reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neproběhne MemTest

Petr S. (1220)|31.8.2007 17:57
Neví tady někdo co znamená, když se během probíhajícího testu pamětí v MemTestu počítač zasekne, ale ten zelený křížek v levé horní člásti obrazovky stále bliká? S MemTestem jsem ještě pořádně neměl tu čest (RAMky byly v pohodě a proto jsem ho nepotřeboval) a tak teď nevím...

BTW: Nestalo se někomu někdy, že mu počítač ve Windows v pohodě běžel, ale MemTest se vždy po několika minutách průběhu zasekl?

Díky

EDIT: Jde o to, že dřív se kamarádovi PC sekal i ve Win, ale mě to ve Woknech teď nějak zázračně nezlobí :)
Figa (300)|31.8.2007 18:06
Zkusil bych znovu napálit image a nejlépe znovu stáhnout.Mužeš taky zkusit alternativní program např. Gold Memory.
Petr S. (1220)|31.8.2007 18:12
Standardně by se měl seknout i ten křížek, že?
pavel_p (993)|31.8.2007 19:00
No teď si nevybavuji co bliká, ono nějaká část programu může jet díky tomu, že ji volá přerušení časovače, zatímco hlavní kód je mrtvý. Asi jako někdy funguje kurzor od myši jinak vůbec nic.

Memtest jsem mockrát nezkoušel, že se sekne na vadném hw vyloučit nelze, ale stalo se, že jsem bez problémů nainstaloval Windows, ty sekly po dvacet minut po instalaci a memtest hlásil chybu do dvaceti vteřin na jedné paměti a pak každých pár sekund vyhodil několik chyb a ani druhá paměť neobstála v nočním testu i když chyb bylo jen málo (kolega mi trvdil, že se třeba setkal s tím, že memtest jel dost dlouho a chyby nastávaly jen při přesunech bloků paměti specifické velikosti)
ICEBOSS (3435)|31.8.2007 19:27
a neni to sekly jen na chvili? treba na minutu? u nekterych sestav to tak dela... nevim proc.
djbuba (19)|31.8.2007 19:36
[QUOTE=Petr S.;46533]Neví tady někdo co znamená, když se během probíhajícího testu pamětí v MemTestu počítač zasekne, ale ten zelený křížek v levé horní člásti obrazovky stále bliká? S MemTestem jsem ještě pořádně neměl tu čest (RAMky byly v pohodě a proto jsem ho nepotřeboval) a tak teď nevím...

BTW: Nestalo se někomu někdy, že mu počítač ve Windows v pohodě běžel, ale MemTest se vždy po několika minutách průběhu zasekl?

Díky

EDIT: Jde o to, že dřív se kamarádovi PC sekal i ve Win, ale mě to ve Woknech teď nějak zázračně nezlobí :)[/QUOTE]

Zkus v oknech vyzkoušet přes noc prime 95 - torture test. Pokud noc přežije bez problémů tak bych ,,sekání,, memtestu neřešil..
Petr S. (1220)|31.8.2007 19:41
[quote=ICEBOSS;46568]a neni to sekly jen na chvili? treba na minutu? u nekterych sestav to tak dela... nevim proc.[/quote]


Nn, ani po 20 minutách se křížek "neodsekne"...

djbuba: Díky za Tip, vyzkouším...
mech13 (5526)|31.8.2007 19:42
me se to stavalo taky, ted jak jsem testoval A-DATA, tak jsem zjistil, ze to bude asi strop desky... pameti jedou na 1.8V 990MHZ CL5 a testoval jsem 2.1V CL5 ruzny delicky a s jednou jsem se dostal na 1070, s druhou sotva na 1020, dalsi 1040... a prave u tech horsich delicek se mi casto stavalo ze se memtest zasekl a ten krizek blikal... nenaslo to zadnou chybu, jen to vzdy cca po 5 minutach vyhuho.

takze jsem usoudil, ze asi nestiha deska ikdyz pameti by jeste jely (nevim presne ktera delicka, ale jedna nabootovala i na 1150 a pritom memtest normalne hazel chyby jakoze pameti jsou normalne spatny/nezvladaji)
Petr S. (1220)|1.9.2007 10:20
Díky za tip, asi to bude taky možná tím. Jenže je tu menší problém - ta deska je ještě pro staré SDR SDRAM moduly, jsou tam tři (dvě 100MHz a jedna 133MHz), takže teď to jede na 100MHz. V Biosu jsem vypnul SPD a nastavil nejhorsi casovani (3-3-3), ale stejne to hazi chyby. Přitom se ale jedná o chyby pouze při testování v MemTestu (ale i v tom Prime). Ve Win to neblbne.

Mému známému to ty chyby házelo taky ale přímo ve Win. Když to přinesl, tak jsem neměl k dispozici jiný než starý monitor s úhlopříčkou 15", který zvládá rozlišení max. 800x600 a tak jsem před startem vybral možnost zavedení VGA režimu (z toho menu, jak se pouští i nouzový režim). Nevím, jestli to bylo tohle, co pomohlo, ale od té doby počítač jede ve Woknech v pohodě...
Pavel Boček (4169)|1.9.2007 15:42
[QUOTE=Petr S.;46694]Díky za tip, asi to bude taky možná tím. Jenže je tu menší problém - ta deska je ještě pro staré SDR SDRAM moduly, jsou tam tři (dvě 100MHz a jedna 133MHz), takže teď to jede na 100MHz. V Biosu jsem vypnul SPD a nastavil nejhorsi casovani (3-3-3), ale stejne to hazi chyby. Přitom se ale jedná o chyby pouze při testování v MemTestu (ale i v tom Prime). Ve Win to neblbne.

Mému známému to ty chyby házelo taky ale přímo ve Win. Když to přinesl, tak jsem neměl k dispozici jiný než starý monitor s úhlopříčkou 15", který zvládá rozlišení max. 800x600 a tak jsem před startem vybral možnost zavedení VGA režimu (z toho menu, jak se pouští i nouzový režim). Nevím, jestli to bylo tohle, co pomohlo, ale od té doby počítač jede ve Woknech v pohodě...[/QUOTE]

jednoznačně je to chyba HW..buď je nějaká paměť vadná nebo si nerozumí...aby bylo vše v pořádku, tak musí Memtest proběhnout aspoň 12hod bez jediné chyby, záseku a čehokoliv dalšího...jsou sice vyjímky kdy to háže chybu a přitom to běží v pořádku, ale ono to být v pořádku stejně nemusí, jen to není vidět...zkusil bych moduly jednotlivě, ale ještě předtím zkus dát test 5, ten jedinej najde chyby (C pro konfiguraci, pak myslím 3 pro výběr testu, pak 5 jako č. testu, Enter, 1 a é...nebo tak nějak :) )
Petr S. (1220)|2.9.2007 09:49
[QUOTE=Pavel Boček;46759]jednoznačně je to chyba HW..buď je nějaká paměť vadná nebo si nerozumí...aby bylo vše v pořádku, tak musí Memtest proběhnout aspoň 12hod bez jediné chyby, záseku a čehokoliv dalšího...jsou sice vyjímky kdy to háže chybu a přitom to běží v pořádku, ale ono to být v pořádku stejně nemusí, jen to není vidět...zkusil bych moduly jednotlivě, ale ještě předtím zkus dát test 5, ten jedinej najde chyby (C pro konfiguraci, pak myslím 3 pro výběr testu, pak 5 jako č. testu, Enter, 1 a é...nebo tak nějak :) )[/QUOTE]

Moduly jsem už všechny prozkoušel. Ty by měly být v poho. Jsou tam dvě 128MB a jedna 32MB. Když tam dám třeba tu 128MB, tak MemTest běží sice déle (asi 19minut) ale stejně se to nakonec sekne...

BTW: V čem spočívá ten pátý test?
tgfh (2985)|2.9.2007 14:17
V pátém testu mi vypisovali chyby když jsem měl moc přetaktované paměti

zkus je hodit na nižší frekvenci
Pavel Boček (4169)|3.9.2007 22:22
[QUOTE=tgfh;46939]V pátém testu mi vypisovali chyby když jsem měl moc přetaktované paměti

zkus je hodit na nižší frekvenci[/QUOTE]

mně to v pátém házelo chybu ať bylo cokoliv špatně (např. že jedenkrát to projelo ok a napodruhé mi to označilo modul/všechno jako vadné :) ta moje deska podporuje asi jen kapacitu která je mocnina dvou...)

pátý doporučuju jen ze zkušenosti že obvykle najde chybu ten, tak ať nemusíš čekat :)

můžeš vypsat co to dělá u jednotlivých modulů a když jsou dohromady (ať máme představu)
Petr S. (1220)|4.9.2007 15:55
[QUOTE=Pavel Boček;47244]můžeš vypsat co to dělá u jednotlivých modulů a když jsou dohromady (ať máme představu)[/QUOTE]

No, to je jednoduché. Pokaždé se to sekne, rozdíl je jen v tom kdy. Pokud tam dám jeden modul (100MHz SDRAM) tak se to sekne po cca 19 minutách. Pokud vložím samostatně libovolný jiný - sekne se to také. Když jsou ve slotech všechny moduly sekne se to už během prvních tří minut. Vždycky se to jen seká, žádné chyby to nehází...
Nilki (37)|4.9.2007 16:05
Rikas ze v systemu to jede v poradku. Zkus ten system poradne zatizit. Treba burn test sandrou na 100% s max prioritou a dokolecka at vidis jestli ti to sestreli.

[QUOTE=Pavel Boček;47244].... :) ta moje deska podporuje asi jen kapacitu která je mocnina dvou...
[/QUOTE]

No pokud vim tak vsechny jsou mocniny dvou. :)
Pavel Boček (4169)|4.9.2007 17:09
[QUOTE=Nilki;47338]No pokud vim tak vsechny jsou mocniny dvou. :)[/QUOTE]

jo? 768 MB je dva na kolikátou :mistake samo že myslím celkovou kapacitu, nejsem pako :D :thumb
pcmaker (354)|4.9.2007 17:29
To vypada na vadny MB.
Petr S. (1220)|5.9.2007 08:27
[QUOTE=Nilki;47338]Rikas ze v systemu to jede v poradku. Zkus ten system poradne zatizit. Treba burn test sandrou na 100% s max prioritou a dokolecka at vidis jestli ti to sestreli.[/QUOTE]

Zkousel jsem Prime95 a test se po pár minutách sekl. Normálně ale testuji tak, že nechám dokola přehrávat nějaké MP3 album, což PC teď vydrží tak dlouho, dokud jej nevypnu. Jak jsem psal, zajímavé je, že dříve se PC sekal i ve Winech (při normální práci) a teď už ve Woknech nepadá (kromě teda toho Prime)... Jen ten MemTest.
Nilki (37)|6.9.2007 10:00
[QUOTE=Pavel Boček;47349]jo? 768 MB je dva na kolikátou :mistake samo že myslím celkovou kapacitu, nejsem pako :D :thumb[/QUOTE]

Tak to se omlouvam jsme si nerozumeli. No ja osobne nemam moc dobry zkusenosti s osazovanim rozdilnych pameti a pokud to jde tak se branim osazovani lichyho poctu (samozrejme krom jedne :) )



[QUOTE=Petr S.;47419]Zkousel jsem Prime95 a test se po pár minutách sekl. Normálně ale testuji tak, že nechám dokola přehrávat nějaké MP3 album, což PC teď vydrží tak dlouho, dokud jej nevypnu. Jak jsem psal, zajímavé je, že dříve se PC sekal i ve Winech (při normální práci) a teď už ve Woknech nepadá (kromě teda toho Prime)... Jen ten MemTest.[/QUOTE]

Inu priznam se ze nevim jak funguje Prime95, ale konkretne sandra ma moznost vybrat si co bude testovat (disky, pameti, procak, ....) a taky v prubehu testu pise co momentalne testuje + ma prehlednej graf teplot, takze je videt jak se co hreje v prubehu casu a taky kde to zkachlo.

Taky doporucuju si vypnout automaticky restart ve Win. Prave na tento pocitac -> vlastnosti -> nahore je zalozka upresnit a v ni spusteni a zotaveni systemu -> nastaveni ->
skoro dole je nadpisek selhani systemu a tam bude pravdepodobne zafajfkovano "automaticky restart". Tak to odfajfkovat (at neni v tom ctverecku fajfcicka)

Tim docilis toho ze vin se nebude snazit pri padu systemu o restart a bud uvidis posledni co se delo, nebo obrazovku "modre smrti" kde ti to vypise chybu kterou muzes nasledne zacit googlit.
Petr S. (1220)|6.9.2007 11:22
[quote=Nilki;47590]Taky doporucuju si vypnout automaticky restart ve Win. Prave na tento pocitac -> vlastnosti -> nahore je zalozka upresnit a v ni spusteni a zotaveni systemu -> nastaveni ->
skoro dole je nadpisek selhani systemu a tam bude pravdepodobne zafajfkovano "automaticky restart". Tak to odfajfkovat (at neni v tom ctverecku fajfcicka)

Tim docilis toho ze vin se nebude snazit pri padu systemu o restart a bud uvidis posledni co se delo, nebo obrazovku "modre smrti" kde ti to vypise chybu kterou muzes nasledne zacit googlit.[/quote]

No jasně, jenže tenhle komp se nerestartuju... Zasekává se a pomáhá jen tvrdý reset. Jak jsem ale psal, teď ten komp fakčí úplně nádherně, tak ho zatím asi nechám v klidu :sleep

Všem díky za pomoc
Pavel Boček (4169)|6.9.2007 13:03
[QUOTE=Petr S.;47608]No jasně, jenže tenhle komp se nerestartuju... Zasekává se a pomáhá jen tvrdý reset. Jak jsem ale psal, teď ten komp fakčí úplně nádherně, tak ho zatím asi nechám v klidu :sleep

Všem díky za pomoc[/QUOTE]

možná pomohlo aspoň trochu zpřeházení modulů...zkusil bych ještě nainstalovat BOINC a počítat nějaký projekt s kratšími úlohami...pokud úloha nespadne s chybou v výpočtu tak je vše v pořádku...pokud ano nebo se chyby objeví v budoucnu, vxyměnil bych desku
Petr S. (1220)|6.9.2007 18:51
Ano, tomu bych zlepšení situace také přisuzoval. Tedy pokud bych naprosto přesně nevěděl, že jsem s kompem potom, co mi ho kamarád přivezl jako chybový, naprosto nic nedělal - kromě zapnutí výše popsaného VGA režimu. Moduly jsem zpřeházel až po pár dnech. V té době už počítač ale ve Win žádné chyby nevykazoval :notsure

Je to prostě záhada :runaway :runaway
Pavel Boček (4169)|6.9.2007 19:33
[QUOTE=Nilki;47590]Tak to se omlouvam jsme si nerozumeli. No ja osobne nemam moc dobry zkusenosti s osazovanim rozdilnych pameti a pokud to jde tak se branim osazovani lichyho poctu (samozrejme krom jedne :) )[/QUOTE]

np...chtěl jsem dodat víc, protože půlku hned sežere BOINC, ale bohužel...ještě bych mohl zkusit všechny tři dát 256MB (jednu co mám potřebuju jinde tak proto jsem chtěl 640 MB, ale dřív nešla ani 320MB a to byly jen dva moduly), co to udělá (bohužel aspoň jedna má čipy s menší kapacitou, tak nevím)...512MB už je dost cenově nedostupná

[QUOTE=Petr S.;47673]...Je to prostě záhada :runaway :runaway[/QUOTE]

nj to hw občas je :notsure :D
Nilki (37)|7.9.2007 10:16
[QUOTE=Petr S.;47673]
Je to prostě záhada :runaway :runaway[/QUOTE]

Obcas se to opravdu stava ze se zelezo vzpamatuje, ale co mi zkusenosti rikaji, tak se mu pak neda na 100% verit a vecinou po case odejde do kremikoveho nebe, jen zalezi na tom jak rychle.
Petr S. (1220)|7.9.2007 12:44
[QUOTE=Nilki;47763]Obcas se to opravdu stava ze se zelezo vzpamatuje, ale co mi zkusenosti rikaji, tak se mu pak neda na 100% verit a vecinou po case odejde do kremikoveho nebe, jen zalezi na tom jak rychle.[/QUOTE]

Jj, to je veliká a léty prověřená pravda :D