reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): problem- zamrzani PC

Neregistrovaný (0)|20.3.2017 21:47
Tazatel: Zub

Znění dotazu: Zdravím, vcera mi začal zamrzat PC. po nepravidelnem useku proste zamrzne.Proste ztuhne, nevyskoci zadna modra smrt nic podobneho. Nekdy po restartu nenabehne grafika. Jindy nejde ani vypnout (drzim tlacitko a nic) . Tohle zamrznuti uz se mi nekolikrat stalo ejste pred nabehnutim windows (obrazovka zvoleni zapnutiwindows v sae mod napriklad) Rikal jsem si ze jde o zdroj, vyzkousel jsem z druheho PC, se stejnym vysledkem. Dnes jsem po porade se znamym usoudil ze pujde o zakladovku koupil jsem novou zakladn desku, zadny vysledek. Zkusil jsem udelat test ramek, vymenit grafiku, odpojit USB umsitene na case, vypojit Jack na case, naformatoval jsem SSD (kvuli nove zakladni desce) dokonce jsme zkusil i jinou klavesnici a mys, windows log je prazdny (zrejme protoze jej resetuju ja, a v zamrznuti je uz v podstate mrtvy) a porad stejny efekt. Nenapada nekoho jeste co zkusit kde by mohl ybt problema? Díky

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Kompletní HW
Fox_25 (613)|20.3.2017 22:37
Řešil jsem to samé(i5 3570K, z77), občasný zátuh, občasné artefakty ve zvuku po dlouhodobější zátěži, to samé s grafikou a stejně jako u tebe nepomohla ani druhá deska. Nakonec pomohl nový bios u obou desek.
Dajakon (1)|21.3.2017 06:36
Díky, vyzkouším jak dojdu z práce.

Ještě mě teď napadlo jestli nemůže být náhodou třeba zkratovaný kabel k vypínání/zapínání atd. Člověk co mi skládal ten PC musel být opravdu umělec.

ještě připíšu sestavu :

AMD Vishera FX-8320
Zalman ZM700-GLX 700W
Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix GS, 6GB GDDR5
MSI 970 GAMING
Seagate Desktop HDD - 1TB
Kingston Now UV400 - 240GB

case : Zalman MS800 PLUS, černá