reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): PC bez energie - nebo ne?

Neregistrovaný (0)|3.10.2016 20:13
Tazatel: Roman Hána

Znění dotazu: Ahoj, uspal jsem pc, pak jsem se vrátil, zkusil ho zapnout a nic... větráky nejedou, žádné pípání, prostě nic.. Všechno jsem vypojil a zapojil a to samé. Půjčil jsem si jiný zdroj a taky nic.

Zkoušel jsem to teda bez grafy, zapojená byla jenom ram, větrák na CPU, a čudlík na zapínání pc..

Taky jsem vyndal základní desku z PC, taky nic..

Na desce svítí zelená led (deska Asus) a když vypojím pc ze zásuvky (přímo ve stěně), zase zapojím, pak zkusím zapnout, tak snahu má (větráky se otočí tak o čtvrt otáčky), ale pak zase nic... když zkusím znovu bez vypojení ze sítě, tak vůbec nic.

Asi před dvěma měsíci mi odešla ramka (měl jsem dvě, jednu navíc), takže valím jen na jednu, ale to by mělo být OK.

Poslední dobou jsem nainstaloval Diablo III a stávalo se mi, že se PC sem tam vypnul bez bluescreen - někde jsem našel, že je to náporem na grafu.. tak nevím, jestli to s tím souvisí..

Taky mě napadá - větráky mám napojené na regulátor otáček, z něj vedou dva dráty (žlutý a černý) a jsou napojené ke konektoru, na který je napojený i HDD - zkoušel jsem to přepojit do samostatného konektoru a taky nic..

Už mě nenapadá, co zkusit - nový pc budu pořizovat, až budou love (půl roku), nerad bych zbytečně investoval do opravy...

Nějaký nápad? V elektronice se zase tolik nevyznám, něco vím, ale třeba přepojovat dráty v konektorech si netroufnu...

Díky za cokoliv..

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Zdroj 400 W
MOBO Asus M3A78 - EM
Ventero (1280)|3.10.2016 21:56
Reset cmos si zkousel? Popr. vyndat baterku na 5-10 minut?
RomanHana (5)|8.10.2016 16:23
Ahoj, to jsem zkoušel, nefunguje, je asi dva měsíce stará..

Jinak jsem si taky všiml, že po vypnutí ze sítě a zapnutí se nejenom trochu pootočí větráky, ale taky problikne nějaká malá červená ledka na grafice.. mno zkoušel jsem i bez grafy a taky kulové..
Ventero (1280)|8.10.2016 16:45
Tak bude asi detik. Ale jestli je to nova deska dva mesice stara, tak reklamace ...
RomanHana (5)|8.10.2016 18:58
Ta baterie je 2 měsíce stará. Deska už má pár let za sebou.. Co je prosím detik? Google mi to nepřeložil :)
Ventero (1280)|8.10.2016 20:09
Detík jako dead ...
robky (3195)|8.10.2016 20:09
Predpokladám, že Ventero tým myslel - dead (det, detik) ...

Zapnúť pc bez RAM modulu si skúšal? Je pripojený speaker - pípa?
RomanHana (5)|9.10.2016 11:52
Jo taaak - jakože dead :)
Už se s tím začínám pomalu smiřovat.. Deska nepípá vůbec, ramku jsem zkoušel vyndat, zandat, dát jinam...
Větráky jsem přepojil na základku, tak už asi víc moc nevyzkouším...

Nemám druhý PC, jedině mě ještě napadá, že by dělalo neplechu tlačítko na zapínání, ale to už je takový výstřel do neznáma - stejně nevím, jak to otestovat bez druhého PC..

Roman
Ventero (1280)|9.10.2016 11:57
Tlacitko muzes vypojit a piny spojit treba sroubovackem. Nebo tam prepojit tlacitko od resetu a zkusit to tim ...