Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus M2N-E

Honziik (41)|11.8.2006 18:04
Chystám se ke koupi základní desky pro socket AM2 a zatím nejvhodnější se mi zdá Asus M2N-E. Za ní je v těsném závěsu MSI K9N Platinum.

Asus vyhrává hlavně kvůli lepšímu množství komponent a taky přetaktování. Vím že pro hodně lidí by byl výrazným nedostatkem chybějící port fire-wire (který MSI nepostrádá), ale mě na něm nezáleží.

O něco větší váhu má pro mě chybějící tlačítko pro reset BIOSU které Asus narozdíl od MSI postrádá, to ale pro mě taktéž nemá příliš velkou váhu, i když větší než Firewire konektor.

Dalším rozdílem mezi oběma deskami je ale počet síťových karet - Asus má jen jednu, MSI dvě. Může mi někdo řít k čemu se hodí 2 síťové karty? Mají nějaký velký význam?

A kterou desku by jste volili vy?
tgfh (2985)|11.8.2006 19:52
Jelikož jsem neměl moc peněz tak jsem volil Asus M2NPV-VM, 6150/430, AM2
Ale kdybych si měl vybrat mezi těmito dvěma, bral bych Asus M2N-E! Zda se mi mnohem lepší a MSI nemám moc rád.
A jestli si koupíš Asus a budeš potřebovat 2 síťovky tak si jednu jednoduše koupíš vždyť to stojí pár korun....
Já jsem to tak udělal, 1Gb integrovanou mam na LAN a 100Mb PCI mám na WiFi a nemusím neustále měnit kablíky....
Honziik (41)|11.8.2006 20:28
Jo jo, asi to taky tak udělám...MSI se mi taky nikdy moc nezamlouvala.Jinak máš nějaké zkušenosti s přetaktováním na tvojí desce?
wizaard (913)|11.8.2006 23:26
Přestože nemám ASUS rád (ne z tak banálních důvodů, kvůli kterým nemají mnozí rádi MSI... :rolleyes:), šel bych do té ASUSky, protože má dobré parametry, 2 LAN karty snad nejsou problém (vážně stojí pár korun) a navíc 2 PCI-E sloty na SLI se vždy hodí, ne? :)
tgfh (2985)|12.8.2006 14:58
Jackal1 (218)|13.1.2007 23:38
[QUOTE=Honziik]Chystám se ke koupi základní desky pro socket AM2 a zatím nejvhodnější se mi zdá Asus M2N-E. Za ní je v těsném závěsu MSI K9N Platinum.

Asus vyhrává hlavně kvůli lepšímu množství komponent a taky přetaktování. Vím že pro hodně lidí by byl výrazným nedostatkem chybějící port fire-wire (který MSI nepostrádá), ale mě na něm nezáleží.

O něco větší váhu má pro mě chybějící tlačítko pro reset BIOSU které Asus narozdíl od MSI postrádá, to ale pro mě taktéž nemá příliš velkou váhu, i když větší než Firewire konektor.

Dalším rozdílem mezi oběma deskami je ale počet síťových karet - Asus má jen jednu, MSI dvě. Může mi někdo řít k čemu se hodí 2 síťové karty? Mají nějaký velký význam?

A kterou desku by jste volili vy?[/QUOTE]
Mám tu desku a zatím jsem velmi spokojenej, za dobré peníze dobrá deska pro socket AM2.
dirt (24)|31.8.2007 21:13
Na internete bolo že má Asus M2N-E problém s napájaním Ram že dá maximálne 1,95V čo je na niektoré Ramky málo.Ja mám Asus M2N-E SLI a nemám s nou problém neviem či aj tá nedá viac ako 1,95V moje ramky potrebujú len 1.8V.Máťe s tím niekto skúsenosti.
crasher.km (919)|2.9.2007 20:32
Mno ... řeknu to takhle ... v biosu lze jenom na 1.95 ,ale v programech přímo pro tuto desku jde i více.
Jinak tu druhou síťovku využiješ,pokud jednou příjmáš data a druhou můžeš mít připojenou k druhému PC/routeru. Já měl vždycky MSI a teď sem si koupil přesně tady tu desku a jsem spokojený :)

Doporučuji asus.
Axeli_Machal (0)|8.9.2007 13:12
Urcite jdi do te Asus,ale priplat si a kup Asus M2N-SLI Deluxe.
Mirasss (6)|13.11.2007 09:09
[QUOTE=crasher.km;47011]Mno ... řeknu to takhle ... v biosu lze jenom na 1.95 ,ale v programech přímo pro tuto desku jde i více.
Jinak tu druhou síťovku využiješ,pokud jednou příjmáš data a druhou můžeš mít připojenou k druhému PC/routeru. Já měl vždycky MSI a teď sem si koupil přesně tady tu desku a jsem spokojený :)

Doporučuji asus.[/QUOTE]

Chci se zeptat, ve kterém programu lze zvýšit to napětí na RAM?
robky (3195)|16.12.2007 23:03
Tak programček AI Booster priamo od výrobcu dosky má v nastaveniach možnosť pridať do RAM aj viac ako 1,95 - konkrétne do 2,5V. Testoval som stabilitu RAM pri rôznych napätiach a zjavne to funguje ( najprv som si myslel, že to nie je možné):thumb

A najlepšie na tom je, že hodnoty, ktoré nastavíš a otestuješ vo Wine, ostanú zachované v BIOSe a nemusíš tam loziť. Samozrejme len čo sa týka napätí, násobiča a CPU host freq.
flanker (1579)|7.2.2008 10:51
Ja osobne to taktoval pres BIOS, pres ten ASUS AI booster bych mel strach...Nevim, jak by to bylo se stabilitou pak..Jaky vam ukazuje napeti CPU deska ve srovnanis CPU-Z a Everestem?Mam desne rozdilne hodnoty...
HWOverlock (4)|18.3.2008 11:54
Mam desku M2N E SLI,v biosu max. napeti na ramkach 1.95v.Skusim nejaky programek.Mam pameti A data Viesta Extreme 800 MHZ.Da se pres nejaky software na teto desce pretaktovat ramky bez zvyseni FSB ?
johny__g (6387)|18.3.2008 12:15
Při 1,95 V budeš rád když ti pojedou na default frekvenci. Paměti totiž potřebují 2,0 - 2,1 V, podívej se sem. Přetaktovat paměti jde nastavením děličky v BIOSu, ale nevím co to má za smysl.
pepos01 (518)|18.3.2008 20:22
Vlastním již půl roku MB Asus M2N-E sli a naprostá spokojenost ( stabilita a výkon )!
HWOverlock (4)|19.3.2008 06:38
V testu sly A Data Viesta EE 800 Mhz pri 1.9v na 1008 Mhz.Samozrejme pri 2.3 v to bylo 1116 Mhz...
HWOverlock (4)|19.3.2008 06:53
Na desce M2N E SLI mi nejvic vadi ze v biosu nenastavim napeti procesoru vic jak 1.3v procak,1.95v ram to je dost omezujici.Nevim jestli je to lepsi s novym biosem ja mam stary 1102.Nekde na foru nekdo tvrdil ze verze SLI umi vetsi napeti..
pegy (757)|22.3.2008 15:15
[QUOTE=Honziik;6027]Chystám se ke koupi základní desky pro socket AM2 a zatím nejvhodnější se mi zdá Asus M2N-E. Za ní je v těsném závěsu MSI K9N Platinum.[/QUOTE]
Z tychto dvoch by som asi siahol po ASUSe, ale ani MSI by nemusel byt zla volba, osbne by som mozno porozmyslal nad ASUS-ov M3A, ktora ma najnovsi cipset s podporov Phenomov a novych CPU od AMD, ma nizsie naroky na energiu a podporu PCIe 2.0 ;)
bigben (24)|10.4.2008 17:19
cau chcu se zeptat,nemel ste nekdo problemy s tripin konektorama pro ventaky?Z 5 me jede pouze 1.Nevite cim by to mohlo bejt?
Jo resil ste nekdo chlazeni chipsetu?behem pareni se hafo prehriva,stve me to hlavne kvuli taktovani.
dikes
crasher.km (919)|10.4.2008 17:22
Mě jedou všechny trojpiny, CPU reguluju zvlášť ,jinak všechny ostatní se regulují zároveň ve speedfanu.
S deskou sem nad míru spokojený,jen kdyby šlo nastavit větší napětí na ram:(
...No...Name... (586)|10.4.2008 18:03
[QUOTE=bigben;110697]cau chcu se zeptat,nemel ste nekdo problemy s tripin konektorama pro ventaky?Z 5 me jede pouze 1.Nevite cim by to mohlo bejt?
Jo resil ste nekdo chlazeni chipsetu?behem pareni se hafo prehriva,stve me to hlavne kvuli taktovani.
dikes[/QUOTE]

Tak to nevím...ject by ale měli,protože zakázat snad nejdou ani v BIOSu.No a tím taktováním to je horší...taky mně to začíná štvát...asi si koupím jinou...Z procesoru totiž nedostanu víc jak 2,54GHz,což mě docela štve...

Jo a zpět k těm 3pinum.Mně taky fungují všechny i s regulací ve SpeedFanu...takže nevím proč ti to nejde...
bigben (24)|10.4.2008 21:33
ok dikes ,tak me to asi teda odstrelil vetrak,pac me tam jeden trochu vyhorel.
jinak s taktovanim zas porblem nemam,spis me stve teplota tech heatpipe no a zas moc nahoru procak hnat nemuzu,pac s boxem troskec topi,tak musim delat vodnika
flanker (1579)|7.6.2008 10:50
mate nekdo na ni aktualni BIOS 1401? A jak vam funguje?