reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Potřebuji připojit k PCčku 4 USB webkamery ? Existuje nějaké řešení jak ? Děkuji

risamarsal (2)|2.9.2016 08:17
Potřebuji připojit k PC 4 USB webkamery pro monitoring obří modelové železnice v druhém pokoji. Vzdálenost od kolejiště k PC 7 - 9metrů.
SW který by měl rozpoznat 4 samostatné USB kamery mám, ale jak s připojením ?
Můj nápad je využít k tomu aktivní napájený USB hub do kterého se zapojí 4 USB webkamery na 4 - 5m USB kabelech, a aktivní USB kabel o délce 5m který povede data do PC. Je toto připojení reálné ? Netuším kolik má USB webkamera (ideálně 720i) příkon v napájení po USB ale věřím že když to bude bez zvuku tak se do 150mA vejde (?).

Vím že řešení je třeba IP kamera ale z finančních důvodů to nelze realizovat protože se potřebuji vejít do 3500 Kč se vším všudy (tj. 4x kamera, 1x akt. usb hub a kabeláž = 1x5m aktivní USB + 4x 5m pasivní kabel od kamery k HUBu).

Máte s tím někdo zkušenosti ?
Lze to realizovat ?
Je pravda že když je USB HUB o 4 portech aktivně napájený 2.0A adaptérem tak že každý port může mít sám pro sebe až 500mA zařízení ?

Děkuji
xmarek (1676)|3.9.2016 14:43
Tam nejde jen o příkon, ale i o datový tok (rušení atd). A od toho odvislou kvalitu kabelů. Ty délky o kterých tady hovoříte jsou už hodně extrémní. Moje zkušenost z USB je taková, že je občas i 2m problém. Uvedu příklad. Tento DAC má vlastní napájení a když použiji horší kabel tak je už problém s enumerací. To je proces, kdy si Host (PC) zjistí informace o zařízením, přidělí k tomu ovladače, nakonfigure jej atd.
Je pravda, že existují různé "opakovače", HUBy atd. ale nikde není řečeno jak se k tomu staví ovladače ke kameře. Výrobce USB uvádí nějaké délky kabelů, který by měly fungovat, ale realita je taková všelijaká. Záleží na PC, ovládačích, kabeláži, těch zmíněných HUBech atd.
Co se týče příkonu tak je to hodně odvislé od implementaci. Když použiji opět analogii toho mého DACu. Tak jsou DACany co jedou na USB a jsou takové co už jsou docela nahraně. Např. XMOS vyrábí čipy co si cucnout bez problémů 500mA a více. A čipy u kamer na tom můžou být velmi podobně.
Když se mrknete na toto: [ATTACH=CONFIG]31537[/ATTACH] tak uvidíte, že Webka si běžně cucne i více (1080mW).
Rada? Vyzkoušejte a uvidíte. Nic jiného se nedá poradit. Nepředpokládám, že má někdo tak reálnou zkušenost, aby mohl analyzovat situaci kde je obrovské množstí neznámých tj. nevím co jsou to za kamery (výrobce, typ) a nevím ani jaké další zařízení bude v sestavě.
A s tím HUBem. Teoreticky by to mělo fungovat, ale musíte si uvědomit, že výrobce s takovou reálnou situaci moc nepočítá. Proč to říkám? Mám reálnou zkušenost s tím, že když přetížíte USB tak by tam měl být obvod co USB vypne. A už jsem zažil zařízení co jsou dne v křemíkovém "nebi". :mistake
chart_usb_work.gif
risamarsal (2)|3.9.2016 15:43
[QUOTE=xmarek;584341]Tam nejde jen o příkon, ale i o datový tok (rušení atd). A od toho odvislou kvalitu kabelů. Ty délky o kterých tady hovoříte jsou už hodně extrémní. Moje zkušenost z USB je taková, že je občas i 2m problém. Uvedu příklad. Tento DAC má vlastní napájení a když použiji horší kabel tak je už problém s enumerací. To je proces, kdy si Host (PC) zjistí informace o zařízením, přidělí k tomu ovladače, nakonfigure jej atd.
Je pravda, že existují různé "opakovače", HUBy atd. ale nikde není řečeno jak se k tomu staví ovladače ke kameře. Výrobce USB uvádí nějaké délky kabelů, který by měly fungovat, ale realita je taková všelijaká. Záleží na PC, ovládačích, kabeláži, těch zmíněných HUBech atd.
Co se týče příkonu tak je to hodně odvislé od implementaci. Když použiji opět analogii toho mého DACu. Tak jsou DACany co jedou na USB a jsou takové co už jsou docela nahraně. Např. XMOS vyrábí čipy co si cucnout bez problémů 500mA a více. A čipy u kamer na tom můžou být velmi podobně.
Když se mrknete na toto: [ATTACH=CONFIG]31537[/ATTACH] tak uvidíte, že Webka si běžně cucne i více (1080mW).
Rada? Vyzkoušejte a uvidíte. Nic jiného se nedá poradit. Nepředpokládám, že má někdo tak reálnou zkušenost, aby mohl analyzovat situaci kde je obrovské množstí neznámých tj. nevím co jsou to za kamery (výrobce, typ) a nevím ani jaké další zařízení bude v sestavě.
A s tím HUBem. Teoreticky by to mělo fungovat, ale musíte si uvědomit, že výrobce s takovou reálnou situaci moc nepočítá. Proč to říkám? Mám reálnou zkušenost s tím, že když přetížíte USB tak by tam měl být obvod co USB vypne. A už jsem zažil zařízení co jsou dne v křemíkovém "nebi". :mistake[/QUOTE]



Ale řekněte mně jedno. Když mám aktivní HUB který je tedy napájen samostatným 2A adaptérem a má 4x USB 2.0 tak napájí kameru HUB nebo i PC ?
Jinak moc se nevyznám v mW apod...

Ale děkuji za vyčerpávající informace byť mně příliš klidu nedodali ale pravda/skutečnost hold někdy bolí :)
xmarek (1676)|3.9.2016 18:22
PC určitě ne. To by bylo zcela proti filosofii USB. Adaptér napájí pouze HUB tj. čipy co jsou v něm a taky "zdroje" pro jednotlivé porty USB. Ale jak je to uvnitř vyřešeno je otázkou. Protože je třeba si uvědomit, že klasické USB (2.0) má dva napájecí piny a dva datové. A záleží na implementaci výrobce HUBu jak jsou řešené ty napájecí piny. Myslím tím zda má každý port svůj čip a nebo jsou nějak propojené.
Co se dívám na schémata tak ty nejlevnější HUBy napájejí ty zdrojové piny přímo z adaptéru takže v případě např. zkratu, přetížení jde adaptér k ... Co vezme sebou je otázkou. Ty lepší mají uvnitř např. stabilizátory třeba tento má při letmém pohledu 4+3. A podle toho co se tam píše jsou schopny dát 4 až 1A a 3 až 0.5A. Což je více než "povoluje" USB specifikace. Pochopitelně, že je jasné, že si z nějakým povoleným napájením skrze enumeraci moc hlavu nedělají. Ale to je otázka jen komunikace Device (zařízení) => PC. Pouze na úrovni SW. Což Vám může být jedno.
Teoreticky když máte 2A a 4x USB tak by s tím neměl být problém. Pokud ty kamery (jedna z nich) jedou na PC tak pojedou i na HUBu. Pochopitelně hovořím o napájení.
Data to je jiná věc. Prostě vyzkoušejte, uvidíte. Nejdříve zkuste nějaký kratší, pokud možno kvalitnější kabel (nebo prověřený) a pak bych šel do větší délky.
Ono je toho docela více. Samotné sofwarové provozování více kamer nemusí být taky zcela bez problémů. Záleží jak výrobce navrhl ovladače. Ale strašit Vás nechci, protože počítám, že ti výrobci taky nejsou úplní hlupáci.
Jak jsem napsal. Za zkoušku nic nedáte.