jste mi tu otevřeli oči.Za to díky chlapáci.
No a kdybych někdy při hrách zjistil nějaké hrubé nedostatky tak cena toho herního kousku (tn) od aocu tuším kolem 4t. není žádný ranec.
Každopádně ještě jednou díky :-)
Qellha (2)|3.8.2016 12:44
I připojen LG 24MP48HQ-P - velmi spokojen.