Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple automobil - ne to není fikce

respex (22)|1.9.2007 02:02
Opravdu čtete dobře, světově známá společnost Apple, která si udělala jméno na počítačích iMac a hlavně na proslulém iPodu, opravdu možná jednou bude mít vlastní automobil. Je, ale pravda, že rozšíření loga Apple na další výrobky nebude tak snadné.
Jak uvedl německý list The Financial Times Deutschland, tak Apple už jednal se zástupci koncernu VW v USA. Obsah jednání je, ale tajný.
Vozidlo by mělo být zaměřené převážně na mladou generaci a mělo by být prošpikováno elektronikou. Bohužel tento plán neodpovídá dlouhodobým plánům VW ani Apple.

No uvidíme co se nám z iCar vyklube :-)
Encore1106 (424)|3.9.2007 16:30
Mno, rozhodně pokud se to povede, tak to bude zajímavý... A když se podíváme na ceny iPodů, iPhone a dalších výrobků od Applu, tak u toho auta bude ještě zajímavější... Ikdyž doufám, že do toho zaměření na mladou generaci započítají i příjmy mladé generace..
crasher.km (919)|11.9.2007 16:55
cca 14 dní zpátky o tom mluvily v nejmenovaným pořadu na primě ráno :))
Nevím jestli se nepletu s jiným vozem, ale vím že tam mluvily a ukazovali koncept na způsob Ipodu...
Vyplynulo to z toho ,jak si dnešní teenageři představují auto současnosti :) Vypadalo to dobře :)))[ot] představte si volant typu kolečka na ipodu :D , zatáčet prstem na dotykovém volantu [/ot]
P@pi (1519)|11.9.2007 17:07
Hmm a představ si, že to zrovna odejde... Už to "prošpikováno elektronikou" zní příšerně, ještě si představím Apple a už mi z toho je blbě. Jen aby to jako nedělali myš s jedním tlačítkem... Brzda? Samozřejmě máčkněte doprostřed volantu na tlačítko command a sešlápněte náš jediný pedál. Jak jednoduché a geniální! Bez tlačítka funguje jako plyn. Spojku to samozřejmě mít nebude, todle bude automat. Rádio? Super to bude nějaký iPod, takže nefunkční evalizér :). Bomba :D. A abych nezapomněl, bude se sedět na motoru, musí se přece dodžet kompaktní design Maců :D.
ICEBOSS (3435)|13.9.2007 18:32
to bude bomba. budou mit vlastni sit cerpacich stanic, hrdlo nadrze bude mit tvar vykousnutyho jablka, takze normalni pistoli tam nestrcis, budou jim z niceho nic praskat predni skla. Na jejich rizeni bude potreba specialni ridicak, protoze budou mit misto volantu a pedalu jenom jedno tlacitko. Standarni navigace tam nebudou kvuli licencim fungovat a o vymene autoradia za lepsi si taky nechame jenom zdat... proste applecar.

hlavne bude celej sklenenej a nejhlavneji HUSTEJ... a pekne drahej.
a8nr (176)|15.9.2007 20:35
Apple by vyráběl auta, která by byla poháněna slunečním světlem, byla by spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5% silnic. :)
http://www.alt-f4.cz/clanek.php3?clanek=gm&dir=kdyby

Sákryš, jenom aby se do toho nepustil i Microsoft
mech13 (5526)|16.9.2007 00:13
[QUOTE=a8nr;49351]Sákryš, jenom aby se do toho nepustil i Microsoft[/QUOTE]

toho bych se ani tak nebal, stacilo by obcas zastavit, vystoupit, nastoupit a ono by se to rozjelo, ale vetsi strach bych mel z linuxu, ridit auto pres command line bych vazne nechtel:runaway
a8nr (176)|16.9.2007 19:45
[QUOTE=mech13;49375]toho bych se ani tak nebal, stacilo by obcas zastavit, vystoupit, nastoupit a ono by se to rozjelo, ale vetsi strach bych mel z linuxu, ridit auto pres command line bych vazne nechtel:runaway[/QUOTE]

Microsoft by ti k prodávanému autu dodal ještě polovinu náhradních dílu, které by ti v servisu hned zdarma vyměnili nebo by sis je vyměnil sám. U Linuxu by bylo auto zdarma, ale dostal bys jenom motor, převodovku, kola a volant. Zbytek bys dostal většinou zdarma, ale musel by sis ho sám nebo s pomocí kamaráda namontovat. Také by byli lidé, kteří by to hromadně montovali, ale každý by používal jiné komponenty, takže by vznikaly různé modely.