reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení PC a TV ( DVI - HDMI ) - nejde zvuk

Derflik (7)|28.9.2016 15:05
Zdravím pánové, potřebuji poradit se zvukem při propojení PC a TV. Vím, že to tu řešilo sto krát, ale pořád mne to nejde a prostě nejsem z toho chytrá :o) . V PC je grafika na DVI v TV je na HDMI. Jen kabelem DVI - HDMI, není to kabel s redukcí. Grafika funguje excelntně. Ovšem zvuk nejde. Myslela jsem, že můžu dát do PC sub a repro, tak jak bylo zapojeno po staru v Pc, ale nefunguje. Tak jsem zkusila na 3,5 mm jack a 2 chince, ale také nefunguje ( možná jen prostě dávám jack do PC do špatné zdířky, težko říct ). V PC i v TV je SPFID výstup - a to je moje otázka - můžu zvuk vést kabelem spfid ? Zvuk po zapojení do TV nechychází ani z PC. TV je Panasonic TX-L39EM6E. Děkuji za vaše rady a už si připravuji popel na sypání na hlavu :o)
zsdx (2098)|3.10.2016 16:47
EDIT: Koukam, ze je to duplicita a resilo se to jinde :slug


Skrz DVI-HDMI kabel zvuk nedostanes, protoze DVI na to nema piny.
Vystup s vystupem obecne spojovat je blbost, proto to nelze ani u SPDIF.
Ze zvuk nevychazi ani z PC je sice divne, lec v ovladacim panelu zvuku by to melo jit prehodit.
Ale v menu TV by mohlo jit nastavit zdroj zvuku, jedina tva zachrana ;-) TV totiz po prepnuti na HDMI ocekava zvuk tamtez.

Uplne nejsnazsi by bylo poridit kabel HDMI-HDMI, ale to zrejme nemuzes kvuli tomu, ze tva karta HDMI nema. A kupovat kvuli tomu novou?