Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Domácí NAS jaký HW a HDD?

Nováček
    Registrace
    Feb 2017

Ahoj všem,

chci si postavit domácí NAS pro zálohu souborů z více PC, přehrávání filmů do TV. Měl by běžet na mini ITX desce se dvěmi HDD do RAID. Systém XPElonoly.

Hardware:

Deska ASRock D1800B-ITX s integrovaným CPU Intel dual-core 2,4 ghz
    RAM 4GB

Otázkou je jaký použít spolehlivý zdroj a HDD? Chci 2x 1 GB, vím že existují nějaké WD RED určené pro NAS které mají nižší spotřebu a jsou uzpůsobeny provozu 24/7. Přemýšlel sem zda neosadit dva notebookové HDD, ty musí mít několikrát nižší spotřebu než klasice 3,5 palce. Ale jestli vydrží stály provoz a jsou vhodné pro zálohu dat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Ahoj, jestli mas zajem, mam tady nevyuzitou Asrock AM1H-ITX http://www.asrock.com/mb/AMD/AM1H-ITX/ s procesorem AMD Athlon 5150 a 4GB DDR2 pameti Corsair
    neni to zadny trhac asfaltu, ale na NAS to bohate staci. Jen nevim jak je na tom s kompatibilitou s Xpenology.

Zdroj jsem k tomu vyuzival notebookovy Dell 65W (jeden disk) a pozdeji HP 90W se dvema disky.

Jinak je to ta sestava z tohohle prispevku
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...l=1#post572824

Necham to klidne i s tou skrini do racku, jen se do ni nedaji uchytit disky, mel jsem je jen polozene

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj

Není-li to tajné, proč se toho zbavuješ? Já aktuálně uvažuji o čtyřdiskovém NASu. Již dříve jsem měl dvoudiskový, který jsem daroval kamarádovi a NAS udělal z MacMini s externími disky v USB, takže jsem začal uvažovat o stavbě, místo hotového řešení. Bojím se přehřívání (tak jak to máš ty, tak jsou tam dva disky hned vedle sebe a kdyby tam bylo ještě jedno patro, tak nevím), ale líbí se mi řešení té skříně do racku.

Asi bych nekoupil, protože chci koupit nové a dává do účetnictví kvůli DPH, ale hledám někoho, kdo NAS i dokončil a jaké má zkušenosti. Většinou se lidi jen zeptají na stavbu a nikdy se to nedotáhne do konce

Podobná témata

1. NAS: NAS pro domácí použití
    Od Libor_ v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 03-06-2013, 11:47
  2. NAS: Domácí NAS
    Od Darkevil v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-10-2010, 23:16
  3. Víkendová diskuze: NAS servery i pro domácí zábavu?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 04-12-2009, 20:47
  4. domaci sit s o2+tv+nas
    Od jackobnowy v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-11-2009, 22:45