reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Aktualizace Win10

Neregistrovaný (0)|1.8.2016 09:51
Tazatel: Petr

Znění dotazu: Dobrý den,

dnes jsem prvně instaloval aktualizace pro Win10 na svém novém NTB. Nemile mě překvapila zdlouhavost celého procesu (v porovnání s Vistami, které jsem donedávna používal na stolním PC). Od chvíle, kdy jsem z nabídky Start zvolil možnost "Aktualizovat a restartovat" do okamžiku, kdy byla celá šaráda u konce, uplynuly 2 hodiny ! Je to u tohoto systému normální ? A mám se připravit na to, že mě stejná anabáze čeká do budoucna při každé další aktualizaci ? Děkuji předem za odpověďi.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows 10
Ventero (1280)|1.8.2016 12:56
Ano. A postaktualizacni procesy, take trvaji az 2 hod - tedy je pc dost vytizen - a jde to znat.
VencaX (3686)|2.8.2016 00:28
Windows 10 si aktualizace plánuje dopředu, můžeš je třeba zapnout než jdeš spát, takže tě pak čas tolik nepálí.

Mě spíš štvalo to, že není možné nastavit, aby se systém neaktualizoval automaticky, navíc nutí uživateli nejnovější ovladače, což třeba u starších PC nemusí být úplně ideální volba.
Ventero (1280)|2.8.2016 10:48
Ano. To je ten nejvetsi pruser, nabubrelost a stupidita panu tvoricich koncepci WU ...
VencaX (3686)|3.8.2016 00:18
Aspoň jedna zajímavost je to, že u Pro a Enterprise jde nastavit stahování update balíčků pouze jednou za několik měsíců.
E430 (40)|4.8.2016 16:28
Jsou to pěkný parchanti. Sice tvrdí, že vše zůstane jak bylo, ale po aktualizaci se o5 zapnulo sledování polohy. Takže Nastavení/Soukromí/Poloha/Zjišťování polohy pro toto zařízení je zapnuté/Změnit A nešvar ohledně Defenderu, kdy po provedení kontroly počítače za pár hodin znovu vyskočil žlutý trojúhelník, že v počítači dlouho neproběhla kontrola, přetrvává. V 15:40 provedena kontrola a v 16:11 už zase svítí trojúhelník. Edit: Ještě k tomu času. Dělal jsem tři NTB zaráz, takže se museli podělit o WIFI a z toho vzniklo 10:45 - 14:15.
StD (1963)|4.8.2016 16:48
Jednak mohu potvrdit ten čas, dnes to trvalo včetně stahování, příprav na přípravu... a update snad s 8 restarty bez 5 minut celé 2 hodiny. Navíc mi to bez jakéhokoli předchozího dotazu "odstřelilo" aplikaci Power2Go 4 s dodatečným komentářem, že v nové verzi už nebude fungovat..., taktéž znovuobnovení přihlašování pomocí otisku prstu (HP) podmiňuje registrací funkce "OneDrive", na což jim :vulcan:angry:cry. Příjem stejného e-mailu z Německa, který šel na mě a současně v kopii na vedlejší stůl kolegy na Maca i na W10 bez aktualizace trval o celých 30 minut déle... Halt než to všechno u M$ v Redmontu a u NSA přečtou, to chvilku trvá. Pak že "velký bratr" nečučí přes rameno. Já to říkal od začátku, že je to krám, co mi nesmí do domu, ale ve firmě si to halt usmysleli, že chtěj' platit výpalné gangsterům, tak to maj' mít...

P.S. Jo a ještě jsem si vzpomněl, že ta aktualizace umázla ovladač "Intel Storage Controller", tudíž mi ho služba HP (noťas ProBook s Intel Core i7) musela stahovat a doinstalovávat znovu... K zblití takový krám.
StD (1963)|5.8.2016 12:20
...Tak už jsem to úspěšně přes Obnovení zlikvidoval. Naštěstí lze ten Build do 10 dnů odmítnout a vrátit... :devil
romana51 (65)|7.8.2016 23:08
Pánové, znáte to přísloví o darovaném koni? Já s Win10 nemám problémy, v grafických programech a Ediusu naopak mám subjektivní pocit, že došlo k zrychlení a v internetu také.
Instalace Win10_1607 (z build 10586 na 14393) proběhla za cca 45 min. Tedy čistá instalace. Po zkušenostech s předchozími verzemi Win10 jsem si raději stáhl ISO
a instalaci provedl z DVD. Máme celkem 5 PC (vč.NTB) tak se to vyplatí.
Zatím mám nové Win10 na hlavním PC od 5.8.t.r. a spokojenost, vše funguje jak má, jenom nešel nainstalit CorelDRAW X3, i když jsem někde četl, že půjdou naistalovat i starší programy. Třeba na to ještě přijdu.
Ale při instalaci Win10 se mi přihodila podivná věc a myslím že je dobře se o tom zmínit, třeba to pomůže i jiným windousákům.
Na začátku instalace mi vyskočila hláška: Windows nelze na tento PC nainstalovat a důvod: "Oddíl rezervovaný systémem nelze aktualizovat".
No a tak mi přes půl dne trvalo, než jsem se dobral k tomu, že se instalace podařila.
Pro ty, kteří mohou mít podobný problém: V ovládacích panelech/Nástroje pro správu/Správa počítače/Správa disků. Tam je na systémovém HDD oddíl "Data" bez písmena (u mne byl o velikosti 100 MB). A tento oddíl je nutno zvětšit (já jej zvětšil na 300 MB) a pohoda. Ale nejdřív je nutno zmenšit oddíl "C" (u mne o 200 MB) a přidat to k oddílu Data. Já si jej při práci označil "A", aby byl viditelný i v manažeru.
Manipulaci jsem provedl v programu MiniTool Partition Wizard Free 9.1, který jsem si stáhl z webu.
Možná že toto někomu pomůže, dalo to dost práce se k tomu dobrat.
Ještě pro úplnost, na systémovém HDD jsem měl předchozí verzi Win10 a tomu velikost 100 MB stačila. :D
StD (1963)|7.8.2016 23:31
Mno, to je sice "hezká rada", ale já přesně tohle NESMÍM udělat, když se jedná o firemní stroj, který není můj, značkový a s prodlouženou (placenou) zárukou. A také mi to servis HP online hlídá, když mi tam W10 domrší nějaké ovladače a stroj je k nepotřebě... Na skryté a jiné partišny nesahat, pokud vám to neříká pane.
wolf007 (653)|8.8.2016 07:43
sestra ma ted win10 v pc asi 3tydny,bez ptani se ji to nacpalo do pc jakozto aktualizace,coz je hnus velebnosti. sam jsem o tom uvazoval ze si to dam do pc kdyz je to zdarma,ale co ctu skusenosti uzivatelu tak zacinam vahat