reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vodni chlazeni GTX 1070

Michal65 (31)|15.6.2017 00:55
Pres BIOS jsem nastavil full speed, stejne nic neukazuje...Jestli s regulaci, nebo bez, vysledek stejnej.
Alphacool Support (1563)|15.6.2017 11:18
Pošlete ho sem, podíváme se na to.
Michal65 (31)|19.6.2017 09:47
Ok, zitra to poslu.
Michal65 (31)|21.6.2017 11:23
Balicek vcera odeslan. Akorat jsem nedal dovnitr zadnej papir o reklamaci, tak snad to nebude problem. Odeslane pres GLS z eshopu-moje dorucovaci adresa.
Alphacool Support (1563)|22.6.2017 17:29
U nás funguje průtokoměr naprosto normálně. Buď máte nějaký problém s tím, že máte moc nízký průtok, nebo nevím...
Michal65 (31)|22.6.2017 22:46
Video jsem zde daval, psal jste, ze prutok je dostatecnej. Leda ze to nezvlada ta pumpa na dva radiatory. Nevim, co s tim. Prutokomer, kterej mne nezobrazi prutok :D Vse je ciste, proplachnute. K cemu jsou tam ty valecky? To nepomuze treba, aby se ta vrtule tocila rychlejs? Mozna je to blbost, co ja vim:D
Alphacool Support (1563)|23.6.2017 10:04
Průtok je pořád stejný, bez ohledu na válečky :) Ty tam jsou pro menší hadice. S tímto průtokoměrem jsem neměl osobní zkušenost, proto jsem napsal, že podle rychlosti otáčení vrtulky to vypadá, že průtok je dostatečný - teď když jsem ten průtokoměr ale testoval tady, tak i při 100 litrech za hodinu se ta vrtulka točí mnohem rychleji, než na tom Vašem videu. Takže Vy máte mnohem méně...
Michal65 (31)|23.6.2017 20:50
Tak mi jej poslete zpet. Vyrobce by tenhle fakt - omezeni (dle meho zasadni informace) mnel uvadet, jenze nikde o nicem takovem zminka neni dohledatelna, alespon ja to nikde nenasel. Mate malej prutok, tak se nedozvite jakej :D Mohl jsem si usetrit hlavne to vypousteni, zavodneni, Vas cas atd. Dopravne mam zaslat na ucet?
Pak ale nevim, proc je ten prutok tak malej. Jestli je to v poradku, nebo ne....Ta pumpa ma davat 450 litru za hodinu max, coz beru v idealnich podminkach. Jenze dle Vaseho testu nemam prutok ani 100 litru za hodinu. Co muze byt pricinou tak maleho prutoku? Je tam GPU/CPU 360+120 radiator. To podezreni o malem prutoku jsem tady naznacoval uz po dosazeni CPU bloku-pri odvzdusnovani je videt, jak vzduch jede v hadicich doscela pomalu. Jede porad na 2750 otacek dle monitoringu, tak jela i pred instalaci CPU bloku + dalsiho radiatoru.
Alphacool Support (1563)|25.6.2017 23:36
Co tam vše máte, CPU + VGA blok a 360 + 120 radiátor ?
Michal65 (31)|26.6.2017 00:01
Ano. 360 radiator nahore, 120 misto zadniho vetraku. Gpu a Cpu Heatkiller IV.
Michal65 (31)|7.9.2017 09:23
Jak je to s prutokem vs teplotami a ucinosti? Zvazuji vymenu pumpy za silnejsi, idealne s PWM, jde ale o to, zda to ma smysl. Mam jiz v sestave 7800X a prece jen to je jiz vetsi topenicko, kdyz se potaktuje:D
Alphacool Support (1563)|7.9.2017 11:08
Pod 100 litrů za hodinu klesá účinnost chlazení dost drasticky, minimálně 1 - 2 stupně nahoru při každém snížení průtoku o 10 litrů za hodinu. Nad 100 litrů za hodinu nemá průtok v okruhu skoro žádný vliv na teploty. Respektive ten rozdíl v teplotách je třeba jen 1 stupeň na každých 50 litrů za hodinu průtoku navíc.
Michal65 (31)|7.9.2017 11:41
Dobra. Jsem temer na 100% presvedcenej, ze ma soucasna pumpa je na muj okruh proste slaba. Jakou pumpu s expou a pwm by jste doporucil? Konstrukcne podobna te soucasne (magicool), rad bych se vyhnul montazi do 5.25 pozic. Neco, co 360+120 rad, gpu a cpu blok skratka s prehledem utahne. Dalsi rad urcite neplanuji, provozovat dve grafiky taky ne.
Michal65 (31)|7.9.2017 21:01
Koukal jsem recenzi EK-XRES 100 SPC-60 MX PWM a je hodnocena k cene velice dobre. Cpu,2xgpu a 2 x rad by mnela dosahnout prutok 45L/hod. Coz v mem pripade by mohlo vic, pac nemam 2xgpu. Kdyz je tohle silnejsi, nez moje, to mam prutok nekde kolem max 40. Nenasel jsem nikde prime srovnani s magicool, co mam. Byl by znat rozdil? Jak je to s tou trubici? To se daji spojovat dve kratsi, nebo? Napr original + dokoupena, ale to se mne moc nezda. D5 je top, i dle recenzi ale i cena:D
Alphacool Support (1563)|7.9.2017 21:57
Michal65 (31)|21.9.2017 23:23
Dnes jsem udelal test meho okruhu a byl jsem nemile prekvapen. Kamarat cistil svuj okruh a tak jsem si od nej zapujcil jeho pumpu, jelokoz zvazuji novou. Je to pumpa D5. Prekvapeni nastalo po spusteni, muj prutok je vicemene stejny:( Takze v pumpe problem asi nemam. Jeho pumpu jsem nastavil naplno, dle BIOSU nejakych 4800 otacek. Pri plych otackach v pumpe neco sem tam zadrnci, jemu to prej nedela. Zacinam si myslet, ze mam snad neco ucpane. Je to mozny? Nejstarsi cast je tam 140 rad a gpu blok, ani ne rok, to ostatni snad pul roku (360 rad a cpu blok). Zmena nenastala ani tehdy, kdyz jsem nechal bezet pouze cpu blok a oba radiatory. Kapalinu pouzivam original, nicim nemicham, neredim. Mam skusit rozebrat CPU blok a podivat se dovnitr? Mohl se zanest radiator? Necim ho skusit proplachnout? Uz jsem z toho docela nestastnej.
Alphacool Support (1563)|22.9.2017 08:26
Neexistuje, aby průtok DCP450 pumpy byl při jakékoliv restrikci stejný jako D5 pumpa. Mrkněte na výkonové křivky obou pump. DCP450 je dobrá pumpa, ale opravdu to není D5 :)
Každopádně, ucpané tam samozřejmě něco být může, ale takhle na dálku radit co, je dost těžké.
A upřímně si myslím, že pokud výkon chlazení odpovídá tomu, jak má být, tak bych to, jestli je průtok 80 nebo 200 litrů za hodinu úplně neřešil...
Michal65 (31)|27.9.2017 13:00
Asi jo, mozna je to muj subjektivni dojem a moc to resim:D
Michal65 (31)|2.10.2017 08:47
Vcera rano zapnu PC a prutokomer se ani nehnul.Rikam si fajn, je cast to rozebrat komplet a podivat se, kde je problem. GPU blok ok, cisty, radiatory ciste, nikde ani naznak problemu. Tak jsem tedy rozmontoval CPU blok a hned bylo jasne, kde je problem:D https://imgur.com/a/nqX4C Tohle opravdu nemohlo mit prutok. Nevim presne rozpoznat, co to bylo, jestli usazovani barviva, nebo sliz. Spis to na mne pusobilo na drobne castecky necistot nebo prachu, ktere se v bloku postupne usadili a az to ucpali uplne. Po vycisteni a napusteni je prutok najednou super, pumpu tedy opravdu nepotrebuji:D Otazka zni, da se tomu predejit? CPU blok mam asi pul roku. Neni lepsi prece jen cira kapalin? Pouzivam cervenou. Zaradit nejakej filtr? Dekuji.
Alphacool Support (1563)|2.10.2017 09:33
Hezké. Neměl jste tam někdy Tygon hadice ? Jinak filtr samozřejmě existuje http://www.jscomputers.cz/produkt/Aqua_Computer_Filter_Bay_-_1-4-_Version.html
Michal65 (31)|2.10.2017 17:39
Ze zacatku jsem pouzival tyhle http://www.jscomputers.cz/produkt/Masterkleer_Classic_13-10_Clear_-_1m.html, cca od cervna primochill. Napadlo mne, zda to neni usazene barvivo, ale nevim, je to mozne? Je lepsi pouzivat cirou kapalinu? Filtr zrejme poridim, pac tohle uz znovu zazit nechci:D Nasel jsem aktualni verzi http://www.apso.com.sg/image/cache/data/aqc/Filters-500x500.JPG Takze v pripade objednavky to bude tahle, nebo co je u vas obrazek na shopu? Jde nekde zjistit rozmery? Abych vedel, co prip. dokoupit, promyslet kam umistnit atd. Dekuji.
Alphacool Support (1563)|3.10.2017 00:30
Barvivo samo o sobě se takhle nesrazí nikdy, to se stává jen u Mayhems a Vy používáte Aqua Computer Double Protect, ne ? Tohle vypadá jako když se uvolňuje změkčovadlo z hadic...jenže v Masterkleer hadicích ani v Primochillu nic takového není. Nekupoval jste jeden ten radiátor někde použitý ?
Jinak ten obrázek filtru jsme upravili, tamto byla stará verze.
Michal65 (31)|3.10.2017 23:37
Ano, kapalinu pouzivam Aqua Computer Double Protect. Oba radiatory jsou koupene u Vas, jak 120 tak 360, pred zapojenim proplachnute. On ten problem zacal zapojenim CPU bloku do okruhu. Jeste jsem nemnel prutokomer, ale uz pri odvzdusnovani bylo znat, ze ten prutok zadnej festival. Myslim, ze jsem se tady dokonce ptal, zda to pumpa utahne. Ten blok jsem tehdy po rozbaleni rovnou zapojil, nijak neskoumal, neproplachoval. Mozna uz tehdy tam neco bylo, mozna se tam neco dostalo pri montazi, to uz asi nezjistim. Dulezite je, ze se to povedlo odstranit a mam konecne klid. I ta zrava mrcha 7800X sla dolu s teplotami, jak je konecne prutok v zatezaku nemam 90st na jadre, ale 85. Jen tak mimochodem, delid na tyhle CPU delate? Na filtr se mne povedlo najit rozmery, takze promerim, kde a kam namontovat, co vse koupit a objednam.
Alphacool Support (1563)|4.10.2017 12:13
V bloku z výroby zcela jistě nic nebylo. Pokud máte možnost vyzkoušet - můžete sáhnout na hadici, ve které je kapalina zevnitř, jestli je slizká, lepivá ?

Delid na 2066 CPU budeme dělat od konce října, jakmile nám na to přijde "udělátko" :D
Michal65 (31)|5.10.2017 20:33
Sliz jsem zadnej prave pri cisteni nezaznamenal, nikde. Vse bylo ciste, i GPU blok byl jako novej, pouze u CPU blok byl ten bordel. Az budu nahazovat filtr, tak hadici skusim. Kapalina je original, nicim neredena, okruh vzdy zavrenej a slunce mi na skrin nikdy nesviti. Mne to prislo jako male castecky prachu, nebo skratka necistoty ktere se postupne zachytavali v CPU bloku. Ale jak se tam dostali, nevim.:) Z CPU ani GPU bloku se nic neloupe. Kapalina byla nalita nova, kdyz jsem daval dalsi rad a CPU blok. Silne pochybuji, ze byl bordel v kapaline. Nedava to zadnej smysl... Objednavku jsem vytvoril, tak snad filtr zabrani necemu podobnemu.. Minimalne bych snad mnel na filtru poznat, zda tam neco stale je, prip. vznika. Kdyz to neproslo CPU blokem, tak filtrem by snad nemnelo?
Alphacool Support (1563)|5.10.2017 21:26
Filtr to vše zachytí určitě. Neměl jste nějak dlouho třeba otevřenou expanzku ? Je to divné.
Michal65 (31)|7.10.2017 15:27
Expa byla otevrena max 25 min pro odvzdusneni. Zase je pravda, ze bylo sundane viko na pumpe a take bocnice. Tam mohli event. vlitnout drobne castecky prachu, coz tak presne na mne pusobilo v tom bloku. Jeste jedna vec, hledal jsem na shopu takove ty zaslepky s LED podsvicenim do fitinek, ale nenasel jsem to. Ale vim, ze to na shopu bylo. Zase neumim hledat, nebo se neco zmenilo? :D
Michal65 (31)|22.11.2017 10:18
Opet to tady malinko ozivim. CPU mam uspesne po delidu, teploty spokojenost. Lepsi odvod tepla se take promitnul do teploty vody a tak nejak zacinam mit problem to rozumne uchladit. Merak na zasuvce bezne ukazuje 428W pri hrani, renderingu a to jsem jeste nepretaktoval nejak extra RAM. Vodu sice udrzim do 38 st, ale otacky fanu jsou uz neakceptovatelne. Pro pripomenuti, mam 7800X, GTX 1080, oboji OC, radiator 360+120. Mam v planu jit do GTX 1080 Ti, to bych asi nemnel sanci uchladit. V podstate zvazuji dve varianty. Pridat dopredu 280 radiator, zadni 120 prip.zrusit. Mam v PC porad dva HDD, dva SSD, takze HDD bych musel dat do 5.25 pozic. Coz by problem asi nebyl. Vim, ze je to spravne, ale u tohodle resseni mam tak trochu obavu, zda by to prineslo vyrazne zlepseni. Predkem bych nasaval dovnitr pred radiator teplej vzduch a horni 360 ka by asi ucina uz tak nebyla. Jen uvazuji, treba se pletu. Druha varianta, poridit neco takove http://www.jscomputers.cz/produkt/Cape_CORA_PRO_1042_Ultra_-_Black.html?arg1=001053001a staavajici radiatory zrusit. Todle reseni se mne libi uz proto, ze by odpadl problem s vetrakmi, hlukem, prachem atd. Jenze s tim nemam skusenost a mam tak trochu obavu, zda by to chladilo dobre, resp.lip, jak soucasne reseni, prip.v porovnani s variantou 360+280. Co by bylo lepsi? Je mi jasne, ze pak bych asi mnel poridit take lepsi pumpu, D5 treba. Priorita je to co nejlip uchladit, pac soucasny stav se domnivam to skratka neutahne.
Alphacool Support (1563)|22.11.2017 10:33
Nad tímhle radiátorem vůbec neuvažujte. Je to 15 let starý hliníkový model, zcela bezpochyby by Vám to vůbec neuchladil. Pokud chcete něco externího tak není nic lepšího než http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=mo-ra3%2b-%2bbracket%2b-%2bstands%2b-%2bwall%2b-%2bcore :idea

Čemu přesně říkáte neakceptovatelné otáčky ventilátorů ? Jaké vůbec máte ventilátory ?

Jinak samozřejmě, externí radiátor je ta nejlepší možnost, protože všechno teplo odvedete zcela pryč z case...
Michal65 (31)|22.11.2017 11:11
Vepredu 2x140 Noctua, nahore 3x120 Noctua, vzadu 1x120 Noctua. Abych tu vodu udrzel na 38, jedou na 1200 otacek vsechny pri te teplote. Mam vsechny 1500 ot verze, ale to jsem skusil jednou dat naplno a bylo to sileny:D Ale voda byla na 34-35. Asi je pravda, ze by ta voda snesla 40 klidne, ale to se zase nelibi mne:D Externi rad by mne asi vyhovoval nejvic. Idealne doplnenej rychlospojkami, pac kdyz potrebuji s PC nekam jet, ta vaha by byla uz moc. Prip. Stojanek k tem radum se objednava extra?
Alphacool Support (1563)|22.11.2017 11:34
Teplota vody do 40 stupňů je naprosto a dlouhodobě OK. Kdybyste ty dva stupně oželel, tak budete moci stáhnout otáčky minimálně o 100 nebo spíše o 200 na všech ventilátorech.
Každopádně s Morou byste měl tak 35 stupňů a ventilátory na 800 nejvíce. Spíš ještě méně.
Uchycení buď na zem pomocí http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=mo-ra3%2bstands nebo na zeď pomocí http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=mo-ra3%2b%252b%2bwall
Michal65 (31)|22.11.2017 11:47
Je mi to jasny, jde spis o to, ze ta teplota je prijatelna ted, kdyz je v pokoji 24-25, ale v lete bych s tim asi mnel uz docela problem:D Navic, kdyz bych tam ted jeste pridal "Ticko", tak mam asi problem hned. Mam radsi rezervu. Ta Mora s tim stojankem vedle PC bude asi idealni volba. Do Vanoc uz realizovat nestihnu, jsem ted porad pryc. Ale pak urcite. Snad posledni vec, mam rovnou premyslet i nad vykonejsi pumpou, nebo ten magicol CPU+GPU +Moru potahne?
Alphacool Support (1563)|22.11.2017 12:05
Zvládne to. Pokud nebudete mít ten radiátor nějak daleko od PC...
Michal65 (31)|9.1.2018 10:22
Zdravim. Zase mne napadla mozna totalni kravina, ale kdyz pocitam co vse potrebuji pro ten ext. radiator... Koukal jsem na tohle http://www.jscomputers.cz/produkt/Hailea_Ultra_Titan_150_HC-130A_WaterChiller_-_110W.html?arg1=001053 Zajima mne Vas nazor na hlucnost, spolehlivost, ucinost, nevyhody vuci reseni s Mora radiatorem. Dekuji.
Alphacool Support (1563)|9.1.2018 16:22
Hlučnost - jako lednička. Prostě slyšíte kompresor vrčet.
Poruchovost nulová, ovšem nesmíte to přetížit, tedy opravdu 110W chiller je vhodný tak maximálně na CPU, na nic jiného.
Nevýhody - je to velká těžká krabice, takže přenositelnost toho PC je pak velmi omezená. A další nevýhodou je samozřejmě spotřeba elektrické energie.
Michal65 (31)|10.1.2018 10:41
Takze zcela jasne nic pro mne:) Tohle by neuchladilo ani ten muj CPU. Zustavam tedy u Mora radiatoru. Davam postupne dohromady, co vse bude potreba a nenasel jsem v nabidce, takovou tu kryci mrizku. Prip. neni varianta, kde je rovnou vse? Mrizka, drzaky prip. rovnou vetraky. Nakonec to vypada, ze budu pouzivat doma uchyceni na zed a kdyz potrebuji s PC jinam, postavit rad na podstavce. Predpokladam pouziti rychlospojek.
Alphacool Support (1563)|10.1.2018 11:29
Máte na mysli toto http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=mo-ra%2bbracket ?

V nějaké sadě se to neprodává, musí se objednat zvlášť radiátor, zvlášť mřížka, zvlášť nohy...
Michal65 (31)|10.1.2018 20:25
Jo, to je ono, zas moje hledani, dekuji. Zatim toam takhle http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=MzY2NjA4OjJ8NDE5OTk6MXw4MDAyMToxfDg5MzYxOjF8ODAyMjk6MXw%3d Jeste jsem se nerozhodl, co vetraky, zda dokoupim Noctua, nebo vsechny nove, ty hnede takhle na ocich uz moc hezke nebudou.:D Nejakej tip na vetraky? Na Noctua netrvam, spis cena, vykon/kvalita. Zadne blikatka. Dle toho uvidime. Akorat si nejsem jist tou PCIE zaslepkou a rychlospojkou. Chapu to tak, ze jeden dil rychlospojky prisroubuji na tu zaslepku, k tomu dilu dojedu zevnitr hadici zakoncenou fitinkou, tu tam nasroubuji. A zvnenci pak druhy dil, do ktreho fitinka a jdu do radu. Je to spravne? Se omlouvam, todle bude se mnou na dlouho, snazim se to vse dokonale pripravit.
Alphacool Support (1563)|11.1.2018 00:54
Do té záslepky tu rychlospojku nenarvete, je moc tlustá - má vnější průměr v tom závitu cca 18 milimetrů. Pokud si dobře pamatuji tak jí lze s trochou snahy nacpat do prázdné PCI záslepky (záleží na case).