reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: soubory s příponou NCD

Neregistrovaný (0)|7.8.2016 17:42
Tazatel: Jiří Šámal

Znění dotazu: Dobrý den. NERO Cover Designer používám pro tvorbu bookletů do schránek DVD. Vytvořený obraz se mi uloží na plochu ve formátu NCD, což je přípona, která je přiřazena k programu Nero Cover designer. Pokud ho nezačnu okamžitě tisknout, příště se mi už nikdy neotevře. Nero mi totiž oznámí, že tento formát nepodporuje,nebo že nezná cestu, jak ho otevřít. Může mi, prosím,někdo tento paradox vysvětlit ? Velice vám děkuji !

Zdraví Jiří Šámal.
StD (1963)|7.8.2016 19:11
Tedy nevím, o krám Nero už jsem hodně let nezavadil, ale určitě tam bude někde mít v nastaveních možnost nastavit cestu na nějaký adresář/složku, kam má hotové ukládat. A i kdyby byl tak blbej, že to nemá, tak to přece můžeš pořád ještě z té plochy přetáhnout do nějaké složky pomocí dalšího krámu Průzkumníka...

Osobně dělám obaly a potisky placek raději ve PhotoShopu s pevně nastaveným adresářem na šestém disku /Covers. Nic se neztratí, formát JPG nejvyšší kvality bez komprese a tiskne se po síti...
kevin00 (10238)|7.8.2016 21:58
Nero již také celkem dlouho nepoužívám, ale jestli se nepletu, tak musíš mít jak *.ncd soubor, tak použité multimediální soubory ve stejné cestě jako v okamžik uložení *.ncd souboru.