Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB 3.0 a prodlužovací kabel

jarkamet (1)|10.3.2017 12:15
Ahoj, zdravím a prosím všechny zkušené o radu s tímto problémem. Mám PC s USB portem 3.0. Koupil jsem USB HUB 3.0 4 porty a zapojil. Vše v pořádku. Jenomže kablík od hubu je asi 15 cm, port je vzadu v počítači, takže mizerný přístup. Zakoupil jsem prodlužovací kabel USB 3.0(je to tam napsaný) v délce 50 cm. Ale v tomto případě to nefunguje, žádná fleška se nepřihlásí. Pokud to strčím do USB 2.0, tak je to v pořádku. Můžete mi poradit, kde je problém? Děkuji.
fidorka (213)|12.3.2017 23:10
Zajímavý... to nikdo z velevážných přítomných nezná odpověd? Taky by mě to docela zajímalo (taky jsem měl různé problémy s porty USB)...
Fox_25 (613)|13.3.2017 00:46
Vesměs za to mohou nekvalitní kabely, zvlášť v tomto případě kdy hub s origo kratším káblem funguje i na USB3(pokud jsem to pochopil dobře). Dokonce mám doma singl DVI kabel na kterém je napsáno DVI-D Dual a konektor má na sobě piny i pro analog, což by neměl.

Chce to prostě zkusit jiný kabel, případně si kabel vyrobit, tak člověk zajistí že bude ok.
VencaX (3686)|13.3.2017 02:31
[QUOTE=fidorka;588525]Zajímavý... to nikdo z velevážných přítomných nezná odpověd?[/QUOTE]

Hmmm... Proč tak útočně?

Jinak si také myslím, že to bude nekvalitním kabelem, kdysi se mi něco podobného dělo s externí mechanikou, kde odešel původní kabel. Když jsem připojil mechaniku na nový zakoupený kabel asi za dvacku, tak taky nefungovala... už už jsem chtěl mechaniku vyhodit a naštěstí jsem vyzkoušel nějaký kabel, co jsem našel v krabici ve sklepě.
Ventero (1280)|13.3.2017 11:12
Fidorka: Mel by jsi si uvedomit, ze vsichni tu mame co napraci a nemame vzdy hned cas. Take byl vikend a to maji nekteri zase volno, aby se mohli venovat svym blizkym ci sobe atp.

Jinak ano - nejpravdepodobneji je na vine kabel. Bud je prilis tenky, ma velky odpor a jestli USB 3.0 nema takovou proudovou vyzivu jako USB 2.0, tak dojde k poklesu napeti pod kritickou mez a zarizeni to neutahne. A nebo je ten kabel celkove nekvalitni a treba ani neni doopravdy pro usb3 ...
VencaX (3686)|13.3.2017 22:53
Pokdu by ale byl třeba pouze pro USB 2.0, tak USB 3.0 má vývody pro zpětnou kompatibilitu, tzn. by to fungovalo, ale pomaleji, jestli se nepletu, tak tady to přes USB 3.0 vůbec nejede.
Fox_25 (613)|14.3.2017 01:05
Tak nejspíš je to opravdu USB3 kabel, akorát to hold výrobce podcenil.
fidorka (213)|14.3.2017 14:58
A jo... sorry... já si spletl forum, na jiném českém HW foru jsou celkově "super milí" uživatelé a já měl otevřeno několik tabs ve firefoxu tak jsem byl zdegenerovaný že jsem myslel že píši tam :-), sorry.
Ventero (1280)|15.3.2017 09:11
OK - vpoho ...

Tady jsme kultivovani a vstricni - ustali jsme tu v miru i velmi vyhrocene politicke vlakno. Nakonec jsme si sami pro jistotu vyzadali jeho uzamknuti a zruseni :D
VencaX (3686)|15.3.2017 19:15
OT: Byl jsem u toho, nebo jsem něco zmeškal?
Fox_25 (613)|15.3.2017 19:47
Tuším že jsi u toho byl i ty, to bylo "Trodas vs Ebola", "Trodas vs USA", atd. Kdyby to ten, s prominutím vůl tak nehrotil, kdyby používal rozum a kdyby nevěřil všemu na internetu, mohlo se jednat o zajímavé diskuze na úrovni, jenže Trodas měl bohužel patent na pravdu™.
Ventero (1280)|15.3.2017 23:37
Tak ona to nebyla chyba jen Trodase, i kdyz byl dost nekompromisni - trochu se tam rozplamenili i jini, kteri to zas hrotili k druhe strane a pak uz tam bylo moc emoci u vice lidi atd ...
VencaX (3686)|15.3.2017 23:45
Trollas, joo... ja myslel ze se bavime o necem za posledni rok :D
Fox_25 (613)|16.3.2017 00:46
Ventero
To samozřejmě jo, já sám mám na jednoho pána pořád pifku protože měl taky patent na pravdu jako Trodas, a obhajoval se stylem Jardy Crhy a rendla32, ale tak nějak jsem už neměl chuť to ventilovat protože to bylo úplně zbytečné.
Ale myslím že si za to primárně mohl Trodas sám, i když s tím že to létalo z jednoho mantinelu na druhý, to máš nejspíš pravdu, bohužel.

VencaX
Za poslední rok tu byl akorát rendl32, ale udělal chybu že pod článkem napadal jeho autora. Nicméně na diskuze s ním o technologiích LCD jen tak nezapomenu.

Mimochodem, budu dělat nějaké USB kabely, pokud je někdo bude chtít vyzkoušet pošlete sz, ale zatím je to ve fázi příprav. Mám od dalších lidí hlášeno že ty levnější USB3 kabely často jedou sotva rychlostí USB2 a nechce se mi hledat ten správný kabel.