Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Bude stačit nová grafika?

Nováček
    Registrace
    Jul 2016

Zdravím, skoro 5 let jsem na svůj pc nesáhl a zajímalo by mě, zda bude stačit dokoupit novou grafiku. Uvažuju o Ati RX 480 či nvidia 1070.
    Resp jestli to utáhne a zda mě nebude brzdit něco jiného (hraní her, renderování videí).

Současný PC:
    CPU: Intel I7-920, 2,66 Ghz
    RAM: 3x 2GB DDR3 1600 Mhz
    Motherboard: Asus P6T SE
    HDD: ADATA SX900 + 2x 1 TB HDD
    GPU: ATI 5870

Díky za každou radu.
    Naposledy upraveno uživatelem imrer: 18-07-2016 v 14:54
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Kdybys potaktoval procesor smerem ke 4 GHz (cehoz by mel s rozumnym chladicem byt schopen), tak by to melo stacit; pripadne rozsirit RAM. Pokud bys nechtel taktovat tak kombinace MB+CPU+RAM vyjde ponekud draz. Ale v soucasnem stavu bude procesor brzdou.

Nováček
    Registrace
    Jul 2016

Wow, to je vážně reálné to vytáhnout z 2.66 na 4 ghz? Jaký chladič bych k tomu potřeboval a jaký je nejlepší postup pro to taktování?

6gb ram už je v dnešní době brzda?

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Citace Původně odesláno od imrer Zobrazit příspěvek
    6gb ram už je v dnešní době brzda?
    Zdravím, osobně nemám žádné větší zkušenosti s procesory, takže se můžu vyjádřit jen k té RAM :-).
    Je to čistě a jen o tom, jak si zvyklý pracovat . Obecně se dá říct, že minimum pro základní práci v dnešní době je 4GB RAM. Naopak ale, třeba v mém případě, kdy jsem zvyklý mít otevřených 5 různých prohlížečů (kvůli jedný onlineovce ) - v těch běží naplno ještě k tomu nenažraný flash plugin, spoustu dalších oken ve dvou z těch 5ti prohlížečů, navíc ještě puštěnou hru (třeba Anno 1404 Venice u mě aktuálně) a program pro tvorbu vizualizací, občas ještě přihodím pár dalších prográmků, tak ti mohu říci, že by pro mě velkou brzdou bylo i 8 GB RAM a proto pohodlně pracuju jen díky tomu, že mám 16GB RAM .

Pokud si ale zvyklý pracovat jinak (s jednou, nebo maximálně dvěma věcmi zaráz) tak nebudeš mít problém ani s těmi klidně 4 GB RAM a kdybych třeba zrovna měl puštěnou jen hru - Anno 1404 - tak tam se pak ani v nejmenším neprojeví rozdíl mezi 4 GB RAM nebo 16 GB RAM, to pak už jde opravdu čistě a jen o procesor a grafickou kartu.

Podobná témata

1. Radeony: LCD TV - bude stačit grafika ???
    Od curtissek v sekci Grafické karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-06-2011, 09:27
  2. Bude stačit zdroj
    Od john159 v sekci Zdroje
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 07-10-2009, 11:53
  3. Bude stačit zdroj?
    Od gObla v sekci Zdroje
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 29-07-2008, 14:49
  4. Bude stačit ??