Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

E6750 jaká deska

o.n.y.x. (128)|6.9.2007 23:01
Ahoj chci tenhle procák a nevím kterou desku do 3.800,- koupit, nebudu přetaktovávat. Někde jsem četl že u deksy kterou jsem si vybral Asus P5K se musí flashovat BIOS.. vůbec nevím jak bych ho flashnul protože žádnej procák jako po ruce na 775 s 1066 FSB nemám.. Nebo se mýlím? Dík
Prott (240)|6.9.2007 23:10
Já mám tuto desku (Asus P5K) a Core 2 Duo E6550 - BIOS se flashnout musí/nemusí (aspoň u mého případu - každopádně je lepší BIOS aktualizovat). Bez aktualizace BIOSu počítač naběhne a vcelku bezproblémově běží, jen při startu na uživatele vyskakuje jedna otravná hláška, kterou musíš vždy F1 "potvrdit" (po flashnutí - které jsem prováděl zcela pohodlně přes Asus Live Update pod Windows XP běžícím na PC s tímto CPU a neaktualizovaným BIOSem - hláška zmizí) :) .

PS: Četl jsem o problémech s některými verzemi Live Update pod Windows Vista - nevím kolik je na tom pravdy, ale vyvaroval bych se updatu pod Windows Vista (pro jistotu, člověk nikdy neví).
rs (104)|7.9.2007 04:11
[QUOTE=o.n.y.x.;47721]Ahoj chci tenhle procák a nevím kterou desku do 3.800,- koupit, nebudu přetaktovávat. Někde jsem četl že u deksy kterou jsem si vybral Asus P5K se musí flashovat BIOS.. vůbec nevím jak bych ho flashnul protože žádnej procák jako po ruce na 775 s 1066 FSB nemám.. Nebo se mýlím? Dík[/QUOTE]

Požádej prodejce o flash nejnovější verze. Promluv si s ním o tom, aspoň budeš vědět, kde příště (ne)nakupovat.
Styryx (351)|7.9.2007 10:25
Nevím jak P5K v základu, ale mám P5K-E Wifi (cca 4.500) a P5K má řek bych stejný chlazení, a to konkrétně dost špatný. Pokud zatížím desku (např. Orthos) při defaultním taktu (1066 FSB), jde teplota chipsetu k 60° (na základu nějakých 57-58 - má víc než samotnej procesor!!). A bacha, pro E6750 bude základní takt 1333FSB, což je v poměru k 1066 relativně významný přetaktování!! - ačkoliv teploty pak už o moc vejš nejdou ani při výraznějším přetaktování, pořád se to drží okolo těch 60 a kupodivu i při týhle teplotě je stabilní 2h v Orthosu, ale ty teploty mě osobně dost straší (např. na chladiči chipsetu nejde udržet prst, od něj se ohřívá nejbližší paměť, na jejímž heatspredderu taky nejde udržet prst, zatímco nejvzdálenější paměť má odhadem minimálně o 10° míň) - takže stabilní to řekněme je, ale předpokládám bohužel zkrácení životnosti komponent, proto uvažuju o koupi další desky :(
(co se týče větrání, mám vevnitř řek bych celkem slušnej vítr - 3x 8cm větráky vepředu dovnitř, na proc. Freezer 7 Pro, a ještě jeden 8cm vzadu ven a větrák na zdroji - a přesto jsou teploty, jaký jsou, zkrátka s touhle deskou nejde postavit tichej počítač, musel by se vyměnit chladič na chipsetu, ale to taky neni tak easy, protože je spojenej s jiným trubicí) - asi by pomoh větrák z boku, ale nemam díry na bočnici.

Šel bych teď už spíš do Gigabyte. Hlavně musí bejt na chipsetu pořádnej chladič, P35 hřeje poměrně hodně (aspoň na Asusech P5K) a ty malý chladiče to dávaj dost špatně. Anebo když Asus, tak aspoň verzi Deluxe, která má chlazení lepší (jenže cena je bohužel taky dost jinde :( ).

To Prott: jaký máš teploty chipsetu? Jestli je to s touhle deskou problém jenom u mě, anebo je to skutečně problém designu chlazení?
Prott (240)|7.9.2007 13:51
Takže teplota u mé desky (P5K) bez zátěže je 40 °C. Při zátěži se dostane na 50 °C (FSB na 1333). Chlazení ve skřini mám spíš průměrné (jen jeden přídavný chladič ze zadu - 2000 ot/m , který žene vzduch ven + bohužel docela malá a těsná skříň)
Styryx (351)|7.9.2007 15:12
[QUOTE=Prott;47786]Takže teplota u mé desky (P5K) bez zátěže je 40 °C. Při zátěži se dostane na 50 °C (FSB na 1333). Chlazení ve skřini mám spíš průměrné (jen jeden přídavný chladič ze zadu - 2000 ot/m , který žene vzduch ven + bohužel docela malá a těsná skříň)[/QUOTE]

Hmm ... tak to nevim proč to mam já tak horký, protože myslím že chlazení je dost podobný ...
Je to tahle? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Moje je tahle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a ty chladiče mi připadaj skoro stejný. V bedně mám místa celkem dost (bigtower chieftec). Naproti tomu pokud se člověk koukne na chladiče, který dává na P35 Gigabyte, tak tam jsou pořádný masivní kusy, že bude i problém tam dát nějakej větší chladič procesoru.

Ledaže by to teda bylo tim, že mam 4x 1GB paměti (zabraný všechny sloty) - kolik jich tam máš ty? A jakou frekvenci, mně jedou na 833MHz. Mohlo by možná taky bejt, že když musí obsluhovat tohle množství paměti, tak to ten chipset hodně zatěžuje a víc se tim pádem zahřívá. Mam tam taky ještě 4 disky, ale ty AFAIK nejedou přes NB, ale přes SB, na kterým je takovej ten malej chladič bez heatpipe, ale ten se ani moc nehřeje, je jenom vlažnej.
o.n.y.x. (128)|7.9.2007 15:38
Tak když ne ASUS P5K tak kterou desku do 4000,-? Nepotřebuju SLi páč ho nevyužiju, ale musí tam být IDE ATA. FSB 1333 MHz, patice 775, na proc. E6750. Tak nabízejte
Prott (240)|7.9.2007 16:28
[QUOTE=Styryx;47815]Hmm ... tak to nevim proč to mam já tak horký, protože myslím že chlazení je dost podobný ...
Je to tahle? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Moje je tahle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a ty chladiče mi připadaj skoro stejný.
[/QUOTE]
Jo, to bude ona :) (můžes mít vadnej kus).

[QUOTE=Styryx;47815]
Ledaže by to teda bylo tim, že mam 4x 1GB paměti (zabraný všechny sloty) - kolik jich tam máš ty? A jakou frekvenci, mně jedou na 833MHz. Mohlo by možná taky bejt, že když musí obsluhovat tohle množství paměti, tak to ten chipset hodně zatěžuje a víc se tim pádem zahřívá. Mam tam taky ještě 4 disky, ale ty AFAIK nejedou přes NB, ale přes SB, na kterým je takovej ten malej chladič bez heatpipe, ale ten se ani moc nehřeje, je jenom vlažnej
[/QUOTE]
Já mám 2x1 GB v dual-channelu (běží na 800 Mhz), 1x disk 320 GB 7200 rpm a 1x DVD-RW přes P-ATA na jednom kanálu (disk master, DVD slave), 1x Radeon 1950gt v PCI-E slotu, 400 W Fortron.

btw. Jak to děláš, že ti ta pamět jede na 833 ? Nemáš to náhodou přetaktovaný (což by možná vysvětlovalo tu teplotu) ?
o.n.y.x. (128)|7.9.2007 19:51
co tady ta ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
o.n.y.x. (128)|7.9.2007 22:54
Tak jsem si vybral Gigabyte P35-DS3R [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

doufám že dělám správně.
Prott (240)|7.9.2007 23:09
Doufej, že ti tam půjde větší chladič :)
o.n.y.x. (128)|7.9.2007 23:15
vo tem vím. ale nechám tam boxovanej a když se mi nebude zdát tak to vyměním za Noctua NH-U12F
ICEBOSS (3435)|8.9.2007 18:50
60°C na chipsetu je OK, co resite? Ale na 60°C se da ovsem udrzet prst... Takze je otazka, kolik tam skutecne je.
Prott (240)|8.9.2007 19:30
Takže změna .. moje P5K má idle 40 °C a burn 43 °C
Estez (176)|19.9.2007 11:12
bo spatne by si neporidil s deskama od ABITu - IP35
btw ta Gigabytka je take dobre reseni;)
Daran (76)|14.10.2007 20:00
taky chci tenhle procesor-a s deskou taky nevím-co říkáte na tuhle desku?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tgfh (2985)|14.10.2007 20:20
[quote=Daran;54477]taky chci tenhle procesor-a s deskou taky nevím-co říkáte na tuhle desku?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Bral bych Gigabyte nebo ASUS s P35 chipsetem
speedsnail (4876)|14.10.2007 21:08
No jestli je to na pracovní stanici bez požadavků na zpracování 3D (bude tedy stačit integrovaná grafika) pak je to dobrá volba.