reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc - návod - stavba vodního chlazení

jirialphacool (2)|4.2.2017 05:29
Zdravím, jsem zde nový - a co se týká vodního chlazení, úplný začátečník.
Mám názor takový, že řešení All In One pro mne není vhodné.

Procesor:
AMD FX-9590 (je to vlastně pěti GHz procesor)

Zdroj:
Be Quiet Power Zone 850W

Deska:
Sabertooth 990 FX R3.0

Paměť Kingston 4x8 GB, grafiku pořeším později, ale tam bude stačit vzduch a ofukování uvnitř počítače ......

Sestavu vodního chlazení procesoru bych chtěl umístit celou mimo case - úplně mimo počítač. Nejde o tuning - ale o funkčnost.
Představu mám asi takovou, že dva radiátory, nejlépe každý o velikosti 2x120 mm, namontované v otevřené skříni či na poličce vzdálené asi metr až dva od počítače. Později možná i někde dál ....
Čerpadlo a nádobku s kapalinou bych rád taktéž v této konstrukci mimo počítač.
Nevím jaké hadičky, jaké fitinky, jakou nádobku, jaké čerpadlo, jakou kapalinu, jaké chemikálie (antikorozní plus prý nějaká spirálka ze stříbra) a jaký blok na procesor. Vím jen to, že radiátory chci dva a nechci je mít v počítači. Na světelných efektech mi nezáleží - počítač nebude umístěn v obýváku....
A aby to bylo cenově do maximální hranice cenových relací řešení AIO.


Zbytek není důležitý - prosím o radu, jak postavit vodní chlazení.
Jak a podle čeho vybrat komponenty - konkrétní díly a ocením i radu, kde a za kolik.....
Moc děkuji za každou radu.
Alphacool Support (1563)|4.2.2017 14:19
Dobrý den,

pokud chcete dva radiátory, výkonný blok co zvládne takovýto CPU a radiátory mít několik metrů od PC, tak potřebujete také dostatečně výkonnou pumpu. Takové sestava se rozhodně nevejde do rozpočtu "ceny AIO", tedy dejme tomu do 5 tisíc. Reálně se bavíme o částce dvojnásobné.
jirialphacool (2)|4.2.2017 21:35
No so se dá dělat. Chladit to musím. Můžete mi tedy poradit nějaké řešení? Jak jsem četl v časopisu Computer - tak o něco méně výkonné CPU od AMD AIO uchladilo jen tak tak - vlastně to bylo při plném dlouhodobém zatížení už v červených hodnotách.
Když už to mám, tak budu muset zainvestovat. Děkuji za Váš čas - můžete to pro mne udělat?
Alphacool Support (1563)|5.2.2017 09:53
Nejlepší poměr cena/výkon bude mít toto http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=NDE4MzM6MnwzNDIxOTU6MXwyNjUzMjU6MXw0OTE0Nzo2fDU0OTg3Ojh8 - je tam nejlepší CPU blok na trhu, tichá pumpa, kvalitní hadice a fitinky a dva 240 mm radiátory.

Chybí Vám ventilátory - předpokládám, že už nějaké máte - a chybí kapalina, potřebujete jeden litr, doporučujeme http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=double%2bprotect
Marek_Prochazka (2)|6.2.2017 04:52
Zdravim.
All-in-one systémy nemusí být zas tak špatné. Například: http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-KIT_H3O_X360.html?arg1=001053008 obsahující XE360 radiátor, který má chladící výkon 540W. Set obsahuje vše co je potřeba ke stavbě okruhu (krom čisté destilované vody k naředění koncetrátu). Podle EKWB je očekávaná teplota kapaliny, při použití FX9590, 26°C. Pokud by měl být okruh na větší vzdálenost, tak akorát dokoupit hadici dle požadované vzdálenosti okruhu.